Такі неймовірні Філіппіни

filippini

Філіппіни зачаровують: незаймана цивілізацією природа, нескінченні коралові рифи, мальовничі лагуни, відокремлені пляжі з білосніжним, оксамитовим піском, смарагдова вода та кокосові пальми. Тож, сьогодні розповідаємо, чим зайнятися в цьому чудовому раю.

Філіппінське чудо – рисові тераси

risovi_terasi

Рисові тераси були зведені близько 2000 років тому предками корінного народу іфугао і вважаються пам’ятником землеробства доколоніальної епохи. Тераси були побудовані з каменів і природної глини для того, щоб підтримувати необхідний рівень води на рисових плантаціях. Цікаво, що древня система зрошення використовується до цих пір. Крім того, що рисові тераси довгий час були одним з основних джерел підтримки життя народів іфугао, вони відігравали важливу соціокультурну роль. Сезонні обов’язки по обробці полів і збору врожаю структурували життя суспільства, духовно об’єднували людей різних поколінь спільною справою, і часто супроводжувалися релігійними обрядами.

Прекрасний острів Боракай: пірнаємо та збираємо черепашки

borakai

Протяжністю всього 6 км, острів Боракай знаменитий своїми білосніжними пляжами, кристально-чистою водою і пальмами. Серед невеликих, умовно розділених між собою пляжів, знаходиться Puka Beach, який відомий завдяки розкиданим по дну черепашками, з яких виготовляють дивовижні за красою ювелірні прикраси і декоративні орнаменти.

В найчистішій прибережній воді Боракая живе величезна кількість видів риб, коралів і підводних рослин, що робить його ідеальним місцем для любителів дайвінгу. У той же час сильні і високі хвилі залучають на острів завзятих серферів.

Але Боракай – це не тільки місце умиротворення, тиші і занять водними видами спорту. Це і один з головних центрів нічного життя Філіппін. Саме тому Боракай отримав назву – “друга Ібіца”. З настанням темряви запалюють свої вогні бари, ресторани і клуби, а білосніжні пляжі перетворюються в запальні танцполи.

Одні з найпопулярніших місць – винний бар “Cork”, “Coco Bar”, “2 Kings”. У пабі “Red Pirates” можна сидіти до самого ранку під етномузику і реггі. А живу музику варто послухати в барі “Bom Bom”. Найкраще місце для танців під запальні треки відомих на весь світ діджеїв – бар “Epic”.

Споглядаємо півнячі бої

pivnyachi_boi

Тим, хто жадає гострих відчуттів, варто піти на знамениті півнячі бої. На Філіппінах це національний вид спорту. Бої проводяться в спеціальних місцях-аренах, за участю офіційно зареєстрованих півнів. Однією з найбільших і старих арен в Манілі є “La Loma Cockpit Arena”.

Будучи однією з найдавніших розваг на Філіппінах, бої перетворилися сьогодні в прибутковий бізнес. Вони проходять майже кожен день, приносячи господарям птахів чималі гроші, в тому числі й за рахунок ставок. Сам бойовий півень може коштувати до декількох десятків тисяч песо.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Суть «розваги» полягає в тому, що птахів, яких перед боєм озброюють, прив’язуючи на лапи кинджали, натравлють один на одного, і вони починають битися в буквальному сенсі не на життя, а на смерть. Бій закінчується, коли один із суперників вмирає. Результат поєдинку багато в чому залежить від везіння, тому розмір птаха не має особливого значення. Проводиться також щорічний чемпіонат, який є подією національного масштабу і транслюється по телебаченню.

Яскравий Сінулог (Sinulog)

sinulog

Сінулог – це масштабне релігійне і культурне свято, назване на честь народного філіппінського танцю. Свято розпочинається в третю неділю січня на острові Себу. З тих пір, як населення островів прийняло католицтво, Сінулог присвячують Санто Ніньо – святому немовляті Христу. Маючи в своїй основі язичницькі ритуали, Сінулог є химерним поєднанням архаїчного карнавалу і помпезної релігійної ходи. Крім того, свято нагадує про найважливішу подію в історії Філіппін – прибуття на острови Фернана Магеллана. Себу був першим з відкритих ним поселень. Згідно з легендою, в якості подарунка Магеллан підніс племенам, що там жили, статуетку немовляти Ісуса Христа – Санто Ніньо (Santo Niño). Ця статуетка є однією з найбільш шанованих реліквій на Філіппінах.

Святкові урочистості тривають 9 днів і включають паради, концерти, ярмарки, вистави та конкурси танцювальних груп. Проводиться і конкурс краси “Miss Cebu”. Одна з головних подій відбувається в останні вихідні свята. У суботу по місту проходить урочиста процесія зі свічками і театралізована вистава, що відтворює обряд хрещення правителів Себу іспанцями. У неділю проводиться заключний і наймасштабніший парад, за яким слідує святковий феєрверк.

