Сон на вуликах: де є відпочинок на пасіці у Львівській області?

Пасіки, вулики, мед… Солодка літня романтика! Та це ще й солодкий сон, адже бджолярі пропонують можливість незвично поспати “під акомпанемент” бджіл!

Відпочинок чи сон на вуликах є порівняно з іншими туристичною послугою, що не надто відома. Вона може бути доступною у невеликих містечках чи селах, де облаштована пасіка матиме вигоду з торгівлі медом і супутніми продуктами. І саме такий пасивний відпочинок на пасіці – це паралельна до традиційного пасічництва опція, а подекуди кажуть, що це апітерапія. Тобто має лікувальні властивості: заспокоює нерви, покращує сон, знімає головний біль.

У Львівській області, що не є передовою в Україні за кількістю пасік взагалі, є кілька таких, що можуть запропонувати сон під дзижчання бджіл. Такі пасіки можна розділити за географічним принципом, бо частина з нашого переліку є неподалік Львова у північному напрямку (Яворівщина-Жовківщина), частина – у південному (Стрийський район і Карпати). Загалом їх 8. “Високий сезон” такої послуги – серпень, хоча можна домовлятись навіть у червні.

Сон на вуликах у Рокитному

pasika_rokytne

Невелика пасіка що майже у передмісті Львова нещодавно відкрила будиночок з бджолами. У ньому 2 ліжка, під кожним по 5 вуликів. Відпочивають тут мінімум 2 години, ціна за двох 150 гривень за годину. Якщо хтось планує спати на вуликах довше часу, ніж пропонують мінімально, то можливо домовитись про годину-дві в подарунок.

Попередньо домовитись можна за телефоном 0984471996. Пасіка є на околиці Рокитного, дістатись туди можна громадським транспортом з Бірок, загалом це 18 км від найближчої околиці Львова.

Оздоровча пасіка у Зарудцях

pasika_zarudci

Доволі давня пасіка у селі Зарудці, що на Жовківщині діє понад 10 років. Тут 2 будиночки на 2 лежанки. Крім цього, є душ і альтанки для відпочинку на природі. Вартість сну на вуликах від 100 гривень за 2-3 години, залежно від того чи відпочиваючий просто спатиме, чи скористається додатковими послугами, про які можна домовитись на місці. Попередньо слід домовитись про приїзд за номером 0673980676.

Зарудці є приблизно за 20 км від околиці Львова, поблизу Зашкова (до якого можна дістатись електричкою “Львів – Рава-Руська”). Безпосередньо у Зарудці також їздять маршрутки Жовківського напрямку. У селі шукайте вулицю Замкнуту, 7.

Пасіка «Відпочинок на вуликах»

vulyky

Село Раківець лише за 20 км від Львова у напрямку Стрия. І тутешня пасіка пропонує улюблену послугу вже не один рік. Досвідчені господарі водять екскурсії мальовничим подвір’ям і між вуликами, навіть для груп дітей. А ще «Відпочинок на вуликах» вміє масажувати медом відпочивальників, організувати для них майстер-клас з виготовлення свічок.

Вартує сон на пасіці 100 гривень з особи за 2 години. Для військових ЗСУ – безкоштовно. Обов’язковим є попередній запис (реєстрація), за телефоном 0972253104.

Знайти пасіку нескладно – від з’їзду з траси рухатись у сторону села Раківець близько 700 м, а останній будинок зліва і буде тим, що шукаєте.

Демонстраційна пасіка «Медовий блюз»

medblues

Велика пасіка, заснована 2013 року, де пропонують чимало послуг, навіть сімейний кемпінг! Та нас цікавить сон з бджолами, вартість якого тут за 3 години 190 гривень, за ніч – 400. На згадку можна купити щось із продуктів бджільництва, яких у тутешньому магазині чимало, а ще варення і навіть вино.

Щоб заїхати на «Медовий блюз», також слід рухатись трасою на Стрий, – ця пасіка є на північній околиці села Луб’яна (Стрийський район), на вул. Новій, 21. Попередньо телефонуйте 0974258425.

Комплекс «Золота форель»

forel

Оздоровчо-відпочинковий комплекс, де пропонують більше десяти корисних для здоров’я процедур. Серед них і сон у одному з двох вулико-будиночків на два лежаки. Вартість: 150 грн/год – перша година; 120 грн/год – друга та наступні; 600 грн – ночівля.

«Золота форель» є у селі Коростів, що в Карпатах, по сусідству зі Сколе, 662ий кілометр траси Київ-Чоп.

Відпочинковий комплекс «Петрова пасіка»

petrova_pasika

Ще одне велике місце відпочинку, де доступні рибалка, міні-зоопарк, альтанки, магазин продуктів пасічництва та інше.

А для допитливих доступна екскурсія музеєм вуликів, де близько 500 експонатів. Про відпочинок на вуликах можна домовлятись як погодинно, так і на ніч. За 2-3 год до приїзду варто зателефонувати 0939277078 і уточнити умови, вартість.

Знайти «Петрову пасіку» можна на східній околиці Стебника (об’їхати школу №18, від якої ще близько 800 м рухатись польовою дорогою).

Пасіка «Плай довголіття»

pasika_play

Вона є у селі Ластівка, що в Карпатах, неподалік від Східниці (близько 17 км). Ціна відпочинку на вуликах – 150 грн за годину з особи, про тривалість можна домовитись з господарем, який є досвідченим пасічником. У його “вуликовій” хатинці 4 лежанки, де можна також спробувати інгаляцію. Село невелике, як знайти пасіку на березі річки Стрий підкажуть місцеві, або ж дзвоніть 0677851905.

Готельний комплекс «Таор»

taor

Дорогою до Ластівки є село Коритище. У ньому просто на березі річки Стрий вже близько 10 років діє готельно-відпочинковий комплекс, де доступні чимало різних послуг. Серед них і сон на вуликах. Вартість: 200 гривень за годину, або 400 за ніч (тривалість можна узгодити). У «Таорі» облаштували три одномісних апіхатки цікавої конструкції. Сезон починають у середині травня. Місця варто бронювати хоча б за день до приїзду .

фотографії з фейсбук-сторінок пасік та відпочинкових комплексів