Найкращі місця планети, які варто відвідати до їх зникнення

venice_italy

Венеція в Італії

Один з головних скарбів Італії, чудова Венеція в будь-який момент може опинитися під водою. З кожним роком місто затоплює на 2-5 мм, хвилі від круїзних лайнерів розмивають фундамент, а невгамовні туристи погіршують ситуацію: старі вулиці можуть витримати всього 30 тисяч чоловік в день, але на ділі їх удвічі більше.

Якщо нічого не зміниться й надалі до 2100 року місто зникне з лиця землі, залишивши лише дивних наслідувачів таких, як казино-готелі в Лас-Вегасі або Макао.

maldives

Мальдіви

Світовий океан знищує і ідилічні Мальдівські острови. За прогнозами вчених, до кінця століття море підніметься майже на 60 см, а значить, більшість з 1196 островів архіпелагу підуть під воду. Уже сьогодні життя мальдивців ускладнюють сильні припливи і потепління прибережних вод, так що багато хто замислюється про переїзд на материк.

taj_mahal

Тадж-Махал

Грандіозний мавзолей з білого мармуру, що красується в індійській Агрі, може зруйнуватися в найближчі роки. Омиває його фундамент річка Джамна забруднена настільки, що прискорює гниття дерев’яних балок, до того ж незліченні відвідувачі псують розкішні підлоги і стіни. Не дивно, що ЮНЕСКО рекомендує закрити Тадж-Махал для відвідування туристами.

dead_sea

Мертве море

Мертве море – легендарне джерело молодості, краси і здоров’я – за минулі десятиліття обміліло на 30 м. Через кліматичні зміни, видобуток корисних копалин, скидання відходів та інших факторів водойма буквально зникає, а на ділянках суші утворюються карстові воронки.

Щоб врятувати унікальний об’єкт, влада планує підвести до нього канал з Червоного моря, але це назавжди змінить місцевий ландшафт і склад води.

great_wall_of_china

Велика Китайська стіна

Давня споруда протяжністю близько 9000 км підноситься над Піднебесної з 3 століття до н. е. Але сьогодні шахти з видобутку золота та інших підземних ресурсів, розташовані чи не в 100 м від споруди, завдають непоправної шкоди Великій Китайській стіні, вже і так зруйнованій майже на 70%.

great_barrier_reef

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Великий Бар’єрний риф

Великий Бар’єрний риф страждає від глобального потепління, тропічних ураганів, підвищення кислотності води, браконьєрського промислу і нескінченного потоку туристів. Свою «лепту» вносять і морські зірки, які харчуються кораловими поліпами: біологи намагаються скоротити їх популяцію і врятувати різнобарвну підводну пишність.

alps

Альпи

Найвищий гірський хребет Європи скоро перестане радувати шанувальників зимового спорту рясним снігом. До 2100 р зникне більш 70% снігового покриву Альп, але танення можна уповільнити, скоротивши викиди парникових газів в атмосферу.

machu_picchu

Мачу-Пікчу

Таємничий Мачу-Пікчу пощадило тисячоліття, але не щадить сучасність: натовпи туристів, зсуви і неминучий занепад залишають все менше шансів осягнути загадки міста інків.

galapagos_islands

Галапагоські острови

Колись Галапагоські острови надихнули Чарльза Дарвіна на створення еволюційної теорії: на мальовничому архіпелазі вміщається більше 10 тисяч рідкісних видів тварин і рослин. Але браконьєри, круїзні лайнери і (в черговий раз) туристи змінюють екосистему до невпізнання.

egyptian_pyramids

Єгипетські піраміди

Піраміди Єгипту одного разу можуть стати недоступними для всіх. Забруднення повітря, природне старіння вапняку, помилки реставраторів і недостатнє фінансування – згубні для овіяних легендами кам’яних брил.