Море, пісок, сосни … і все це в Україні. Курорт Лебедівка

lebedivkasea

Курорт Лебедівка, заснований німецькими колоністами, які оцінили природні ресурси, розташовані в одному місці: змішаний ліс, рідкісне явище для бесарабської частини Одеської області, що називається Буджак, Чорне море та жаркий подих степу. Лебедівка знаходиться близько 120 км від Одеси. Поряд із Лебедівкою розташований найбільший в Україні приморський ліс, що для цієї території дуже рідкісне явище, адже нинішня Бессарабія є посушливим степовим регіоном.

lebedavkanamet

Ліс змішаний, переважно сосновий, на теперішній час заповідний, розміщений на північний схід від села, а південно-західним краєм Лебедівка впирається у Тузловський лиман, який колись називався Бурнас. Від моря його відділяє вузенька (100-200 м) і довга (25 км) коса, на якій часто відпочивають любителі натуризму. Любителі серфінгу також часто, особливо під час вітрів, навідують це незабутнє місце.

Тузловські лимани є й родовищем унікальних лікувальних грязей, в яких бачать майбутнє курорту Лебедівка. Зараз тут відпочиваючих відносно небагато через певну віддаленість від великих населених пунктів та автомобільно-залізничних вузлів, але це і надає курорту своєї особливості і неповторності.

lebedivkachoven

Солоний лиман Бурнас є безцінним водно-болотним угіддям міжнародного значення. Це родовище лікувальних грязей, що використовуються в лікуванні захворювань шкіри, внутрішніх органів, опорно-рухового апарату. У свердловинах тут солона, мінерально-лікувальна вода, яка абсолютно не розмилює мило, але реально лікує шкірні негаразди. Ще на початку минулого сторіччя в цьому чистому куточку Чорного моря відпочивали і лікувалися відомі люди: перший голова відродженої польської держави Пілсудський з сім’єю, король Румунії Міхай і багато інших.

lebedsivkachair

Місцеві жителі переповідають, що на цьому курорті лікувалася українська поетеса Леся Українка. У той час це місце називалося курортом Bad Burnas. Вже тоді були відомі знамениті лікувальні грязі та вуглецеві ванни лиману. Свого часу в Лебедівці існував санаторій для дітей, що перехворіли на поліомієліт, який пропрацював з початку 50-х до кінця 80-х років. Тепер тут розміщуються близько двадцяти баз відпочинку і пансіонатів. Крім цього тут є кафе-бари, кілька маркетів, аптеки, базарчик. Є ще цегляні радянські бази відпочинку, дуже дивної архітектури.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Всі, хто обирає Лебедівку для відпочинку влітку, засмагають на просторих малолюдних пляжах, із високого берега спостерігають за дельфінами та птахами. Мають можливість з користю скупатись в теплих та неглибоких водах лиману.

Крім цього, чудові умови для розваг та відпочинку у Лебедівці пропонують пансіонати: басейни, дитячі ігрові майданчики, масажні кабінети тощо. Для більш активного дозвілля є спортмайданчики, більярдні. На пляжі на гостей курорту чекають катамарани, катери, байдарки, водні гірки. Любителі порибалити залишаться задоволені уловом. А ще можна покататися на теплоході по річці Дністер, з екскурсією відвідати Одесу, Вилкове, Білгород-Дністровську фортецю, винзавод.