Що подивитися у Коломиї?

Розташоване в самому серці західної частини України — місто Коломия приваблює мандрівників своєю неповторною архітектурою та старовинною історією. Вулиці цього міста точно притягнуть вас своєю колоритністю та неповторністю! Ми підібрали для вас найкращі місця, які варто подивитися, якщо ви завітаєте до Коломиї:

Музей “Писанка”

muzeipisanki

Найяскравіша перлина Коломийської спадщини — музей-писанка. Це досить неповторна й унікальна пам’ятка, що привертає увагу як туристів, так і поціновувачів майстерності українських ремісників та й взагалі народного мистецтва з усього світу. Знайти цей музей дуже легко, бо він розташований у самому серці міста, цей музей є символом творчості, витонченості та надзвичайної майстерності українських ремісників. Під час екскурсії музеєм ви зможете дізнатись про історію та технологію створення писанок, а також побачити непересічні зразки мистецтва відомих майстрів.

Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття

plokoiszp

Музей привертає увагу своїм незвичайним архітектурним стилем, оскільки будівля нагадує справжній замок. Ви зможете побачити на цій споруді елементи традиційної гуцульської архітектури з кам’яними стінами, дерев’яними балконами й витонченими різьбленими деталями. Коломийський музей здивувати своїми експонатами. Кожен експонат має свою унікальну історію, пов’язану з традиціями, звичаями та віруваннями гуцулів та покуттян.

Міська ратуша Коломиї

kolomiiska_ratusha

У 1877 році в Коломиї була споруджена нова міська ратуша на місці попереднього магістрату, який зазнав руйнування внаслідок пожежі у 1865 році. Сучасна ратуша втілює стиль неоренесансу і зовнішньо нагадує Івано-Франківську ратушу.

На фасаді ратуші можна побачити три годинники з циферблатами. Також вона має балкон, що виступає з вежі. У минулому цей балкон виконував практичну функцію, дозволяючи спостерігати за містом та в разі пожежі швидко попереджати місцевих жителів про небезпеку.

Гімназія імені Грушевського (монастир Урсулянок)

kolom_gimnaziya

Монастир Урсулянок в Коломиї є визначною архітектурною спорудою з чудовою атмосферою та багатою історією. Будівлі гімназії, споруджені у стилі неоренесансу, відзначаються своєрідними деталями та елегантністю. Вони створюють неповторний архітектурний ансамбль, який привертає увагу відвідувачів.

Площа Відродження

taras_shevchenko_plosza

Ця площа у Коломиї ще відома як площа Ринок. Тут ви зможете побачити будинки, здебільшого двоповерхові кам’яниці, які були зведені ще у 70-х роках 19 століття. Також на цій площі розташований пам’ятник Тарасу Шевченку.

Міський парк культури та відпочинку імені Кирила Трильовського

kkkikikikit

Джерело фото: сайт «Дзеркало Коломиї»

Одне із найстаріших місць Коломиї — є міський парк культури та відпочинку імені Кирила Трильовського. Парк має дуже затишну та спокійну атмосферу.

Знаходячись на території парку, ви зможете насолодитись прогулянками по доріжках, подивитися на барвисту флору та на цікаві сучасні пам’ятники. У 2016 році відкрили оригінальну скульптуру Котику Ґудзику. Цікаво, що ця чудернацька котяча скульптура стала сотим пам’ятником чотирилапим в цілому світі. Більш того, архітектор цієї скульптури планує розмістити у парку ще більше котиків.

Міське озеро Коломиї

ozeeero

Ідеальним місцем для спокійного відпочинку біля води є Коломийське міське озеро. Влітку тут ви зможете поплавати у прохолодній воді або просто насолодитися красивою природою на березі. Якщо ви захоплюєтеся риболовлею, то не забудьте взяти свій спінінг з собою. Місцеві рибалки часто організовують змагання на цьому озері, тож є всі шанси зловити велику рибину та відчути справжній захват від риболовлі!

Благовіщенська (Спаська) церква

derv_cerk

Автор світлини Сергій Криниця

Найстаріша церква у Коломиї, Спаська церква, була зведена у 1587 році і є важливою культовою спорудою в місті. Часто туристи спеціально відвідують Коломию, щоб побачити саме цей храм. Видатною особливістю церкви є те, що вона була зведена без використання будь-яких цвяхів, а, однак витримала навалу татар, які зруйнували інші частини монастирського комплексу, до якого цей храм колись належав.

Костел Діви Марії

sze_odna_cerkva_kolomii

Автор світлини Руслан Шухров

Коломийський костел Діви Марії — це видатна релігійна споруда, яка відіграє значну роль в культурному та історичній спадщині міста. Цей костел є одним з найвідоміших та найвизначніших архітектурних пам’яток Коломиї. Цікавим фактом є те, що у радянські часи костел був магазином під назвою «Дитячий світ».

Польський цвинтар

kolomyja_cmentarz

Можна без вагань стверджувати, що наші західні сусіди приїздять на старовинне кладовище саме щоби подивитись, схилитись і задуматись про вічне, відновити могили, оглянути стан дерев і стежок. Давніші могили тут ще з 1880-их років, а новіші — з середини ХХ століття (здебільшого це червоноармійці з впізнаваними червоними обелісками). Тут хоронили як звичайних поляків, так і поважних містян, зокрема і в родинних склепах. Та з часом тут знайшли вічний спочин і українці. Відтак постав незвичний приклад військової меморіалістики: велика тумба з античними мотивами на барельєфі, таблички з полеглими військовими-українцями (УГА), а увінчує це все символ польських військ — орел з мечем. Справжня еклектика!

Некрополь є сусідом парку імені Трильовського. Центральні ворота на вулиці гетьмана Мазепи, 95 (позаду Дому молитви). Щоправда, вони частенько на замку. Справжнім шукачам буде під силу знайти прохід і стежку зі сторони житлових будинків на вулиці Бандери, — місцеві можуть підказати, адже для них це транзитна пішохідна місцина, якою ходять у напрямку центральних магістральних вулиць.

Бажаємо вам гарного відпочинку чудовою Коломиєю!