Єгипет оголосив про нову стратегію розвитку туризму

За словами міністра туризму Ранії Машат, галузь буде розвиватися за п'ятьма основними напрямками. Перший напрямок - це адміністративна і кадрова реформа, реалізацію якої вже почали в міністерстві. Вперше в історії на п'ятнадцять робочих місць в галузевому відомстві оголошено відкритий конкурс.

Другий - це ребрендинг Єгипту як туристичного напрямку. Ранія Машат заявила, що міністерство хоче зробити країну "відповідальним вибором" для туристів, яким буде цікаво відвідати країну в культурно-пізнавальному, екскурсійному, природному і активному туризмі.

Третій напрям - вихід на нові ринки. Основний акцент планується розробити на "нетрадиційні ринки в Азії та Східній Європі", зокрема, на Україну, Китай і Індію, а також на розширення маркетингу в країнах Перської затоки.

Четвертий - це запуск фонду прямих інвестицій, щоб модернізувати інфраструктуру гостинності країни і допомогти в реструктуризації проблемних готелів і курортів.

І п'ятий пункт – це радикальна модернізація законодавчої бази галузі.

Нова стратегія не включає в себе таке як розвиток туристичної і транспортної інфраструктури, а також ніяким чином не згадує про безпеку перебування в країні.

На думку незалежних єгипетських експертів, пункт про безпеку "упущений" цілком навмисно, так як єгипетська влада не хоче офіційно порушувати це питання. Єгипет і так позиціонує себе як "безумовно безпечний" туристичний напрямок. Туризм є одним з найважливіших секторів економіки Єгипту. За статистичними даними у 2008 році Єгипет відвідало понад 12,8 мільйона туристів, що забезпечило доходи майже в 11 мільярдів доларів. У туристичному секторі працює близько 12% робочої сили Єгипту.

Некрополь Гізи є однією з найвідоміших туристичних пам'яток Єгипту - це єдиний з семи чудес Стародавнього Світу, що ще існує. taba_egipt.jpg (114.95 Kb) Єгипетські пляжі на Середземномор'ї та Червоному морі, які охоплюють понад 3000 кілометрів, також є популярними туристичними напрямками: пляжі затоки Акаба, Сафага, Шарм-ель-Шейх, Хургада, Луксор, Дахаб, Рас-Сідр і Марса-Алам - є популярними місцями.