Три живописні будинки відкрилися в Помпеях

Відновлювальні роботи тривали понад 40 років. Фрески в кожному будинку, а саме: “Будинок cаду” (House of the Orchard), “Будинок закоханих” (House of Lovers) і “Будинок корабля” Європа “(House of Ship Europe) – зможуть багато цікавого розповісти про повсякденне життя стародавніх римлян.

“Будинок саду”, в якому багато намальованих фруктових дерев і тварин, був частково розкопаний в 1913 році, але повністю його вдалося рокопати в 1951 році.

pompeygips

“Будинок корабля” Європа ” намагалися визволити з-під землі і попелу більше двох десятків років, з 1951 по 1975 роки. На стіні будівлі зображений великий вантажний корабель” Європа “, а поруч з ним – човни.

“Будинок закоханих” отримав свою назву через настінний живопис з написом: Amantes, ut apes, vitam melitam exigunt ( “Закохані, подібно бджолам, ведуть життя, солодке, як мед”). Будівля була розкопана в 1933 році, але землетрус 1980 року істотно його зруйнував.

pompeyfresky

Міністр культурної спадщини Італії Даріо Франкесчіні зазначив, що це була “довга робота великої кількості професіоналів, завдяки якій вдалося досягти таких високих результатів”.

Відкриття будинків говорить про завершення масштабного проекту Great Pompeii, який ЄС запустив в 2014 році.

pompeistrit

Раніше натовпи туристів, екологічні катастрофи та не найкращі умови зберігання, привели до того, що залишилося від міста, яке постраждало від виверження Везувію в 79 році н.е. в жахливий стан навіть для руїн.

У 2010 році тільки 15% території стародавнього міста було відкрито для відвідування (і тільки 10 з 60 будинків).

pompeiruiny

Проект EC привернув загальну увагу до стану будинків, і туристам довелося стати акуратнішими. Зараз їх кількість збільшилася на 47% в порівнянні з 2014 роком, і становить майже чотири мільйони на рік, і приблизно 70% древнього міста (в тому числі близько 30 будинків) доступні для відвідувачів.

Помпеї є давньоримським містом недалеко від Неаполя, в регіоні Кампанія, яке покрито шаром вулканічного попелу в результаті виверження Везувію в 79 році н. е.

Провісником виверження став сильне землетрус, що стався 5 лютого 62 року н. е. Лихо завдало великої шкоди місту, практично всі будівлі в тій чи іншій мірі були пошкоджені. Велика частина будівель була відремонтована, проте деякі зберегли ушкодження до самої загибелі міста в 79 році.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Землетрус почався вдень 24 серпня 79 року і тривав протягом доби, про що свідчать деякі манускрипти з листів Плінія Молодшого, що призвело до загибелі міст – Помпеї, Геркуланум, Стабія. Крім того постраждало декілька невеликих селищ і вілл. Коли почались розкопки, то вияснилось, що в містах все залишилось таким, яким було до події. Під багатометровою товщею попелу знайдені вулиці, будинки з повною обстановкою, залишки людей і тварин, які не встигли врятуватися. Сила виверження була настільки потужною, що попіл долітав до Єгипту і Сирії.

Зараз місто є музеєм під відкритим небом внесеним до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.