Країни, які найбільш залежні від туризму

Експерти Всесвітньої ради з туризму та подорожей (WTTC) визнали Мальдіви країною, найбільш залежною від туризму. Тут частка цієї галузі в ВПП за підсумками 2017 року склала 39,6%.

В цілому економіка саме екзотичних острівних напрямків найбільше залежить від туризму. Так, вклад мандрівників в ВВП Сейшельських островів – 26,4%, Багамських островів – 19%, Сент-Люсії – 15%.

В Європі найбільшою мірою залежать від туризму Мальта (14,2% ВВП), Чорногорія (11%) і Хорватія (10,9%).

malta

Мальта

Мальта є популярним туристичним центром зі своїм теплим кліматом, численними зонами відпочинку, архітектурними та історичними пам’ятками, в тому числі трьома об’єктами всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: енал Сафліені Хіпогем, Валлетта і сім мегалітичних храмів, які є частиною найстаріших самостійних структур у світі.

montenegro

Чорногорія

Чорногорія має мальовниче узбережжя і гірський північний регіон.

Чорногорське узбережжя Адріатичного моря – 295 км (183 милі) завдовжки, 72 км (45 миль) пляжів, а також багато збережених давніх старих міст.

Чорногорійський регіон вважається одним з чудових нових “відкриттів” серед світових туристів. У січні 2010 р. “Нью-Йорк Таймс” визначила регіон Чорногорії Південного узбережжя Улцинь, включаючи “Веліка Плаза”, “Ада Бояна” та готель “Mediteran of Ulcinj”, що входить до числа “31 кращих місць у 2010 році” в рамках всесвітнього рейтингу туристичні напрямки. Чорногорія також була перерахована в “10 найкращих гарячих точках 2009 року”, щоб відвідати Yahoo Travel, що характеризувала його як “Наразі займає друге місце в світі, що швидко розвивається, що стоїть позаду Китаю”. Країна щороку вноситься престижними туристичними довідниками, такими як Lonely Planet, як найпопулярніший туристичний напрямок разом з Грецією, Іспанією та іншими туристичними місцями світу.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

croatia

Хорватія

Хорватія – країна розташована на перехресті Центральної та Південно-Східної Європи, на Адріатичному морі. Її столицею є Загреб, який утворює одну з основних підрозділів країни разом з її двадцятьма округами.

Найбільш численними є туристи з Німеччини, Словенії, Австрії, Італії та Чехії, а також самої Хорватії. Основна частина туристичної галузі зосереджена вздовж узбережжя Адріатичного моря. Опатія був першим курортом з середини 19 ст. До 90-х років він став одним з найбільш значних європейських курортів. Пізніше на узбережжі та островах виросло кілька курортів, які пропонують послуги від масового туризму до громадського харчування та різних ринків ніш, найважливішим є морський туризм, оскільки тут є багато причалів. Численні культурні заходи відбуваються протягом літа. Внутрішні райони пропонують агротуризм, гірські курорти. Загреб також є значним туристичним напрямком, що конкурує з найбільшими прибережними містами та курортами.

За підсумками минулого року в топ-10 країн, найменш залежних від мандрівників, увійшли в числі інших Конго, Папуа – Нова Гвінея, Узбекистан і Молдова.