Безкоштовний Wi-Fi буде діяти в Італії

Державний проект WiFiItalia в першу чергу повинен забезпечити інтернетом невеликі міста з населенням до двох тисяч чоловік, які постраждали від землетрусів 2016-2017 років. Це зробить невеликі італійські міста привабливішим для туристів. Крім того, в Римі, Мілані, Болоньї та Флоренції теж з’являться точки безкоштовного підключення.

wifi

Доступ до мереж буде здійснюватися через мобільний додаток. Після реєстрації користувачі зможуть підключатися до точок мережі в будь-якому італійському місті.

Схожа ініціатива діє у всіх країнах ЄС в рамках проекту Євросоюзу WiFi4EU. Завдяки йому муніципалітети країн Євросоюзу отримують фінансування, щоб обладнати безкоштовну точку Wi-Fi в громадських місцях – в парках, на площах, в громадських будівлях.

До 2020 року в кожній країні ЄС з’явиться від 60 до 876 нових точок Wi-Fi. Безкоштовні точки доступу Wi-Fi в Європі можна знайти в громадських місцях, або просто на вулиці. Бібліотеки, парки, площі, торгові центри — все більше міст намагаються забезпечити жителів і туристів постійним доступом в інтернет. Тому перед поїздкою можна пошукати інформацію про безкоштовні зони вай фай в містах, які збираєтеся відвідати. Для столиць і популярних туристичних місць можна знайти онлайн-карти, на яких міститься інформація про хот-споти в публічних місцях.

На сайті wificafespots.com є можливість побачити, в якому кафе є безкоштовний вай-фай в 115 країнах світу.

Однойменний додаток для смартфона може функціонувати без з’єднання з інтернетом і без GPS, але, на жаль, він платний.

Останнім часом розробляється велика кількість додатків для смартфонів, які здатні підказати, як шукати вай фай в Європі.

Найпопулярніші — WeFi і WiFi Map Pro, безкоштовні програми, які надають список хот-спотів по всьому світу, паролі до них і підказки мандрівників (доступні для пристроїв на Android і iPhone).

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Такі програми та їх аналоги зручні тим, що можуть довантажувати карту з безкоштовними точками доступу вай фай в офлайні. Також багато аеропортів Європи вже готові надати пасажирам безкоштовний доступ до інтернету. На даний момент лише 30 % з них надають підключення до Wi-Fi безкоштовно без обмежень за часом. Більшість дозволяє скористатися інтернетом протягом невеликого періоду (15-30 хвилин), а після цього просять пройти реєстрацію і оплатити подальше використання.

Дізнатися, чи є безкоштовний вай фай в аеропорту, можна попередньо на його сайті або безпосередньо на місці у співробітників аеропорту.