Що подивитися у Сколе?

golovna_skole

У мальовничій улоговині серед гір, де тече жваво річка Опір, розташоване затишне маленьке містечко Сколе. Це місце прекрасне для відпочинку всією родиною та друзями. Ми підготували для вас неймовірні місця, які ви точно мусите побачити!

Церква Святої Параскеви

skole_cekrka

У Сколе на розі вулиць Франка та Шевченка, розташована цінна дерев’яна пам’ятка народної архітектури бойківського краю — церква Святої Параскеви. До сьогодні вона збереглася у своєму автентичному вигляді, не зазнала жодних спотворень сучасними матеріалами. Цікаво, що навіть прилегла до храму територія прикрашена природним каменем.

Національний природний парк «Сколівські бескиди»

beeeeeskil

Територія парку “Сколівські Бескиди” розташована у басейнах річок Стрий та Опір. На північному заході хребет Сколівських Бескидів межує з хребтом, найвищою вершиною якого є гора Парашка (1268 м). Фауна і флора “Соколівських бескидів” дійсно багата та різноманітна. У парку є понад 50 видів рослин, які занесені до Червоної книги України, 121 птах та 50 видів ссавців. Вхід у парк досить зручний, до нього веде єдиний у Сколе міст через Опір, яким ходять і їздять більшість туристів. Обабіч споруди є набережна з місцями для пікніків чи якогось активнішого відпочинку.

Гора Парашка

gora_parashka
derevaaaa

Одна з найпопулярніших вершин-сусідок Сколе. Підйом на неї не надто складний. Зі стежки, що веде на гору відкривається панорама на майже ціле місто.

tvarinki

Мінеральні джерела

naaaaaaaaaaaaaaaaaaa

На території “Сколівських Бескидів” пробились понад 30 мінеральних джерел різної бальнеологічної дії. Не всі з них доступні туристам-пішоходам, але чим глибше йди у ліс повз струмок, тим більше джерел можна побачити.

Річка Опір у Сколе

Довжина річки 58 км. Річка Опір бере початок на східному схилі гори Великий Явірник (Вододільний хребет), на південь від села Опорець.

yudzhlorip

Річка Опір стала останнім часом дуже популярною серед туристів, які займаються рафтингом.

richka_opir

Палац Ґредлів у Сколе

palac

Промисловці брати Ґредлі подарували місту Сколе шикарну архітектурну пам’ятку. Необароковий двоповерховий палац збудували наприкінці ХІХ століття. Нині в ньому діє школа-інтернат. До нашого часу добре збереглась не тільки сама будівля, але й чудові ковані огорожі, що її оточують. А у парку довкола палацу ростуть унікальні для цих місць сорти дерев і кущів. А ще інколи тут організовують свої події мисливці. Розташований палац Ґредлів вул. Кн. Святослава, 40. Це при магістралі, що веде за місто.

Пам’ятник трембітарям у Сколе

tremb

Пам’ятник трембітарям – одна з головних туристичних візитівок міста, що є на в’їзді до Сколе. Місце відоме як перевал “Тухольські ворота”. Частенько тут зупиняються для фотографій на згадку. А ще поряд під самим пам’ятником є павільйони й альтанки для сімейного відпочинку. Місцеві збирачі дарів Карпат на самісінькому перевалі при дорозі продають ягоди, гриби, мед, напої.