Шанхай є найбільш привабливим для іноземців

Друге і третє місце поділили між собою міста Пекін і Хефей (східна провінція Аньхой). Відповідне дослідження з 2010 року проводиться і публікується Державним управлінням у справах іноземних фахівців КНР.

shanghai_evening

Даний рейтинг є єдиним в Китаї і складається повністю на основі опитувань серед проживаючих в Китаї іноземних громадян. Дослідження враховує чотири основні показники: політика щодо експатів, адміністративні можливості місцевої влади, умови життя і роботи для іноземців.

Підсумки проводилися починаючи з грудня 2017 року по лютий 2018 року. Опитування були частково подані в суботу в місті Шеньчжень на 16-й конференції з міжнародного професійного обміну.

У десятку найбільш привабливих для іноземців міст материкового Китаю потрапили Шанхай, Пекін, Хефей, Циндао, Шеньчжень, Ханчжоу, Сучжоу, Ченду, Нанкін і Гуанчжоу. Дослідження охопило в цьому році близько 30 тисяч працюючих в Китаї іноземних фахівців.

Рейтинг враховує також такі показники, як політика прийому на роботу, захист прав та інтересів іноземців, підтримка стартапів, робоче середовище, просування можливостей, рівень заробітної плати, якість державних послуг, міжнародне і мультикультурне середовище, медичне обслуговування і дитяча освіта.

Шанхай в останні роки проводить активну політику по залученню висококваліфікованих іноземних фахівців. У 2017 році понад 80 тисяч іноземних громадян взяли участь в розробці інноваційних продуктів і стартапів в мегаполісі.

shanghai_day

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

У 2016 році уряд КНР підтримав проект перетворення Шанхаю до 2020 року в глобальний технологічний та інноваційний центр. Для досягнення цієї мети влада міста приймає різні заходи, спрямовані на підтримку інноваційних проектів, науково-дослідних робіт, удосконалення ринкового механізму комерційного впровадження наукових досягнень, а також створення більш сприятливих умов для залучення талановитих кадрів в сферу високих технологій, в тому числі з-за кордону.

shanghai_evening

У 2018 році шанхайська влада значно спростила процедуру отримання іноземними фахівцями дозволу на роботу, а також почала видавати найбільш висококваліфікованим іноземним кадрам візу терміном на 10 років.

В кінці 2017 року, згідно з офіційною статистикою, в мегаполісі із найрізноманітніших напрямів працювало близько 215 тисяч іноземних громадян.