Туристичні села України

turistichni_sela_golovna

Українське село… Скільки краси, сили, багатства, мудрості криється саме в колисці української культури. Україна завжди славилася своїми природними багатствами. І саме в селі вони збережені на всі 100%. Тож, пропонуємо Вашій увазі список унікальних українських сіл.

Бакота, Хмельницька область

bakota_selo

Українська Атландита… Дивовижна місцевість…. Бакота перекладається як «бажане місце». І дійсно, всі, хто тут побував, миттєво закохувалися у цей квітучий край. Проте у 1981 році у ході будівництва Новодністровської ГЕС населення було виселене, а місцевість була затоплена. Сьогодні це село навіть не можна знайти на карті, і багато хто не знає, що тут знаходяться залишки скельного монастиря, створеного тим самим Антонієм, який заснував Києво-Печерську лавру.

Село оточено скелями, які захищають береги затоки від вітру. Сонця і літа в Бакоті завжди більше, ніж у будь-якому іншому місці Західної України, тому тутешні мешканці досить часто називають її лагідно – “Наше море”

Читайте також – Відпочинок на Бакоті: намети, пляжі, кораблі

Верхівня, Житомирська область

selo_verhivnya

Село Верхівня відоме тим, що зберігає сліди перебування великого французького письменника Оноре де Бальзака. Саме тут у стінах розкішного палацу зароджувався палкий роман між ним і першою красунею Польщі – Евеліною Ганською. Тепер кімнати, які письменник використовував для своєї літературної діяльності, служать меморіальним музеєм Бальзака.

Дземброня, Івано-Франківська область

dzembronya

Місцеві жителі жартують, що Дземброня – це місце, де народжуються хмари. А все тому, що це одне з найбільш високогірних сіл в Україні. У пошуках натхнення сюди приїжджали Василь Стефаник і Леся Українка. Кажуть, що мальовнича місцевість села Дземброня надихнула Сергія Параджанова на зйомки культової кінострічки «Тіні забутих предків».

Іза, Закарпатська область

selo_iza

Продовжуємо подорож і відправляємося в центр народження лозоплетіння – село Іза. У цьому закарпатському поселенні народні майстри створюють справжні шедеври, які можна побачити лише тут. Також до Ізи приїздять, аби скуштувати смачного сиру, адже тут знаходиться сироварня «Бараново». Виготовлені в ній сири відомі на всю околицю.

Кам’яне село, Житомирська область

selo_kamyane

Уявіть собі, що існує село де немає нікого. У цьому загадковому місці і справді ніхто не проживає. Проте туристи часто навідуються до скам’янілого поселення, зокрема, щоб побачити так званий Божий слід – невелике заглиблення в камені, яке допомагає вилікувати багато захворювань. Виберіть Кам’яне село одним з пунктів своєї подорожі і познайомтеся з легендами, що розповідають про історію його появи.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Карпати, Закарпатська область

selo_karpati

Село Карпати знаходиться у дуже мальовничій місцевості, оточеній горами і лісами. Тут протікає безліч мінеральних вод, а основною архітектурною пам’яткою є замок Шенборнів.

Колодяжне, Волинська область

selo_kolodyazhne

Колодяжне – батьківщина української знаменитості. На території невеликого села стоїть потужний культурний і просвітницький центр – музей-садиба Лесі Українки.

Колочава, Закарпаття

selo_kolochava

Хочете відвідати найдовше село України, тоді відправляйте в Колочаву – неймовірне українське село, протяжністю понад 40 км. Чудові гірські пейзажі з кришталевою мінеральною водою – далеко не всі переваги цієї місцевості. Адже Колочава відома як село десяти музеїв, тому їхати звідси Ви будете з величезним багажем знань.

Мезин, Чернігівська область

selo_mezin

Відправляємося у подорож на Чернігівщину. Невелике живописне село під назвою Мезин розкинулося на високому березі Десни. Воно б не було нічим примітне, якби українські вчені не виявили тут велику стоянку епохи палеоліту. Археологічні знахідки поповнили численні музеї по всьому світу, а на місці розкопок утворився музей. Крім того, село Мезин є центром однойменного національного парку, створеного для охорони тутешніх деснянських висот, покритих лісом і прозваних «Мезинською Швейцарією».

Моринці, Черкаська область

selo_morinci

Загляньте у Моринці – село, де народився славетний український Кобзар. Тут знаходиться музейний комплекс, який входить до складу Історико-культурного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка».

Опішня, Полтавська область

selo_opishnya

Справжня батьківщина гончарства скромно причаїлася у невеликому селі, розташованому на кручах берегів Ворскли. Про Національний музей українського гончарства та Інститут керамології чули не всі. Побувавши в селі Опішня, Ви матимете унікальний шанс познайомитися з історією гончарства, яке активно розвивається в цьому краї останні 3 тисячоліття. Не забудьте придбати опішнянську свистульку напам’ять.

Підгірці, Львівська область

selo_pidgirci

Підгірці в минулому іменували «галицьким Версалем». Його головна прикраса – чудовий замок «Золотої підкови Львівщини». Крім Підгорецького замку, тут можна прогулятися у французькому парку і відвідати римсько-католицький костел Воздвиження та святого Йосипа.

Розтоки, Чернівецька область

sklo_roztoki

У Розтоки приїжджають у пошуках червоної рути, адже саме цей край свого часу надихнув на створення відомої пісні. Але якщо цієї причини Вам буде недостатньо, щоб приїхати сюди, то можете помилуватись ландшафтним заказником Буковинські водоспади. Тут вирує сім водоспадів різної потужності і висоти – унікальне явище для Карпат.

Синевир, Закарпаття

selo_sinevir

Це гірське село багате легким та свіжим повітрям, екологічно чистими лісами і кришталевими водами головної перлини Карпат – озером Синевир. Про це диво України чули всі, до того ж за 6 км від прекрасного Синевира знаходиться єдиний у Світі музей лісу і сплаву. Побувавши тут, не забудьте відвідати популярний Каменецький водоспад.

Струсів, Тернопільська область

selo_strusiv

Доуже шкода, але село Струсів багато мандрівників не включають у свій план подорожей через банальну відсутність інформації про нього. Даремно, це місце має давню історію і відрізняється красивою природою. Тут можна побачити старовинний палац графа Голуховського в стилі ампір, печерну церкву, витесану в камені, і костел святого Антонія.

Трикрати, Миколаївська область

selo_trikrati

Трикратський край асоціюється з козацьким родом Скаржинських, чиє родове помістя досі збереглося. Саме тут народився відомий Віктор Скаржинський. Присвятивши своє життя ботаніці та лісництву, він займався насадженням штучних лісів. Завдяки йому зараз існує Трикратський ліс, що включає такі заповідні зони, як: «Літній хутір Скаржинського», «Василевська пасіка» і «Лабіринт». Недалеко звідси знаходиться Актовський каньйон, відомий також як «Долина диявола».

Трипілля, Київська область

selo_tripillya

Трипілля – всесвітньо відоме село. Славу йому принесли знахідки археолога Вікентія Хвойки, який у 1897 році розкопав поселення нікому невідомої на той час культури. Це відкриття стало справжньою сенсацією у світі науки. Познайомитися з історією трипільської культури можна в двох музеях села Трипілля: Обласному археологічному музеї і приватному музеї «Прадавня Аратта – Україна».

Ну що, впевнилися, що не тільки в сучасних міста є на що подивитися. Українське село – наповнить емоціями, збагатить духовно та відкриє перед Вами зовсім іншу, захоплюючу, сторону туризму.