Найкращі національні страви Іспанії

Іспанська кухня складається з великої різноманітності страв, які випливають з відмінностей у географії, культурі та кліматі. Велика кількість морепродуктів, доступних з вод, які оточують країну, відображає глибокі середземноморські корені країни. Велика історія Іспанії з багатьма культурними впливами призвела до унікальної кухні. Зокрема, легко визначити три основні підрозділи:

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Середземноморська Іспанія – всі такі прибережні регіони, від Каталонії до Андалусії – інтенсивне використання морепродуктів, таких як pescaíto frito (смажена риба); кілька холодних супів, таких як газпачо; та багато страв на основі рису, як паелья з Валенсії і arròs negre (чорний рис) з Каталонії.

Внутрішня Іспанія – Кастилія – гарячі, густі супи, такі як хліб і часник на основі кастильського супу, разом з суттєвими блюдами, такими як cocido madrileño. Їжа традиційно зберігається засолюванням, як іспанська шинка, або зануреннням в оливкову олію, як сир Манчі.

Атлантична Іспанія – ціле північне узбережжя, включаючи астурійську, баскську, кантабрійську і галицьку кухню – овочеві і рибні страви, такі як кальдо галего і мармітако. Також, злегка оброблена лаконська шинка. Найбільш відома кухня північних країн часто направлена на морські морепродукти, такі як тріска баскського стилю, альбакора або анчоуси, або польська фейра на базі галицького восьминога і молюсків.

Основні страви, які варто спробувати під час відвідин Іспанії є :

tapas

Тапас – закуски;

В Іспанії будь-яка закуска, що подається в барі до пива або вина називають тапас. Це можуть бути як горішки, чіпси або маслини, так і самостійні страви (наприклад, «Пінчо моруно», шашлик зі свинини, або «пінчос доностьяррас» в Сан-Себастьяні – безліч різних холодних і гарячих закусок). Часто дрібний «тапас» входить у вартість напою. На південному сході країни (в Альмерії і Гранаді) закуски завжди входять у вартість напою. Також тапас – це маленький шматочок хліба, просочений томатним соком для бутербродів.

tortillia

Тортілья – омлет з картоплею;

Паелья – рис з морепродуктами і шафраном;

Гаспачо – холодний томатний суп;

Каталонський крем – крем-брюле;

Гамбас Ахійо – креветки з часником;

Манчего- твердий сир з овечого молока;

Айолі – соус з часнику;

hamoniberico

Хамон Іберіко – хамон з іберійських чорних свиней, що харчуються жолудями;

Смажена на вугіллі свіжа риба.

Це далеко не повний перелік страв, якими може здивувати туристів «гаряча країна».