Захоплююча Тернопільщина: список туристичних місць. Частина 2

ternopilszina_golovna_2

Тернопільщина – дивовижний край. Тут є все як для активного, так і для більш пасивного відпочинку. Відвідавши хоча б один куточок Тернопільської області, Ви отримаєте велику кількість неймовірних фотографій і захочете повертатися сюди знову і знову. Але не будемо багато говорити, адже краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Продовжуємо нашу подорож по Тернопільщині.

Тернопільське озеро

ternopilsske_ozero

Головна туристична родзинка Тернополя – це велика штучна водойма, створена у самому центрі міста на річці Серет. Офіційна назва водойми – Тернопільський став, хоча в народі часто ще кажуть Тернопільське озеро.

Із залізничного вокзалу до озеро можна пішки дістатися за 7 хвилин. Тернопіль настільки компактний, що при цьому Ви ще й подолаєте на своєму шляху три майдани – Привокзальний, Театральний і майдан Волі.

Чудове місце для огляду озера – від початку фонтану Гронського, який знаходиться між Старим замком та готелем “Тернопіль”. Сходами, що ведуть вниз, можна спуститися до набережної. Якщо є більше часу, можна прогулятися набережною від центральної пристані до Надставної церкви або у протилежному напрямку до острівця Закоханих.

Збаразький замок

zbarazhskii_zamok_ternopil

Відвідати Збаразький замок варто з двох причин.По-перше, Збаразький замок є основним осередком національного заповідника “Замки Тернопілля”, а значить він є найкращим із усіх збережених замків області. Тому, на основі його відвідин можна скласти враження чи варто відвідувати інші замки Тернопільщини. І друга причина для візиту у Збаразький замок – у 1649 році українські козаки на чолі з Богданом Хмельницьким тривалий час тримали в облозі цю оборонну споруду, у якій засіли поляки. Однак взяти її так і не змогли. Тож як приємно для туриста “взяти” те, що не зміг зробити сам Богдан Хмельницький.

Відстань від Збаразького замку до Тернополя – 20 км, до Кременця – 54 км.

Вишнівецький палац

vishniveckii_palac_ternopil

Оноре де Бальзак у 1848 році побував у Вишнівці, парк та палац у цьому містечку він назвав “малим Версалем”. Літературний класик звісно ж мав звичку до перебільшення, але не в цьому випадку.

Вишнівецький палац і справді вражає своєю красою. З балкону палацу відкривається чудовий краєвид – внизу видніються Вишнівецький став та Вознесенська церква.

Розташований Вишнівецький палац за 47 км від Тернополя, 29 км від Збаража і за 25 км від Кременця.

Почаївська лавра

pochaivska_lavra_ternopil

Почаївська лавра – це друга православна святиня в Україні після Києво-Печерської лаври.

У 1846 році Почаївську лавру відвідав Тарас Шевченко і навіть створив там кілька картин. Зараз у Почаївській лаврі знаходиться чоловічий монастир Української православної церкви Московського патріархату.

До Почаєва постійно приїздять паломники із центру, півдня та сходу України, а також православні з усіх куточків світу, щоб знайти спокій, впорядкувати свої думки, знайти відповіді на важливі питання і просто відчути справжнє умиротворення.

Про цілющу силу і неймовірну божественну атмосферу цього Святого місця хочеться писати і писати, але тільки приїхавши сюди, Ви зможете відчути все те, що неможливо передати словами.

Роком початку заснування Лаври вважається 1240. У архітектурний ансамбль святині входить величезна кількість будівель і споруд: Успенський собор, дзвіниця, будинок архієрея, Троїцький собор, три церкви і каплиця з іконою Божої Матері.

Також варто відвідати і Свято-Духівський скит, який знаходиться біля підніжжя пагорба, де стоїть Почаївська Лавра. Унікальним вважається і озеро Св. Анни, яке славиться в усьому світі своїми чудодійними властивостями. Недалеко від міста є Божа гора, на якій, за переказами, після свого явища залишила слід сама Богородиця.

Розташований Почаїв на відстані 67 км від Тернополя і 23 км від Кременця.

Кременець

krempenec_ternopil

Кременець – одне з найкрасивіших міст не тільки Тернопілля чи Волині, але й України.

Місто цікаве і своєю архітектурою і географічним розміщенням біля підніжжя Кременецьких гір. Особливо цікавою є панорама міста із Замкової гори Бони. Проте, окрім Замкової гори у місті ще є ряд цікавих для туристів об’єктів. Зокрема, це будинок родини Словацьких, у якому діє музей Юліуша Словацького, Богоявленський монастир, палац Кароліни Дзембовської, костел Єзуїтів тощо.

Складається враження, що усі туристичні шляхи на тернопільській частині Волині пролягають через Кременець. На батьківщину Юліуша Словацького щороку приїжджає багато поляків. Водночас, у Кременці спиняються і усі православні паломники, які мандрують до Почаєва.

Розташований Кременець на відстані 76 км від Тернополя, 88 км від Рівного та 97 км від Луцька.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Здавалося б, чим же може здивувати Тернопільщина? Але впевнені, що ми переконали Вас відвідати цей гостинний, вражаючий, красивий, мальовничий та неймовірний край! Плануйте відпочинок і відправляйтеся або в Заліщики, або в Збараж, або в Почаївську Лавру… Гарної подорожі!