Авіакомпанії заборонять користуватися “розумними валізами”

valiza

“Розумні” валізи набирають все більшої популярності у мандрівників, адже такий зручний вид багажу дозволяє заряджати смартфони та інші електронні пристрої, зважувати вміст і повідомляти про своє місцезнаходження. Однак деякі авіакомпанії висунули заборону на перевезення даних гаджетів.

Згідно з даними Міжнародної асоціації повітряного транспорту, ІАТА (англ. International Air Transport Association, скор. IATA), такі американські авіаперевізники, як American Airlines, Delta and Alaska Airlines висунули ряд умов власникам “розумних” валіз. Багаж, створений компаніями BlueSmart, Raden і Away, оснащений літієвим акумулятором, заборонений до провезення на борту лайнерів. Ось чому перед проходженням реєстрації і посадкою на борт власники подібних валіз повинні попередньо вийняти батарею.

Нові правила набудуть чинності починаючи з 15 січня 2018 року. Слідом за американськими компаніями, ця заборона може бути введена і іншими популярними авіакомпаніями.

Всім авіакомпаніям в подальшому будуть рекомендувати заборонити пасажирам перевозити “розумні” валізи. Відповідні рекомендації надасть Міжнародна асоціація повітряного транспорту.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Заборона, яка вступить в силу 15 січня, відноситься до всіх смарт-валіз, які мають вбудовану літієво-іонну батарею, а також інші пожежонебезпечні речі.

Також тепер МАВТ може заборонити всім авіакомпаніям приймати в свої літаки людей з таким багажем, якщо тільки вони не зможуть від’єднати всі пожежонебезпечні елементи.

Також пасажир може взяти з собою сумку в якості ручної поклажі, навіть не знімаючи батарею. Дещо раніше США і Великобританія ввела заборону на провезення ноутбуків і планшетів у ручній поклажі на борту літаків, що курсують з ряду країн Близького Сходу і Північної Африки з переважно мусульманським населенням.

У антитерористичному комітеті ООН вважають, що використання екстремістами в літаках вибухових пристроїв, замаскованих в ноутбуках і планшетах, фактично неминуче і це лише питання часу.