Запоріжжя за 24 години

zaporizhzhya_golovna

З давніх часів Запоріжжя було колискою козацтва та вважалося символом справжньої мужності. Регіон завжди уособлював прагнення українського народу до свободи і незалежності, а його давня історія – джерело таємниць і загадок різних епох. З розвитком науково-технічного прогресу місто стало індустріалізованих, тут було побудовано безліч промислових об’єктів, але Запоріжжя зовсім не втратило свого шарму. Сьогодні ми ознайомимося з його основними пам’ятками. Тож, дивіться, що варто побачити в Запоріжжі і де погуляти в головному козацькому місті країни.

Національний заповідник “Хортиця”

zaporizhzhya_horticya

Національний заповідник “Хортиця” – найбільший дніпровський острів, національний заповідник, комплексна історико-культурна, природна пам’ятка і справжня гордість Запоріжжя. Заповідник охоплює період історії людства з часів далекого палеоліту (35 тис. років тому) і до наших часів, а на його території знаходиться близько 63 пам’яток археології.

Острів Хортиця знаходиться посеред міста Запоріжжя та вражає унікальними скелями, мальовничими плавнями і захоплюючим ландшафтом.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Кургани і кам’яні статуї скіфських часів тут експонує комплекс “Скіфський стан”, з давньослов’янських часів збереглося язичницьке святилище, а з давньоруських – залишки поселення Протолче (Протолча).

Саме на острові в наш час звели прототип Запорізької Січі – історико-культурний комплекс “Запорізька Січ”. Комплекс відтворює образ козацької столиці, атмосферу часів козацтва і вражає своєю реалістичністю. Січ на Хортиці побудована за образом справжньої Січі в дещо зменшеному масштабі. Тут знаходяться внутрішній Кош і примикає до нього передмістя, Майдан, січовий храм Покрова Богородиці, вежі, фортифікаційні укріплення, скарбниця, козацькі курені. Також тут відтворено всі елементи архітектури, культури, побуту і життя запорізьких козаків.

Вражаюче видовище, побачити яке повинен кожен! Тут ніби оживають легенди, здається, що ось зараз повз промчать козаки на своїх конях …

Музей історії запорозького козацтва

muzei_istorii_zaporizkogo_kozactva

Тут знаходиться безліч цікавих експозицій, присвячених практично всім сторонам історії життя острова Хортиця. У музеї є три діорами: “Битва Святослава”, “Військова рада на Січі”; “Нічний штурм Запоріжжя в 1943 році”, а також багато інших експонатів, присвячених козакам і козацтву.

Недалеко від музею на Хортиці можна знайти кам’яний стовп, на якому написано, що тут імовірно убили князя Святослава (сина княгині Ольги). Тут же є і таємничий чорний камінь, який, як вважають, має велику магічну силу.

Безсумнівно, кажучи про Хортицю, не можна не згадати і знаменитий “Кінний театр”, який розміщується на півдні острова.

Дніпровська гідроелектростанція (Дніпрогес)

dniprovska_gidroelektrostanciya

ДніпроГЕС – найбільша гідроелектростанція півдня України, яка забезпечує електроенергією Донецько-Криворізький промисловий район і знаходиться в місті Запоріжжя. Гідроелектростанція працює понад сімдесят років і уособлює цілу епоху. У наш час Дніпровська гідроелектростанція, крім свого основного призначення, виконує функцію моста між лівим і правим берегами. За 38-метрової греблі з лівого берега на правий може пройтися кожен охочий. З моста відкриваються прекрасні види на острови Дубовий, Три стоги і знамениту Хортицю. Також звідси видно двох’ярусний міст Преображенського і Арочний міст.

Асуанська гребля

asuanska_greblya

А ця пам’ятка Запоріжжя не так відома серед туристів, як інші, але від цього не менш цікава. Йдеться про модель єгипетської Асуанської греблі.

Мало кому, в наш час відомий той факт, що історія інженерного шедевра і найбільшого гідровузла Єгипту починалася в Запоріжжі. На території Правобережного кар’єра в місті підрядники єгипетського проекту побудували зменшену в 50 разів копію одного прольоту Асуанської греблі. Надалі об’єкт використовувався для коригування греблі в Єгипті.

Модель греблі частково збереглася і понині – експериментальний тунель знаходиться у відносно доброму стані, а ось насип руйнується. Ознайомитися з такою дивиною буде дуже цікаво!

Музей техніки Богуслаєва (Мотор Січ)

muzei_tehniki_boguslaeva

Музей техніки Богуслаєва – це зібрання унікальних експозицій, які представлені зразками авіаційних двигунів, колекцією мотоциклів вітчизняного та іноземного виробництва, експозицією мисливської зброї, а також приватною колекцією самоварів.

Єлисеївський кар’єр

eliseivskii_karer

На півдні Запорізької області розташований унікальний геологічний об’єкт – Єлисеївський кар’єр. Хоч кар’єр і промислового походження, раніше тут добували натуральний камінь пегматит, який вражає своєю красою. Кар’єр складається з декількох котлованів, два з яких наповнені водою. Інші котловани сухі, в найдальшому є невеликий грот.

Кам’яна могила

kamyana_mogila

Унікальний пам’ятник природи Кам’яна могила знаходиться біля села Терпіння. Кам’яна могила є нагромадженням каменів заввишки до 12 метрів. У древні часи використовувалося як святилище. Камені покриті зображеннями, датованими декількома тисячоліттями до нашої ери. Деякі дослідники вважають, що ці зображення є прадавніми зразками писемності на Землі.

Музей-заповідник «Садиба Попова» (Василівський замок)

muzei-zapovidnik_sadiba_popova

Василівський замок або Замок Попова – палацово-парковий комплекс у Василівці, на базі якого створено історико-архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова».

Національний природний парк «Великий Луг»

nacionalnii_prirodnii_park_velikii_lug

Загальна площа Парку становить 16756 га. Парк у с. Скельки створений з метою збереження, відтворення та раціонального використання типових і унікальних природно-ландшафтних та історико-культурних комплексів степової зони, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.

Ботієвська Вітрова електростанція

botievska_vitroelektrostanciya

Ботієвська ВЕС (Запорізька область, с. Ботієве, Приазовський район) є найсучаснішою та найпотужнішою вітроелектростанцією в Україні. Станція входить до топ-5 найбільших ВЕС Центральної та Східної Європи.

Гуляйпільський краєзнавчий музей

gulyaipilskii_kraeznavchii_muzei

Один із найкращих у регіоні краєзнавчих музеїв розташований у селі Гуляйполе. Роком його заснування є 1960. Основна експозиція Гуляйпільського музею демонструє, як жили на цих землях первісні люди, які традиції притаманні були їм. Окремий розділ експонатів присвячено цікавій особистості у нашій історії – Нестору Махно. Саме завдяки цій частині виставки в музей їдуть закордонні гості – з Італії та Франції, Німеччини та Іспанії, інших країн.

Саме таким перед туристами постає Запоріжжя. Побачити є що, тому відправляйтеся в подорож.