Річка Верзаска – найпрозоріше диво у світі

Свій початок вона бере на вершині гори висотою 2864 метрів, потім її шлях лежить на південь, через мальовничі долини, де річка впадає в Маджоре – гірське озеро між Швейцарією та Італією.

Річка Верзаска славиться своїми кристально-чистими бірюзовими водами і барвистими різнокольоровими каменями, які лежать на дні.

Весь шлях, який вона робить від витоку до злиття з озером, прикрашений буйною середземноморською рослинністю з каштановими лісами і виноградниками, що привертає в це місце нескінченні потоки туристів, любителів підводного плавання і цінителів справжньої краси природи.

verzaska

Розташована в самому центрі швейцарських Альп, річка Верзаска носить статус однієї з найкрасивіших річок Європи. Температура її блакитної води не перевищує 7 ° -10 ° С. А глибина гірської річки зовсім невелика – до 15 метрів. Купатися в річці заборонено – вода в ній просто крижана.

Але, незважаючи на небезпеку, багато сміливців занурюються в її чисті, але безжально холодні води. Тому там працюють місцеві “наглядачі”, попереджаючи про небезпеку і вказуючи всім бажаючим місця де можна відносно безпечно скупатися.

Кантон Тічино знаходиться на півдні Швейцарії, майже повністю оточений Італією (на захід, південь та більшу частину її сходу). На північ – кантони Вале і Урі, на північному сході кантон Граубюнден.

Його площа складає 2812 квадратних кілометрів (1086 квадратних миль), з яких приблизно три чверті вважаються продуктивними для дерев або культур. Ліси займають приблизно третину площі, проте тує є також озера Маджоре (або Вербано) та Лугано (або Сересіо).

Лежачи повністю на півдні Альп, кантон можна розділити на дві частини на перевалі Монте-Сенері. Північна, найвища частина, Сопраценери, утворена двома основними долинами Швейцарії навколо озера Маджоре: долиною Тічіно та долиною Маджі. Південна частина – Соттоценері – це регіон навколо озера Лугано.

Річка Тічино – найбільша річка в кантоні. Вона осушує більшу частину кантону, протікаючи з північного заходу через долину Бедретто та долину Левентіна, щоб увійти до озера Маджоре поблизу Локарно. Основними її притоками є Бренно в долині Бленіо і Моєса в долині Мезольчіна в Граубюнден. Землі більшої частини кантону мають річку, яка в середній частині утворює широку долину, загальновідому як Рив’єра.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Однак західні землі кантону осушені річкою Мадгія. Валле-Версаска знаходиться між Тичино та Маджією. Існує також менша площа, яка стікає безпосередньо в озеро Лугано. Більша частина суходолу розглядається в межах Альп, але невелика площа є частиною рівнини річки По, яка стікає на північ Італії.