Поморянський замок шукає власника

Проблема замку в тому, що він немає досі юридичного власника, хоча і перебуває на балансі Львівської обласної державної адмініcтрації – повідомила Ганна Гаврилів, кураторка ініціативної групи з порятунку замку. За її словами, вкрай необхідно знайти власника, юридичну особу, це дасть змогу внести замок в реєстр пам’яток, адже замок не є навіть у власності держави. Селищний голова села Поморяни звернувся до Львівської обласної ради, аби вона взяла замок на баланс, але досі його запит без рішення.

З 1978 року замок в Поморянах є безгосподарним, хоча гроші на його утримання таки виділяла Львівська обласна рада. У радянський час у замку було відділення ПТУ, а свої кращі часи замок ще пам’ятав в XIX столітті, коли мав власника і був задбаним. 12 квітня цього року обвалилася головна стіна замку, зараз тривають роботи з розчищення завалів та перекриття даху

pomoriany

Загалом на порятунок замку треба 16 мільйонів гривень, але лише 500 тисяч виділили обласні депутати, і 200 тисяч додали з бюджету районного. За ці гроші вдасться зробити ізоляцію даху. Крім того є унікальний парк біля замку, і він також не може бути занедбаним. Можливо, вже на весні наступного року, якщо замок врятують, тут можна буде приймати перших туристів.