День вишиванки-2023 у містах заходу України

Огляд подій у Чернівцях, Ужгороді, Рівному, Тернополі та Львові, присвячених Дню вишиванки. У 2023 році відзначатимуть 18 травня. На нашому сайті будуть анонси подій у великих містах України.

День вишиванки у Чернівцях

chernivci.jpg (275.51 Kb)

Чернівці - місто, де заснували свято ще 16 років тому. Відтак у ньому запланували насичену програму. Так, широкому загалу представлять копію вишиванки Степана Бандери, святковий концерт, безкоштовний показ фільму "Спадок нації".

День вишиванки в Ужгороді

vyshyv_uzhgorod.jpg (274.83 Kb)

Закарпатська Обласна yніверсальна наукова бібліотека імені Потушняка запрошує на майстер-клас з вишивання. Бібліотекарі та інші охочі вишиватимуть обереги у жовто-блакитних барвах, які передадуть з посилками нашим захисникам та захисницям. Початок майстеркласу о 14:00.

Закарпатський музей народної архітектури та побуту підготував чималу програму до свята:

 • 13.00 – виставка-екскурсія одного дня – «Народне вбрання Закарпаття» (проводитиме директор музею Василь Коцан). У межах виставки будуть презентовані вишивані роботи 85-річної Ади Мойсеєнко, з Іванкова (Київщина),- селище у перші дні війни окупували російські війська;
 • 14.00 – благодійна концертна програма «Українська вишиванка» від арт-батальйону Ужгородського інституту культури та мистецтв. Відбудеться збір коштів на підтримку 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади.
 • 14.00-16.00 – малювання фігури дівчини в народному вбранні викладачами та студентами Закарпатської академії мистецтв, відеопрезентація «Вишиванка – символ нації» від наукових співробітників ужгородського скансену в рамках Онлайн-марафону, організованого до Всесвітнього дня вишиванки Донецьким обласним навчально-методичним центром культури;
 • 12.00 – 16.00 – майстеркласи з гончарства, ліпки глиною, вишивки, бісероплетіння, орігамі.

Вхід на територію музею з 13:00 буде вільним.

День вишиванки у Тернополі

vyshyv_trnpl.jpg (312.46 Kb)

Тернопільський обласний художній музей спільно зі Залозецьким краєзнавчим музеєм відкриють виставку "Вишивка Залозецького краю". Урочисте відкриття заплановане об 11:00 год. у виставковому залі Художнього музею, що на вул. Крушельницької, 1.

День вишиванки у Львові

vyshsyvanka_lviv.jpg (99.09 Kb)

У місті Лева анонсують благодійні події: кінопоказ фільму про вишиванки, а відома у місті засновниця і власниця етногалереї пропонує провести компаніям лекції про вишиванки. Детальніше про це читайте на сайті "Афіша Львів".

День вишиванки у Рівному

rivne_vysh.jpg (70. Kb)

У Рівному більшість подій організовує обласний центр народної творчості. Там з 12:00 до 15:00 год триватиме проведуть «Вишивання у саду». У програмі події:

На музичній локації:

 • 12:00 – виступ фольклорного гурту «Джерело»;
 • 12:30 – виступ етномузиколога, фольклориста, учасника гуртів «Хорея козацька», «Веселі вуйки» та «The DOOX» Максима Бережнюка та учасниця проєкту «Голос країни» Галини Куришко;
 • 13:00 – фольклорний гурт «Горина»;
 • 14:00 – молодіжний фольклорний гурт «Веснянка»;
 • 14:30 – лірник Андрій Ляшук.

На дитячій локації:

13:00 – народні дитячі ігри та забави з учасницею фольклорного гурту «Королівна» Олею Гвяздовською.

Лекційна локація:

 • 13:30 – лекція про техніки вишивки Рівненського Полісся та традиційний одяг жителів Рівненщини;
 • 14:00 – майстерклас зі створення схем для вишивки від Юлії Гончарової;
 • 14:30 – майстерклас з пов’язування хусток від Алли Українець.

Діятиме фотозона, виставка вишитих сорочок та рушників, виставка проєкту «Кухор» та ляльок-мотанок від Оксани Довжик, спільне коло вишивання від майстринь-вишивальниць, фудкорт.