На Майорці обмежать кількість відпочиваючих

Уряд іспанського курортного острова Майорка оголосив про плани щодо обмеження кількості туристів, які прибувають в найбільше місто регіону Пальма-де-Майорка. Основною причиною таких змін стало обурення мера Антоні Ногуера через створення хаосу, викликаного припливом відпочивальників в центр Балеарських островів.

majorka

Градоначальник має намір скоротити місткість номерного фонду з сьогоднішніх 80 000 чоловік до 65 000. За словами А. Ногуера, він не хоче, щоб місто було зруйноване великим успіхом в туризмі. Такі заходи вживаються на тлі масових протестів місцевих жителів проти занадто великої кількості відпочиваючих. Мер налаштований рішуче і реалізувати своє рішення він має намір до кінця місяця.

У квітні 2018 року уряд Майорки також оголосив про заборону на оренду приватного житла. Крім того, заборонено було відкривати готелі в житлових приміщеннях. Пальма-де-Майорка стала першим містом в Іспанії, де діє така заборона. Порушникам загрожують штрафи до 400 000 євро.

majorka1

У травні збільшився туристичний податок на всіх Балеарах. Мандрівники, які проживають в хостелах платять 1 євро, пасажири круїзних лайнерів 2 євро, постояльці 3- і 4-зіркових готелів 3 євро в день, 5-зіркових – 4 євро. Всі перераховані заходи були вжиті з метою обмеження турпотоку на Майорку.

Майорка є найбільшим островом на Балеарських островах, які є частиною Іспанії і розташовані в Середземному морі. Столиця острова, Пальма, також є столицею автономної громади Балеарських островів. Балеарські острови були автономним регіоном Іспанії з 1983 року.

Є два невеликих острова біля узбережжя Майорки: Кабрера (на південному сході від Пальми) і Драгонере (на заході від Пальми).

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Острів, як і інші Балеарські острови Менорка, Ібіца та Форментера, є надзвичайно популярним місцем відпочинку, особливо для туристів з Німеччини та Сполученого Королівства. Міжнародний аеропорт, Аеропорт Пальма де Майорка є одним із найжвавіших в Іспанії, послугами якого скористались 26,3 мільйона пасажирів у 2016 році.

majorka2

Назва походить від класичної латинської insula maior, “великого острова”. Пізніше, у середньовічній латині, це стало Майоріцею, “чим більше”, у порівнянні з Меноркою, “тим менше”.