Європейські авіакомпанії упроcтили процедуру виплат компенсацій

З 15 серпня 2019 року авіаперевізники, що входять до складу групи компаній Lufthansa, спрощують правила відшкодування за скасування рейсів. До них відносяться безпосередньо авіакомпанія Lufthansa, а також Austrian Airlines, Swiss, Brussels Airlines, Edelweiss і Eurowings. Спрощені правила мають на увазі, що для компенсації пасажирам тепер не вимагатиметься схвалення конкретного перевізника.

Як повідомляється, правило поширюється на рейси з кодами OS, LX, SN або EW. Компенсацію без схвалення пасажири зможуть отримувати і за затримку рейсу. Згідно з власними заявами, Lufthansa продовжить і далі вносити технічні удосконалення, які допоможуть швидше отримувати виплати за збої в розкладі.

Згідно з діючими європейськими правилами, пасажир має право на компенсацію, якщо рейс затримано більш ніж на 3 години. У цьому випадку авіакомпанія виплачує суму в розмірі від 250 до 600 євро залежно від маршруту. Слід врахувати, що виплати здійснюються тільки при затримках з вини авіакомпанії. Якщо причиною зриву перельоту є нельотна погода, то отримати гроші не вдасться.

Для того, щоб отримати компенсацію в країнах ЄС, пасажирам необхідно направити письмову скаргу на адресу авіакомпанії із зазначенням імені, номера рейсу, дати, аеропорту вильоту, даних про саму затримку, інформацію про особистий банківський рахунок. До листа необхідно додати проїзні документи. На стійці авіакомпанії необхідно на лист поставити підтверджуючий штамп. Якраз від останньої дії Lufthansa тепер звільняє своїх клієнтів.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Авіакомпанія може уникнути виплати компенсації. Наприклад, якщо вона доведе, що затримка або запізнення відбулися по не залежній від неї причини або через усунення несправності судна, що загрожувала життю і здоров’ю пасажирів. Інформація про затримку або скасування рейсу в аеропорту повинна бути обов’язково показана на табло. У випадку, якщо в розклад внесені зміни, авіакомпанія зобов’язана повідомити про це пасажира будь-яким доступним способом: по телефону, СМС, через електронну пошту.