Будь-який житель Рівного знає про Тунель кохання та розповіді, про те як він з’явився. Але саме час дізнатися всьому світу про це чудо природи та побачити на власні очі найромантичніше місце України – Тунель кохання.
Під романтичною назвою «Тунель кохання» ховається не менш романтичне місце. Уявіть собі кілометри зеленого тунелю з дерев і чагарників, який був створений не майстром-садівником, а самою природою і … звичайним потягом.
Місце знаходження Тунелю кохання сьогодні відомо практично всім українцям, які хоч раз шукали романтичні місця для прогулянок або для фотосесій. Неподалік від смт. Клевань, за 20 км від Рівного, на відрізку залізничної колії між населеними пунктами Клевань та Оржів, знаходиться мальовниче місце, яке отримало назву “Тунель кохання”.
Ботанічний феномен — «живий» зелений тунель у лісовому масиві, утворений заростями дерев та кущів. Сплітаючись між собою гілками і листям, вони виглядають наче тунель точної арочної форми. Побачивши це вражаюче зелене диво вперше, важко повірити, що створила його сама природа, а не якийсь ландшафтний дизайнер.
Історія появи Тунелю кохання
Практично у кожного гарного місця є свої красиві історії-легенди. Така легенда з’явилася і у Тунелю кохання і звичайно ж вона пов’язана із закоханою парою і трагедією. Було це так: колись одній закоханій парі заборонили одружуватися батьки. Від горя дівчина кинулася в болото біля колії. Її хлопець відправився на пошуки коханої і зник. З тих пір його ніхто не бачив. Тепер їх душі допомагають іншим зберегти любов.
Існує ще одна легенда. Ця історія трапилась на початку ХХ століття. Молодий польський інженер запропонував прокласти залізне полотно навпростець – через ліс. Замовники проекту тоді не здогадувались, що для інженера це був найкоротший прямий шлях до коханої дівчини, яка жила у Клевані. Вона закохалась у польського католика (того самого інженера), чим не на жарт обурила батьків. Вони були категорично проти зустрічей пари. Хлопець жив у Оржеві і приїжджав на таємні зустрічі з коханою на велосипеді. Коли ж доля підкинула шанс створити пряму дорогу між двома селами, він відчайдушно взявся за роботу. Та згодом життя розлучило їх, проклавши його дорогу назад у Польщу, а її – до серця іншого. Кажуть, кожен прожив щасливе життя, та ще довго пам’ятав романтичну історію своєї юності.
Однак, є і більш прозаїчні і реалістичні версії. Цей прекрасний зелений кілометр не спеціально створений для прогулянок закоханих пар, та й взагалі, сама природа створення тунелю унікальна.
Насправді ж залізницю від сторонніх очей інженери сховали навмисне. Колись у довколишніх селах були військові бази, через що й вдалися до прийому маскування, засадивши дорогу лісом. Минав час, військові бази відійшли на другий план. Люди припинили обрізати дерева довкола колії, дозволивши природі самій господарювати у лісових володіннях.
Густонаселений ліс і чагарники своїми тісно-сплетеними гілками утворили над залізничним коліями непрохідні хащі, через які багато разів проїжджав потяг, формуючи тим самим, цей дивовижний Тунель. Тож, це справжній природно-технічний феномен, який тепер служить місцем романтичних побачень.
Опис тунелю кохання
Розповідати про Тунель кохання можна довго, але навіть самі красномовні фрази не зможуть зрівнятися з тими почуттями, які відчуваєш коли йдеш з коханою людиною по довгому зеленому тунелі, якому не видно кінця.
Ходили чутки, що в кінці 2013 року Тунель кохання буде проріджено ( тобто частково вирубано), в якості профілактики. Було багато суперечок з цього приводу. Однак, за перевіреними даними, Тунель кохання на сьогоднішній день залишається в своєму первозданному вигляді.
Відвідувати Тунель кохання можна в будь-яку пору року. Найпопулярніший час, звичайно ж, весна і літо, коли Тунель весь в зеленому листі.
Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді
Восени Тунель набуває різноманітних квітів від полум’яно-жовтого до вогненно-червоного.
Дуже цікаво Тунель виглядає і взимку, нагадуючи казки про зачаровані міста.
Ми ж радимо їхати в Тунель кохання приблизно в травні. У цей час листя вже досить багато і Тунель набуває виду склепу. Також в цей час там ще не так багато мазуту, який осідає на листя дерев, адже тут проходить поїзд.
Багато хто побоюється того, що на фотографіях Тунель кохання все ж таки виглядає не так як наяву. Але поспішаємо Вас запевнити, що вживу він ще кращий і красивіший. Ті, хто побував тут, розповідають про дуже сильну ауру, яку можна відчути. А колія на дві рейки – це ніби символ шляху для двох доль.
Повір’я про Тунель кохання:
- Досить згадати одне на двох бажання і поцілуватися в Тунелі кохання, і воно обов’язково збудеться.
- Відвідування Тунелю кохання вважається відмінним «профілактичним засобом» проти сварок та розриву відносин.
- Якщо прогулюватися в день весілля по Тунелю закоханих, то сімейне життя буде щасливим та довгим.
Реальні факти:
- Три рази в день по тунелю проходить промисловий поїзд. і перевозить лісоматеріали. Якщо Ви з ним зустрінетесь, то Вам доведеться ховатися в ліс.
- У 2014 році японський режисер Акійоші Імазакі зняв романтичну драму “Клевань: Тунель Кохання”.
- Японська компанія «Fujifilm» зняла там рекламу.
Час, проведений з користю
Селище Клевань дуже красиве. Воно здивує Вас своєю старовинною архітектурою. Селище розташоване на річці Стубла.
Тим, хто захоплюється українським краєзнавством, буде цікаво побачити руїни Клеванського замку 1475 року і ранньобароковий костел Благовіщення з дзвіницею 1630 року.
Також варто відвідати церкву Різдва Христового 1777 року.
Тут ніколи не жили королі і не відбувались драматичні історичні події. Ця туристична пам`ятка заслужила визнання виключно своєю красою. І якщо Ви хочете знайти кохання – варто лише попросити про це, стоячи тут.
Звичайно ж відвідувати Тунель кохання варто разом з коханою людиною. Якщо ж у Вас ще немає другої половинки, то візьміть з собою друзів і Ви чудово проведете свій вільний час.