Літаком не завжди швидше і ось чому…

Нове дослідження від експертів сервісу Omio виявило 25 популярних європейських маршрутів, подорожувати по яких швидше на землі, ніж добиратись туди по повітрю. Звичайно, фахівці зловили момент і підрахували не тільки час, в дорозі, але і кількість викидів вуглецю під час польоту, що завдає шкоди клімату.

Так, добратися по суші з Лондона в Париж або Брюссель виходить вигідніше. Для цього створені маршрути, які уже протягом 25 років виконують поїзда Eurostar, і займають трохи більше 3 годин. На думку експертів, авіарейс з урахуванням проходження всіх процедур перед польотом, виявиться значно тривалішим. Крім того, кількість вуглекислого газу на кожного пасажира буде на 32 кг менше при подорожі залізницею.

planeaeroport

Поїздка з Парижа до Марселя, що проходить через всю Францію, буде на дві години коротшою, якщо вибрати залізничний транспорт. На додачу до цього – мінус 62 кг вуглекислого газу. На поїзді пасажири також швидше дістануться з Мадрида в Андалусію, тобто, в Севілью і Малагу. По повітрю – на півтори години довше. Як мінімум на годину можна скоротити дорогу з Риму в Неаполь, Флоренцію і Пізу, якщо сісти на поїзд Trenitalia. Залізницею також швидше дістатися з Парижа до Ліона і Нант, зі Штутгарта до французької столиці, з Мадрида до Барселони, з Мюнхена до Франкфурта, з Відня в Зальцбург.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Менше витратити часу на поїдку можна автобусом на відміну від авіасполучення. Дане правило актуально для тих, хто вирішив переїхати з Парижа до Брюсселя чи, скажімо, з Відня в Будапешт. За підрахунками експертів, витраченого часу виявиться майже на годину менше, ніж у авіапасажирів. Вибрати автобус експерти радять і тим, хто поспішає з Риму в Неаполь, з Брюсселя в Амстердам і з Валенсії до Барселони. «Поширена думка про те, що авіапереліт – це завжди найшвидший спосіб дістатися з пункту А в пункт В, не завжди відповідає дійсності, якщо врахувати додатковий час, необхідний для того, щоб дістатися до аеропорту, встати в чергу на реєстрацію, пройти огляд і по прильоту забрати багаж, – додають автори дослідження.

Зробивши висновки, варто приділити особливу увагу пошуку найбільш вдалого маршруту, для того щоб під час мандрівки оглянути найбільше цікавих місць, а не більшість часу залишатись в зоні для очікування.

planeaeroport