Музей Мерседес Бенз у Штутгарті

benz

Саме у німецькому Штутгарті знаходиться світовий центр виробництва автомобілів «Мерседес». І якщо на територію заводу Вас не пропустять, то Музей Мерседес Бенз саме те місце, де Вам розкажуть та покажуть, як народжувалася епоха автомобілів. У музеї Штутгарта експонують як перші у світі моделі автомобілів Мерседес Бенз, так і найсучасніші, – останні моделі, які наразі недоступні, навіть, найбагатшим колекціонерам світу. У музеї Мерседес Бенз – є унікальна нагода побачити легендарні «чорні чайки» на яких їздили Гітлер, Черчіль чи Кеннеді.

benz_1

Музей Мерседес Бенз було засновано у 2006 році. Щороку музей відвідує рекордна кількість людей, близько 900 тисяч туристів. Перший музей автомобілів Мерседес Бенз у Штутгарті було відкрито ще у далекому 1936 році, тоді тут експонували лише 18 автомобілів. Сьогодні, музей має 9 поверхів, а павільйони сконструйовані у вигляді трьох круглих залів, які перетинаються і нагадують собою двигун Ванкеля.

benz_2

В холі музею туристи рухаються по спіралі, зверху до низу. Це дозволяє побачити сотні автомобілів різних історичних епох. З найвищого поверху Ви поступово спускаєтеся до низу, і на кожному поверсі Вас чекає аудіогід. У музеї Штутгарта є перший автомобіль у світі. Його сконструював Карл Бенз у 1886 році. Це був триколісний самохідний візок, який працював на власному двигуні та бензині. А у 1890 році Готліб Даймлер в містечку Бад Канштад, недалеко від Штутгарту, заснував компанію «Даймлер-Моторен-Геззельштафт», щоб випускати створений ним, чотирма роками раніше, чотириколісний автомобіль. Згодом, Даймлер і Бенз об’єднали свої компанії, і відкрили світу автомобільну еру. Перший Mersedez -35PS, так він називався, мав чотирициліндровий мотор об’ємом 5 913 см. кубічних. У 1926 році «батьки автомобіля» започатковують концерн Daimler Benz, а авто пішли у серійне виробництво.

У музеї Штутгарда ці перші авто знаходяться на найвищому поверсі музею. Спускаючись нижче, можна почергово бачити моделі авто на яких їздив Гітлер, Черчіль, Кеннеді, Елвіс Преслі, Мерилін Монро. Тут є броньований автомобіль, який врятував життя президенту Грузії Едуарду Шевернадзе у 1998 році, під час замаху на Президента. У залах Штутгардського музею представлені усі модельні ряди марок авто. Ці витончені з позолотою перші у світі машини, початку XX століття, коштують мільярди доларів. Звичайно, туристам заборонено доторкатися руками до раритетних автівок. Але зробити незабутню фотосесію на тлі найдорожчих авто світу у музеї Штутгарда можна безперешкодно.

yarynaMatviiv,фото автора