Активний відпочинок у Сколе – те що треба

Сколе це місто, розташоване в Українських Карпатах, районний центр Львівської області, є одним з історичних центрів Бойківщини, занесений в список історичних населених місць України.

skolesity

Сюди дуже зручно добиратись будь-яким видом транспорту і це важливо.

Відпочинок можна організувати в будь-яку пору року. Однак найбільша кількість туристів приїжджає сюди саме влітку, щоб вдосталь нагулятися тінистими лісовими стежками і зібрати корисних ягід, а також взимку, щоб покататися на лижах в сусідньому Славському. Восени багато хто любить приїхати на тихе грибне полювання. Крім того, тут можна записатися на рафтинг або взяти напрокат велосипед.

В місті є озеро, де можна скупатися і річка Опір з невеликим пляжем, невеликий водоспад. Навколо цих водойм красуються гори. Мандрівники, які відвідують Сколе живуть в наметах безпосередньо на березі річки або недалеко в горах, чи знімають житло у приватному секторі, або в готелі.

Містечко має що показати мандрівникам.

skolesity

З південної сторони міста, за річкою Опір, навпроти залізничного вокзалу знаходиться популярна рекреаційна зона «Павлов потік» з невеликим озером і пляжами. Уздовж гірського потічка прокладена мальовнича стежка, що проходить дуже красивим масивом реліктового ялинового лісу. Пройшовши стежиною можна потрапити на унікальне залізне джерело, вода з якого відрізняється специфічним присмаком. Вода набрана у плашку протягом кількох годин стає яскраво рудою тому не варто нею зловживати, бо насичена вона залізом.

В українських Карпатах дуже мало палаців, проте в Сколе на виїзді з міста в сторону Закарпаття може приємно здивувати туристів красивий і розкішний палац Гредлі. Талановиті промисловці брати Гредлі подарували місту шикарну архітектурну пам’ятку, яка з кованою огорожею збережена до тепер – необароковий двоповерховий палац кінця XIX століття. Зараз тут розміщена школа-інтернат.

У місці зберігся справжній дерев’яний шедевр, безцінна пам’ятка бойківської народної архітектури – Церква Святого Пантелеймона, яка датується кінцем XVI століття. Будівля збережена в її первозданному виді.

Особливою красою наділений каскадний водоспад, який розділений горами на кілька окремих потоків, розташований в межах національного парку «Сколівські Бескиди» в 10 кілометрах від міста. Знаходиться водоспад на річці Кам’янка, біля дороги, що веде в село з такою ж назвою. Максимальна висота каскаду до 7 метрів. Побачити його можна або пройшовши від Сколе лісом, або доїхати на авто.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Один з найвідоміших і найпопулярніших туристичних маршрутів Сколівщини це підйом на гору Парашку, найвищу вершину Львівської області. Маркована стежка починається недалеко від заправки «ОККО». Похід на гору не дуже складний і займає близько 4 годин.

Пам’ятник Трембітарі. В’їжджаючи в Сколе на автомобілі зі Львова можна побачити пам’ятник Трембітарі. Двоє бравих трембітарів зустрічає всіх подорожніх по трасі «Київ – Чоп» – одна з головних туристичних візитівок міста.