Старі дерев’яні церкви Львівщини, які збереглися

Церква Святого Юра в місті Дрогобич

tserkva_sv_yury_drogobych

Церква святого Юра в Дрогобичі належить до пам’ятки галицької дерев’яної архітектури кінця XV — початку XVI століть. Вона є одною з найкраще збережених до сьогодні і відноситься до числа найкращих пам’яток давньої української сакральної архітектури. Збудована була XV столітті, кілька разів перебудовувалася і остаточних архітектурних форм їй надав талановитий український будівничий Григорій Тесля з Дрогобича.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці в селі Розлуч, Турківського району

tserkva_rizdva_bogorodytsi_rozluch

Церква Різдва Пресвятої Богородиці збудована в 1876 році дерева у типовому бойківському стилі. Основа церкви дерев’яна, створена спеціально в стилі селищних церков 17-19 століть. Поруч стоїть невисока двох’ярусна дерев’яна дзвіниця, з широким піддашшям, кріплена простим замком і завершена чотирисхилим дахом з кованим хрестом.

Церква Здвиження в селі Опорець, Сколівського району

tserkva_zdvyzhennia_oporets

Сільську дерев’яну церкву Воздвиження Чесного Хреста збудував ще в середині ХІХ столітті у бойківському класичному стилі мешканець с. Хітар Сколівського району І. Билень. В інтер’єрі церкви зберігся настінний живопис 1900 року. На північний схід від церкви розташована дерев’яна дзвіниця 1844 року, належить до виразних зразків дерев’яної архітектури бойківської школи.

Церква Святого Миколая у місті Турка

tserkva_mykolaia_turka

Це́рква свято́го Микола́я — на даний момент діюча дерев’яна бойківська церква у місті Турка Львівської області, пам’ятка архітектури національного значення, яка збудована у 1739 році майстром Данилом Прокопієм на місці дводільної каплиці, спорудженої в 1700 році. За легендою, місце побудови церкви віряни вибрали після знакового випадку: під час раптової бурі біля двох пастухів, які випасали худобу в Середній Турці, впав хрест. Як з’ясувалося, вітер зірвав його і переніс з церкви, що стояла на протилежному кінці Турки — в Старому Селі.

Церква Святої Параскеви в місті Буськ

tserkva_paraskevy_busk

Це́рква свято́ї Параскеви збудована в 1708 році, дерев’яна сакральна споруда в місті Буськ Львівської області. Розташована в історичному передмісті Довга Сторона у північно-східній частині міста. Храм внесено до реєстру пам’яток архітектури національного значення.

Церква Святої Трійці в місті Жовква

tserkva_triitsi_zhovkva

Церква Пресвятої Трійці — дерев’яна церква споруджена в 1720 році у м. Жовква Львівської області. Видатна пам’ятка архітектури та монументального мистецтва галицької школи.

Церква Святого Миколая в місті Кам’янка-Бузька

tserkva_mykoaia_kamianka

Церква Святого Миколи збудована в 1667 році у місті Кам’янка-Бузька Львівської області входить до Реєстру пам’яток національного значення з охоронним номером 440/1. Крім неї до Реєстру записано дзвіницю 1762 церкви з охоронним номером 440/2.

Церква Воздвиження Чесного Хреста у місті Дрогобич

tserkva_vozdvyzhennia_drogobych

Це́рква Воздви́ження Че́сного Хре́ста збудована в 1496 рці, дерев’яна церква, пам’ятка архітектури національного значення, охоронний номер 378/1. Розташованавона у передмісті Зваричі на однойменній вулиці Зварицькій № 7, міста Дрогобича, Львівської області. З 1987 року храм відноситься до музейного комплексу відділу пам’яток дерев’яної архітектури музею «Дрогобиччина». Церква Воздвиження Чесного Хреста вважається однією з найкращих у стилі галицької дерев’яної архітектури.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Ще є не одна дерев’яна церква, яка не увійшла до переліку, але своїм існуванням доносить до нас унікальність нації.