Нові візові правила ЄС

Нові правила ЄС відносно короткострокових віз будуть застосовуватись по всьому світу. Вони набагато спрощують легальним мандрівникам можливість подавати документи на візу для в’їзду в Європу. Така можливість допоможе сприяти розвитку туризму, торгівлі та бізнесу, забезпечуючи при цьому більше ресурсів для протидії нерегулярним міграційним потокам і загрозам для внутрішньої безпеки євросоюзу.

schengen

Ще минулого року в червні було прийнято рішення змінити візові правила. Нові правила дозволяють подати заявку за шість місяців до поїздки і не пізніше 15 днів. Можна також заповняти і підписувати форму заявки в електронному вигляді. Крім цього, дозволяють видавати багаторазові візи для постійних мандрівників з позитивною візовою історією на період, який поступово збільшується з одного до п’яти років.

Вирішено збільшити вартість консульського збору з € 60 до € 80, для того щоб держави-члени могли покривати витрати на оформлення візи і при цьому не створювати перешкод для заявників.

Відносно нелегальної міграції стало відомо, що оновлені правила сприятимуть поліпшенню співпраці з третіми країнами в області реадмісії шляхом введення нового механізму використання обробки віз. Відтепер Єврокомісія буде регулярно оцінювати співпрацю третіх країн в області реадмісії і коли країна не співпрацює, Єврокомісія запропонує Раді прийняти виконавче рішення із застосуванням конкретних обмежувальних візових заходів, пов’язаних з обробкою віз і візовим збором.

У випадку, якщо країна співпрацює в питаннях реадмісії, Рада може запропонувати прийняти виконавче рішення, що передбачає або зниження плати за візу, або скорочення часу для видачі візи чи збільшення терміну візи для поїздки.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Нові зміни діють для в’їзду в 22 країни, які входять до Євросоюзу: Австрія, Бельгія, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Іспанія і Швеція. А також, отримати візи можна асоційовані з ЄС країни: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія. Короткострокова віза, видана однією з перелічених країн, поширюється для мандрівки в ці держави максимальним терміном до 90 днів протягом 180-денного періоду.

За даними Єврокомісії, в даний час візи для відвідування країн Шенгену повинні отримувати громадяни 105 країн.

Ці зміни не стосуються громадян країн, які мають угоду з ЄС про безвізовий режим.