Найкращі національні страви Іспанії

Іспанська кухня складається з великої різноманітності страв, які випливають з відмінностей у географії, культурі та кліматі. Велика кількість морепродуктів, доступних з вод, які оточують країну, відображає глибокі середземноморські корені країни. Велика історія Іспанії з багатьма культурними впливами призвела до унікальної кухні. Зокрема, легко визначити три основні підрозділи:

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією - Паола

Середземноморська Іспанія - всі такі прибережні регіони, від Каталонії до Андалусії - інтенсивне використання морепродуктів, таких як pescaíto frito (смажена риба); кілька холодних супів, таких як газпачо; та багато страв на основі рису, як паелья з Валенсії і arròs negre (чорний рис) з Каталонії.

Внутрішня Іспанія - Кастилія - гарячі, густі супи, такі як хліб і часник на основі кастильського супу, разом з суттєвими блюдами, такими як cocido madrileño. Їжа традиційно зберігається засолюванням, як іспанська шинка, або зануреннням в оливкову олію, як сир Манчі.

Атлантична Іспанія - ціле північне узбережжя, включаючи астурійську, баскську, кантабрійську і галицьку кухню - овочеві і рибні страви, такі як кальдо галего і мармітако. Також, злегка оброблена лаконська шинка. Найбільш відома кухня північних країн часто направлена на морські морепродукти, такі як тріска баскського стилю, альбакора або анчоуси, або польська фейра на базі галицького восьминога і молюсків.

Основні страви, які варто спробувати під час відвідин Іспанії є :

tapas.jpg (82.88 Kb)

Тапас - закуски;

В Іспанії будь-яка закуска, що подається в барі до пива або вина називають тапас. Це можуть бути як горішки, чіпси або маслини, так і самостійні страви (наприклад, «Пінчо моруно», шашлик зі свинини, або «пінчос доностьяррас» в Сан-Себастьяні - безліч різних холодних і гарячих закусок). Часто дрібний «тапас» входить у вартість напою. На південному сході країни (в Альмерії і Гранаді) закуски завжди входять у вартість напою. Також тапас - це маленький шматочок хліба, просочений томатним соком для бутербродів.

tortillia.jpg (89.5 Kb)

Тортілья - омлет з картоплею;

Паелья - рис з морепродуктами і шафраном;

Гаспачо - холодний томатний суп;

Каталонський крем - крем-брюле;

Гамбас Ахійо - креветки з часником;

Манчего- твердий сир з овечого молока;

Айолі - соус з часнику;

hamoniberico.jpg (72.72 Kb)

Хамон Іберіко - хамон з іберійських чорних свиней, що харчуються жолудями;

Смажена на вугіллі свіжа риба.

Це далеко не повний перелік страв, якими може здивувати туристів «гаряча країна».