Валіза чи дорожня сумка?

sumka_chi_valiza

Більшість людей люблять дізнаватися щось нове, отримувати свіжі враження, а значить подорожувати. І дорожня сумка завжди була незмінною супутницею в мандрах. Міцний заплічний мішок на мотузках, полотняна сумка через плече, фанерний чемодан давно пішли в минуле. Сьогодні у продажу можна зустріти найрізноманітніші дорожні сумки та валізи, тому буває важко зробити правильний вибір. Саме про це і поговоримо: “Що краще – сумка чи валіза?

Дорожня валіза на колесах

valizi_na_kolesah

Валіза відрізняється від сумки тим, що зазвичай вона має жорсткий каркас (іноді жорсткі і стінки) і кришку панелі.

Переваги таких моделей безперечні: вони завжди досить місткі, завдяки твердому каркасу тендітні речі в них не мнуться і не ламаються, а найголовніше – вони їдуть на коліщатках. Основна перевага дорожніх валіз на колесах така – мандрівникові не доводиться переносити великі тяжкості.

Недоліки теж очевидні – таку дорожню валізу неможливо згорнути і покласти в куточок. Вона вимагає спеціального місця для постійного зберігання в той час, коли не використовується.

Як вибирати сумку або валізу на колесах?

Вибираючи дорожню валізу, пам’ятайте, що у неї має бути три ручки: висувна і дві невеликі тканинні для перенесення по сходах або через перешкоди на дорозі. Якщо є тільки висувна ручка – модель не найнадійніша. Тканинні ручки повинні бути на заклепках або надійно прошиті капроновими нитками.

Дорожні валізи або сумки на коліщатках зазвичай вельми місткі, а значить, вони будуть важкими під час подорожі.

Зверніть увагу на розміщення коліс. Найкраще, якщо коліщатка валізи прикріплені кожне окремо і обертаються в різні боки. Колеса і підшипники повинні бути сталевими. Щоб не розповідали Вам продавці-консультанти про те, що пластик легший, ніж метал, але все ж він дуже міцний – це не досить вагомий аргумент. Коли навантажена валіза важить 40 кілограмів, то зовсім не важливо, скільки важать її коліщатка – 500 г або 800 г, важливо, щоб вони просто не тріснули від вантажу.

Дорожня сумка спортивного типу

sportivna_sumka

Міцні та місткі сумки з м’яких тканин раніше використовували спортсмени, вирушаючи на різноманітні змагання. У них зручно перевозити і особисті речі, і спортивний інвентар. Поступово такі сумки стали дуже популярними серед любителів подорожей.

Безсумнівною перевагою та плюсом дорожніх сумок спортивного типу є їх легкість, здатність змінювати свою форму в залежності від того, що в них перевозять.

Зберігати їх вдома в період між поїздками теж дуже зручно – вони мнуться, складаються і можуть зберігатися в шафі або на антресолях, практично не займаючи багато місця. Розраховуючи повернутися з поїздки з численними сувенірами, можна без проблем взяти з собою додаткову м’яку сумку, яка поміститься в будь-яку іншу.

Недоліком спортивних дорожніх сумок можна вважати те, що їх потрібно носити в руках, а не везти за собою. Іноді незручно користуватися ними під час дощу, тому що неможливо поставити її на мокру землю не забруднивши, а також є ймовірність того, що сумка промокне разом з речами. Крім цього, потрібно пам’ятати, що спортивний стиль сумки не підходить для ділової поїздки.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Як вибирати дорожню сумку спортивного типу?

Найважливіший критерій при виборі спортивної сумки для подорожей – її міцність. Тканина повинна бути непромокаючою і дуже міцною, але конструкція ручок набагато важливіша. Надійніші всього ручки з щільного синтетичного матеріалу, які охоплюють всю сумку, а не просто пришиті до тканини смужки, в певних місцях. Саме в цих місцях ручки і відриваються і найчастіше в самий невідповідний момент.

Застібаються такі сумки завжди на блискавки, тому на якість застібок теж слід звернути пильну увагу.

Дорожня сумка-саквояж

sakvoyazh

За старих часів так називали дорожні сумки середнього розміру з тканини. Потім саквояжі стали робити зі шкіри, і сумка-саквояж стала ознакою респектабельності. З такими сумками подорожували лікарі, перевозячи в них свої професійні приналежності.

Ручки у такій сумці невеликі, шкіряні або з металу. Важливою особливістю є наявність замка. Пристрій замка може бути дуже складним, а тому вартість саквояжа – висока.

Саквояж – це не просто звичайна дорожня сумка для перевезення особистих речей і документів. Насамперед, це незамінний аксесуар, який здатний підкреслити індивідуальність кожної людини. Саквояж підходить як для тих людей, які їдуть у відрядження, так і для тих, хто вирішив поїхати відпочити. Аксесуар даного типу повною мірою поєднується з костюмом або ж з повсякденним одягом.

Дорожня сумка-рюкзак

sumka_ryukzak

Рюкзак давно перестав бути типовим аксесуаром туриста, який подорожує по диких місцях, переносячи все своє майно на плечах.

Сучасні сумки-рюкзаки бувають з самих різних матеріалів, виконані в різних стилях і користуються величезною популярністю у молоді. Вони не дуже великі, найчастіше середнього розміру, а основна їх перевага – вільні руки.

Розміри дорожніх сумок

Розмір сумки вибирають з урахуванням характеру подорожі. На випадок короткострокової ділової поїздки потрібна невелика сумка, а от для тривалої відпустки з усією родиною знадобиться велика валіза на коліщатках і, можливо, навіть не одна.

Для когось досить пари джинс, двох футболок і змінної білизни, а комусь потрібен цілий гардероб укласти в валізу, а також не забути прихопити всі улюблені дрібнички.

Однією дорожньою сумкою обійтися важко, тому практичніше за все придбати кілька сумок різного розміру та різного призначення. Захоплюючих Вам подорожей!