День вишиванки-2024 у містах заходу України

Огляд подій у Чернівцях, Ужгороді, Рівному, Тернополі та Львові, присвячених Дню вишиванки. У 2023 році відзначатимуть 18 травня. На нашому сайті будуть анонси подій у великих містах України.

День вишиванки онлайн

den_vysh

Харківське відділення Української бібліотечної асоціації запрошує долучитись до студентського інтелектуального онлайн-турніру до Дня вишиванки «Українська_вишиванка: оберіг,мистецтво,культурний код». Свято відзначать інтерактивною онлайн-вікториною. Для участі у ній слід реєструватись до 15 травня за покликанням: https://forms.gle/wbsvTfeBjVwqwUKM6.

Вікторину запланували на 19 травня о 13:00. Подію готують на платформі цифрового інструменту навчання Kahoot (зустріч – на Zoom), серед студентів закладів вищої та фахової освіти України. У командах до 10 осіб.

Координаторки:

Катерина Вірютіна – завідувачка сектору відділу науково-методичної роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка; тел. 099-201-49-99, e-mail: nmr.hdnb@gmail.com;

Олена Скаченко – завідувачка науково-методичного відділу наукової бібліотеки Київського національного університету культури і мистецтв; e-mail: skachenko.nana@ukr.net

День вишиванки у Чернівцях

Саме у цьому місті заснували свято. Чернівчанка, яка придумала цю ідею, популяризторка свята, Леся Воронюк, уже оприлюднила програму відзначення дня у рідному місті. Програма свята:

впродовж дня – виставково-мистецький проєкт «Буковинська жіноча святкова сорочка», (ГО «Вишиваний дивотвір», кураторка – Одарка Кучерява), (Чернівецький обласний художній музей, Центральна площа, 10)

9:00 – Акція «Народжені у вишиванках»: передання вишиванок для новонароджених українців. (Міський клінічний пологовий будинок №2, вул. Рівненська, 8.)

12:00 – Презентація проєкту реконструкції Скверу Дня вишиванки (за участі архітектурної компанії «AddLine group» та представників Чернівецької міської ради), (Сквер Дня вишиванки)

13:00 – Презентація вперше відтвореної вишитої сорочки Ольги Кобилянської (амбасадорка – актриса Римма Зюбіна) в рамках проєкту «Вишивка в одязі видатних українців» (кураторка проєкту – Тетяна Зез), (Музей Вишиванки, вул. Поповича, 2)

14:00 – Презентація книги «Нетлінні (за участі Лесі Воронюк, Володимира Щибрі, Миколи Шкрібляка, «Гойра-Груп» та інших), (Музей Вишиванки, вул. Поповича, 2)

13:00 – 16:00 – Виставка «Врятовані» (вишиті сорочки та рушники з деокупованих сіл Харківщини) (Музей Вишиванки, вул. Поповича, 2)

16:00-17:00 – Творча зустріч «Вишиванка – вбрання української культурної еліти» (Меморіальний музей Володимира Івасюка, вул. Івана Дзюби, 40 кв. 1

19:00 – Показ документального фільму «Спадок нації» за участі творчої групи (Буковинський центр культури і мистецтва, вул. Главки, 1А )

День вишиванки в Івано-Франківську

fotkiviv

Туристично-інформаційний центр міста запрошує на фотоквест. Його почнуть О 16:00 на площі Ринок.

Під час фотоквесту дорослі та діти перевірять свою уважність та знайдуть цікаві елементи вишивки, символи писанкарства прямісінько на будівлях міста, і не лише там. Попередній запис обов’язковий за тел. +380 (50) 424 83 04 та +380 (67) 340 34 67. Участь безкоштовна.

Концерт у філармонії

iffil

Івано-Франківська філармонія імeні Іри Маланюк запрошує на концерт Академічного симфонічного оркестру. Соліст буде скрипаль Дарій Кобзар зі Львова. Він зіграє твори Мирослава Скорика і Бориса Лятошинського.

Початок о 18:30. Вартість квитків від 100 до 200 грн.

День вишиванки у Тернополі

Найцікавішою та соціально справедливою буде можливість протягом 18 травня їздити у комунальному громадському транспорті Тернополя безкоштовно. Усі жителі та гості Тернополя у вишиванках чи вишитих сорочках будуть їздити не оплачуючи проїзд. Крім того, планують провести інші події зі заохоченнями.

Фотопроєкт «Вишиванка – міст між традицією та сучасністю»

tern_vysh

Міська рада запрошує до участі в унікальному творчо-соціальному проєкті «Вишиванка – міст між традицією та сучасністю». Для того, щоб взяти участь у конкурсі необхідно:

  • знайти автентичну вишиту сорочку вашої родини чи вашої місцевості;
  • зробити декілька фото в ній;
  • заповнити анкету учасника за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfK04xO8zYn6FPxVDbQ2TyiWF5uqyGhrI3n-DEILcIHGPbBzw/viewform

Анкети прийматимуть до 28 травня. Після завершення конкурсу учасники отримають чудові фото та відео у власній неповторній вишиванці й образі, який створять стилісти.

Мистецьке дефіле «Я душу одягну у вишиванку»

vishivanka-11052023

Для участі у цій події необхідно:

Заздалегідь зареєструватися за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBB-OtzECKzODgbHXYQVNR-PatmYaWxtc4IzLUZfjJIwzahw/viewform У день свята бути одягненим у вишиванку, прийти починаючи з 13ої години і продефілювати подіумом, що біля пам’ятника Франку (вул. Петра Конашевича-Сагайдачного). Учасники можуть продемонструвати старовинні, вишиті власноруч, ексклюзивні авторські, сучасні, патріотичні вишиванки.

Участь у дефіле безкоштовна та без вікових обмежень. Наприкінці двоє учасників отримають подарунковий сертифікат на придбання вишиванки.

День вишиванки у Хмельницькому

hmeln_kryy

Спортивно-культурний центр «Плоскирів» запрошує на безкоштовну фотосесію у вишиванках. 18 травня з 15:00 до 17:00 прийдіть у криївку «Стінка» (за стадіоном «Локомотив»), де можна буде зробити собі фотосесію у патріотично-військовій стилістиці.

Професійні фото у вишиванці робитимуть на фоні експонатів нашої криївки. Попередній запис за телефоном 0673814438.

День вишиванки у Луцьку

luck

Лучани проведуть фотоконкурс «Моє місце сили в улюбленому Луцьку».

Для участі у ньому слід надіслати до 15 травня свої фото у вишиванках у “місцях сили” в Луцькій громаді та контактні дані автора (ПІБ та контактний номер телефону) на електронну адресу Департаменту молоді та спорту Луцької міської ради dsms.lutskrada@gmail.com. У темі листа також обов’язково зазначте назву локації (“місця сили”). Виконання цих простих умов – обов’язкові.

16 травня всі світлини опублікують на офіційній сторінці департаменту молоді та спорту в Facebook, де почнуть онлайнголосування за кращі з них. Голосування триватиме до 23:59 18 травня. Автори трьох фото, що отримають найбільшу кількість вподобань за результатами онлайнголосування, отримають пам’ятні подарунки.