Мандрівка без паспорта стане реальністю

Більшість експертів впевнені, що паперові посвідчення особи скоро залишаться в минулому, а мандрівникам не потрібно буде при цьому надавати паспорт для посадки у літак. За даними Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA), 45% пасажирів готові відмовитися від своїх традиційних документів і використовувати замість цього технологію біометричної ідентифікації. На даний час більшість авіакомпаній і аеропортів створюють основу для таких глобальних змін.

passeport

Ідентифікувати людину зараз пропонують а допомогою декількох шляхів. Варіанти встановлення особи застосовуються від сканування відбитків пальців, долонь, райдужної оболонки ока або встановлення ідентифікації людини на основі її серцебиття, голосу, ходи або запаху. На даний момент авіакомпанії і аеропорти віддають перевагу скануванню особи. Щомісяця зростає кількість машин для біометричної ідентифікації в аеропортах по всьому світу.

dokument

За даними швейцарської інформаційної організації SITA, вже до 2021 року 71% авіакомпаній і 77% аеропортів планують запустити великі програми досліджень і розробки біометричних ідентифікаторів. При цьому більшість з них пропонує поступову відмову від паспортів. Згідно зі звітом SITA, поки планується впровадити автоматичні системи проходження контролю, які працюють з комбінацією біометричного посвідчення особи і проїзних документів. Деякі мають намір встановити системи, які будуть використовувати тільки біометричний ідентифікатор. Крім того, за даними фахівців, до 2021 року близько 47% аеропортів світу запустять технологію біометричної ідентифікації на всіх своїх контрольно-пропускних пунктах.

suitpassport

Одною перших по біометрії для мандрівників стала американська авіакомпанія Delta Air Lines. Вона запустила посадку без паспорта і посадкового талона в аеропорту Атланти ще в 2018 році. З тих пір система значно розширилася і з’явилася в багатьох інших аеропортах США. Біометрична технологія з використанням сканерів для особи працює на всіх етапах: від реєстрації до посадки на борт. Пасажири проходять ідентифікацію в кіосках самообслуговування, на стійках видачі багажу, на пунктах проходження огляду і на всіх виходах на посадку. Щоб скористатися послугою, мандрівникам необхідно заздалегідь завантажити свої дані в систему. Тим, хто не готовий до інновацій, як і раніше пропонують переліт з паспортом і посадковим талоном. Варто відзначити, що поки Delta Air Lines працює за цією схемою виключно на внутрішніх перельотах.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

biometric

Головна проблема для авіакомпаній і аеропортів – впровадити систему біометрії по всьому світу. Влада країн повинна буде погодитися із загальними стандартами для обміну біометричними даними. Однак поки не зрозуміло, як обслуговувати пасажирів з візами, якщо вони планують поїздку без паперового паспорта. Також турбує питання ситуацій у випадку, якщо машини для ідентифікації в аеропорту вийдуть з ладу.