Що подивитися у Мукачево?

ratusha_mukacheva

Одним із багатьох мальовничих міст в Закарпатській області України є Мукачево. Це невелике, проте затишне містечко обов’язково знайде чим вас здивувати! Отож, ми підібрали найкращі туристичні місця, які точно вам запам’ятаються!

Мукачівський замок Паланок

zamok_palanoook

Історична пам’ятка Мукачева побудована ще в 14 ст., яка належала князівським родам Коріатовичам та Ракоці. Споруда унікальна тим, що побудована за зразком середньовічної фортифікаційної архітектури з поєднанням різних стилів. Частіше вона слугувала захистом від військових ворожих набігів. Екскурсоводи замку Паланок поділяться з вами неймовірними легендами. Ви зможете подивитися найзагадковіші його куточки.

Кафедральний костел Святого Мартина

kaplicya

І ще одна не менш важлива історична пам’ятка у Мукачеві, яка вразить вас своєю “перлиною” – каплицею Святого Йосипа, яка зведена у 14 ст. і знаходиться у дворику головного собору. Кам’яна споруда має особливі готичні риси: стрілчасті вікна та спеціальні укріплення, які називаються контрфорсами. Кам’яна троянда та декоративні хрести прикрашають фасад каплиці. Варто зазначити, що це єдина будова, яка вціліла від колишнього храму. Всередині каплиці збереглися старовинні розписи, які точно вас вразять.

Міська ратуша Мукачево

ratushaaaa

Міська рада, книгарня та туристичний центр — це все міститься у міській ратуші. Відреставрована будівля пофарбована у світло-зелений колір і відповідає стилю модерн. Найбільше вражає своєю центральною баштою, балконом та курантами, які й досі показують місцевим жителям та туристам точний час. Цікаво, що при будівництві ратуші в основу було закладено капсулу майбутнього.

Білий дім або художня школа

photo_2023-04-28_15-22-35

У 17-18 столітті розкішний палац-резиденція князів Ракоці — трансільванського князівського роду. Кам’яна будівля побудована у стилі бароко та ренесансу. Чому така назва? Все дуже просто, бо ви побачите фасад палацу, який має світлі кольори.

Мальовничі зелені зони Мукачева

lovachka

Якщо ви не встигаєте обійти всі туристичні місця, то вам точно потрібно піднятися на найвищу точку Мукачева. Заповідне урвище Ловачка розташоване на північ від міста. Для того, щоб отримати панораму всього міста, ви можете піднятися на найвищій “приміський” пагорб Мукачева, тобто на гору Ловачку і побачити його мальовничі ландшафти.

Приємним бонусом на схилі Ловачки стане старовинний підвал із залою для дегустації різних напоїв таких як: закарпатських вин, трав’яних настоянок, сидрів тощо.

Відомі мініскульптури

miniskulptura

Місто Ужгород добряче надихнуло Мукачево щодо встановлення маленьких скульптур. Візуально мініскульптури Мукачева нагадують ужгородські, адже їх автором на початку був Михайло Колодко. Знайти чудернацькі скульптури легко, тому що всі вони розташовані у центральній частині Мукачева. Найпопулярніші із них: мініскульптура Святослава Вакарчука, Ференца Ракоці, Мілоша Формана, “Весілля Ілони Зріні та Імре Текелі” і мініскульптури гусей(гуска-фотограф, гуска-мандрівник та гуска-пивовар). Останні мініскульптури особливо до душі маленьким туристам.

Чудової вам подорожі мальовничим Мукачевом!