В Єгипті туристи зможуть робити безкоштовно фото пам’яток

Відвідувачі музеїв та археологічних пам’яток Єгипту з 1 серпня отримали можливість безкоштовно фотографувати і знімати відео на мобільні телефони без спалаху. Таке рішення прийняло міністерство у справах пам’яток старовини країни на початку липня і як очікують в міністерстві сприятиме залученню до Єгипту більшої кількості туристів.

До останнього часу за використання будь-яких фотокамер міністерство у справах пам’яток старовини стягувало з відвідувачів пам’яток плату, яка залежала від значущості музею або пам’ятника. Деякі особливо цінні експонати фотографувати було заборонено.

egiptarchitect

Як стало відомо зі слів генерального директора науково-дослідного управління археологічних пам’яток провінції Південний Синай професора Абдель Рахіма Рихана, скасування плати за аматорські фото було дуже правильним рішенням, це може допомогти популяризації Єгипту, його цивілізації і культури в соціальних мережах і, особливо, серед молоді.

“Рішення міністерства у справах пам’яток старовини про безкоштовну фотозйомку на телефони дуже своєчасне і принесе користь музеям і археологічним пам’яткам. У відвідувачів з’являться оригінальні фотографії експонатів і вони будуть виставляти їх в соціальних мережах, що стане непрямою рекламою культурного, пізнавального туризму в Єгипті”, – сказав він.

Експерт упевнений, що розповіді про відвідини унікальних єгипетських пам’ятників, будуть підкріплені барвистими аматорськими фотографіями, будуть залучати нових туристів в країну пірамід.

У той же час один з представників єгипетської спільноти туристичних гідів пояснив, що зйомка пам’яток, які раніше фотографувати заборонялося, наприклад, зал скарбів із гробниці фараона Тутанхамона і зал мумій в каїрському музеї на Тахрір і надалі залишиться під забороною.

“Раніше за фотографування в музеях з іноземних туристів брали плату в розмірі близько 100 єгипетських фунтів (приблизно шість доларів) і тепер її скасують. Це є дуже добре і спрощує відвідування багатьох музеїв, а також економить гроші туристів. У той же час там, де раніше фотографувати було заборонено, така можливість буде відсутня і надалі, тобто, знамениту маску Тутанхамона відвідувачі сфотографувати без особливого дозволу не зможуть “, – поскаржився співрозмовник агентства.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

При цьому генеральний директор Каїрського музею Тахрір Сабах Абдель Разак в інтерв’ю єгипетському виданню “Youm7” напередодні вступу в силу рішення міністерства у справах пам’яток старовини підкреслила, що звичайні фото- і відеокамери під звільнення від оплати також не потраплять. За фотокамеру іноземним туристам в музеї як і раніше доведеться платити – таке задоволення обійдеться в 50 єгипетських фунтів (приблизно три долари).