Відпочинок на Бакоті: намети, пляжі, кораблі

Водосховище на Дністрі уже впевнено можна вважати популярним серед українців місцем відпочинку влітку. Адже цьому сприяють одразу кілька факторів: довкола водойми немає великих міст, а луки, поля, ліси і скелі.

Відтак відпочинок на Бакоті ідельно підходить, щоб забути про місто, тут чисте повітря поєднується зі спокійною водою і мальовничими краєвидами. Крім того, є цікавинка для любителів історії.

Як відомо, Бакота – це колишнє містечко, що затопили у 1981 році для створення водосховища, яке наповнює водою Дністровську ГЕС. Та рекреаційний потенціал водойми впродовж 2010-их років став щораз частіше приваблювати українців під час літнього відпочинку.

Які можливості пропонують для відпочинку на берегах Бакоти?

У селах, що розкинулись поблизу Бакоти, є помешкання, які здають в оренду відпочивальникам. Більшість таких – у селах Гораївка, Стара Ушиця, Колодіївка. Знайти контакти можна на сайтах оголошень.

А саме з Колодіївки спускається ґрунтова дорога до сучасної бази відпочинку на березі затишної затоки. На ній доступні місця для відпочинку у наметах чи номери у невеличких будиночках. Крім того, на ній відвели місця для мангалів та риболовлі, дитячий басейн, облаштували автостоянку. На дерев’яному пірсі вдень можна засмагати чи стрибати у воду, ввечері – потанцювати.

pirs_bakota

За сприятливої погоди звідси плаває до протилежного берега водосховища прогулянковий катер. Судно причалить на невеличкий пляж, звідки туристи стежкою піднімаються до залишків древнього скельного монастиря, джерела і оглядового майданчика. Щоправда, це вже територія національного природного парку «Подільскі Товтри», відтак відвідувачів цих місць нерідко просять заплатити за вхід. А ще тут можна купити сувеніри на згадку.

bakota_view

Зазвичай капітан катера домовляється з пасажирами про час повернення, бо ж тутешній пляж зручний для плавання і стрибків у воду. Відтак повернення до табору буде через декілька годин. Сюди припливають як маленькі моторні човни, так і катери.

Неподалік від оглядового майданчика є хутір, посеред якого діє виноробне господарство, що також варто відвідати надвечір: саме в цей час найкраще продегустувати вино чи зробити кілька фотографій у променях призахідного сонця. Вранці на Бакоті полюбляють рибалити, однак у відведених місцях.

fishing_bakota

Пляжі Бакоти

bakota_beach

Традиційних пляжів на берегах водойми мало. І у пікові дні вони можуть бути досить залюдненими. До того ж вони можуть бути і причалами для моторних човнів. Найпопулярнішим є Білогірський. Свої пляжі мають дитячий табір “Бакота” і база відпочинку “Теремки”, що біля Колодіївки.

Відпочинок на Бакоті у наметах

Саме Стара Ушиця, хоч і розташована на берегах двох річок (Дністра й Ушиці), все ж не є Бакотою, але й у ній чимало різних відпочинкових об’єктів для відпочинку у наметах, кемпінги для відпочинку з дітьми, пляжі, Нова пошта, торговий центр, кінцева зупинка громадського транспорту.

Крім того, на східному узбережжі водосховища є дитячий табір, де можна відпочивати з наметами.

tents_bakota

Для любителів “дикого” відпочинку в наметі, є варіант біля скелястого пляжу, вкритому камінням. На ньому можна розбити намети. Невеличка тіниста улоговина для встановлення намету близько від монастиря і джерела, згори над ними – автостоянка нацпарку. Якщо пощастить, можна буде побачити як причалює вітрильник.

bakota_fea

Що ускладнює відпочинок у Бакоті?

Передусім, незручне добирання. Найближче місто, звідки можна дістатись до Бакоти громадським транспортом – Кам’янець-Подільський. Звідти кілька разів на день їздить автобус до Старої Ушиці. Якщо хочеться потрапити до Бакоти, краще вийти у селі Грушка, звідки до берегів водосховища ще близько трьох кілометрів.

Якщо ж доїжджати власним транспортом, візьміть до уваги посередній стан тутешніх доріг і їх навантаження влітку. Вночі подекуди доволі темно через відсутність дорожніх ліхтарів, а на дорогу можуть вибігати дикі тварини.

У ближніх селах відносно мало автозаправних станцій, магазинів та інших закладів торгівлі, до чого також слід бути готовим і закупити все необхідне заздалегідь.

Місцями відчувається брак інформації про ці та інші можливості відпочинку в Бакоті. У порівнянні з популярними туристичними “магнітами”, ця частинка Хмельниччини все ще не має вдосталь інфраструктури. Ймовірно, трохи полегшить ситуацію онлайн-мапи.

bakinfo