Унікальне колоніальне містечко

vigan

Віган – містечко засноване іспанцями в XVI столітті і вважається одним з найбільш добре збережених колоніальних міст в Азії. Його архітектура досить еклектична. Тут можна побачити будівлі, характерні як для інших районів Філіппін, так і Китаю, Індії та Європи. Китайські торговці, які жили в місті багато років тому, називали його «Бі Ган», що означає «красиве місце». Так і з’явилася нинішня назва.

Серед визначних пам’яток варто відзначити Кафедральний Собор Св. Павла, в якому похована знаменита філіппінська поетеса Леона Флорентіно. Відразу за собором – площа Плаза Бургос, названа на честь філіппінського мученика Хосе Бургос. На західній стороні площі розташувалося одне з найпопулярніших туристичних місць Вігана – кафе “Vigan Empanadaan”, в якому можна спробувати знамениті емпанади – іспанські млинці з м’ясом, і сінанглао – традиційне печеня з яловичих нутрощів. Поруч з собором розташована резиденція архієпископа – єдина діюча резиденція, побудована ще за часів іспанської колонізації.

В районі Пагбурнайан можна поспостерігати за майстрами гончарного та текстильного мистецтва, які відроджують вікові традиції філіппінського ремесла.

Перед від’їздом слід пройтися по вулиці Мена Крізолого-стріт, яка покрита бруківкою і забудована будинками XVI-XVII століть. Саме вона принесла Вігану світову популярність. Щоб глибше зануритися в атмосферу, можна покататися по вулиці в кінній упряжці. Практично незайманий часом Віган, був внесений до списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО.

Рай для шопінгу

shoping_filippini

На Філіппінах знаходиться 3 з 10 найбільших в світі торговельних центрів. Найбільший з них, SM Mall of Asia , розташований на березі моря в Pasay City. За недорогими покупками краще відправитися в Greenhills на Ortigas Av., San Juan City. Звідти безкоштовний автобус возить в Tiendesitas – «село» в Valle Verde, де в будиночках продають філіппінські речі та сувеніри. Увечері можна зайти на Divisoria – один з найбільших блошиних ринків Азії.

Якщо можливості дозволяють, в список обов’язкових покупок необхідно включити унікальні золоті перли, які культивують виключно на Філіппінах. Вони не бувають великими, і цінуються завдяки глибині і складності свого кольору. Знавці виділяють більше 200 відтінків. Висока ціна на золоті перли пояснюється трудомісткістю процесу культивації. Щоб виростити одну перлину потрібно не менше 5 років. За сезон можна зібрати близько 700 тисяч перлин, вартість кожної з яких приблизно 500 євро. Купити такі перли можна в ювелірних магазинах і лавочках.

Гастрономічний туризм Філіппін

izha_fillipini

Банановий кетчуп. Як би дивно це не звучало , але банановий кетчуп має таке ж право на існування, як і будь-який інший, оскільки слово “кетчуп” походить від спотвореного англійським, китайського слова «ке-чіап», що означає всього лише «столовий соус». Зроблений він з маринованої риби і бананів (або помідорів). Без нього не обходиться жодна страва, саме тому банановий соус тут додається до всього: від омлету до бургера. Для більшої схожості філіппінці підфарбовують його червоним, що, втім, не змінює його бананової суті.

Балут. Це їжа для гурманів-екстремалів. Серед філіппінців балут вважається делікатесом. Європейці ж зазвичай менш захоплено реагують на таку їжу, і все тому, що балутом на Філіппінах називають качине яйце, що містить зародок каченяти з пір’ям, хрящами і дзьобом. Скуштувати його можна як у вареному вигляді, так і сирим. Вважається, що балут добре впливає на потенцію. За правилами треба спочатку випити навколоплідну рідину, а все, що залишиться полити соєвим соусом і з’їсти. За смаком, сирий балут нагадує яловичу печінку.

Фіолетове морозиво. Головне – ніяких штучних барвників, як можна було б подумати. Абсолютно натуральний яскраво-фіолетовий колір ласощам надає корінь убе. Незважаючи на екзотичну назву, убе – всього лише різновид батати (солодка картопля), що відрізняється, від своїх досить сірих побратимів, наявністю яскравих фіолетових смуг на бульбах. Вони і надають морозиву незвичайне ошатне забарвлення. А що ж на смак? На смак морозиво, як це не дивно, також схоже на батат.

Отож, Філіппіни – це понад 7000 тисяч несхожих один на одного островів. Як Ви розумієте – побачити є що, тому вперед за враженнями. Життя одне – подорожуйте!