Новий рік в Закопане. Плануємо відпустку

werch

Зимовий відпочинок в Закопане пропонує відвідувачам одразу кілька зимових розваг. Перша – це звичайно найкращі гірськолижні траси, щороку у Закопане проходить Кубок світу зі стрибків на лижах з трампліну. У 1929, 1939 та 1962 роках у місті проходив Чемпіонат світу з класичних лиж.

werch1

. . . .

Друга пропозиція для туриста, це підйом на найвищі вершини Татр, Каспрів Верх. Його висота дві тисячі метрів, але туристи піднімаються по канатній дорозі, і оглядають неймовірні панорами гір, ніби пролітаючи над безоднею Татр.

kanatnadorog
Визначними місцями для туристів є Лижний трамплін на Великій Крокві і театр імені Станіслава-Ігнація Віткевича. На Каспровому верху вас чикають затишні теплі ресторани, а також музей гір. Цілий відділ там присвячено подорожам Папи Івана Павла Другого, у музеї зберігається його гірськолижне спорядження та костюм. Адже Папа часто мандрував Татрами і піднімався на Каспровий верх самотужки.

ivanpawlo

Третя принада Закопане, – це сам історичний центр міста. Тут можна поблукати старими польськими вулицями, побачити дерев’яні гуральські хати 18 століття, відчути атмосферу польської здравниці минулого століття. У Закопане є старі дерев”яні гуральські церкви, пам’ятки архітектури національного значення. Є і старий гуральський цвинтар, подібного ви не побачите ніде. Цей Некрополь викладений з річкових камінців, і має характерні гуральські різьблені хрести. В Некрополі поховані усі видатні люди, які були з походження гуралями, тобто мешканцями гір, – Татр.

zakopane

У центрі Закопане до Ваших послуг буде місцевий ярмарок дерев’яних та вовняних виробів гуралів. Славляться гуралі також мистецтвом мережки та гаптування. За мереживом до Закопане з давніх давен приїжджали з усієї Європи.

zakopane2

У центрі міста є автобусний та залізничний вокзали, що зв’язують місто з Краковом та іншими великими містами. Численні санаторії, будинки відпочинку і велика база для ночівлі роблять місто привабливим для туристів. У колисці Татр, Закопане неймовірно гарне вночі, саме на Новий Рік тут відбуваються неймовірні святкування. Однією з переваг курорту є дуже смачна ситна гуральська кухня. Тут ви буде себе почувати затишно, як вдома і святково, як в гостях.

Довідка

zakopane3
Закопане — місто в південній Польщі, біля підніжжя Татр. Адміністративний центр Татрзанського повіту Малопольського воєводства.

Закопане є найбільшим населеним пунктом у підніжжі Татр, значним центром зимових видів спорту. У межах міста розташована і значна частина Татранського національного парку. Закопане виникло на місці сезонних поселень пастухів. Ймовірно, вперше документально засвідчено це поселення було 1578року королем Стефаном Баторієм, проте документ не зберігся. Станом на 1676 рік поселення налічувало 43 мешканці. Початково поселення належало Польському королеві, після розділу Польщі — королівству Австрійської Імперії. У 1824 Закопане було продано родині Гомолясків. У XVIII столітті на околицях поселення (Кужніце) збудовано залізну ливарню, яка станом на XIX століття стала найбільшою у регіоні. Розквіт Закопане розпочався у другій половині XIX ст. з діяльністю Титусу Халубінського. 1876 року в Закопане була відкрита школа різьбярства, а 1886 поселення визнано оздоровчим курортом. 1889 року Закопане налічувало 3000 мешканців.

1918 року по закінченню Першої світової війни Закопане знову входить до складу Польщі.

1933 року Закопане отримало статус міста. В роки Другої світової війни місто стало важливим підпільним польським пунктом між Польщею та Угорщиною. 1940 року у Закопаному проходила третя методична конференція між Гестапо та НКВД, присвячена питанню окупації та розділу Польщі між Третім Рейхом та СРСР. У підземеллі готелю «Palace» розташовувалася в’язниця Гестапо.

З 1954 року гірські території, що примикають до міста з півдня, зачислено до Татранського національного заповідника