Незаймана природа – Русилівські водоспади

rusiliv

Дивовижна природа прекрасного та гостинного Тернопілля. Скільки тут унікальних куточків! Зупиняємось неподалік від с. Русилів Бучацького району, яке подарувало свою назву однойменному каскаду водоспадів.

У цьому місці легко відчути себе першовідкривачем, адже Русилівські водоспади розташовані в глибині лісу. Тут настільки незаймана природа, що навіть метелики не бояться людей. Дуже подобається тут художникам і фотографам, адже побачити метеликів, які літають біля тебе і, не боячись, сідають на сусідню квітку, даючи можливість легко їх сфотографувати – можна далеко не скрізь.

Русилівський струмок є правою притокою річки Стрипа, яка місцями протікає по глибокій ущелині. Поблизу села Русилів Бучацького району Тернопільської області струмок утворює красивий каскад водоспадів, відомий далеко за межами області. Русилівські водоспади знаходяться на території національного природного парку «Дністровський каньйон», маючи статус пам’ятника природи. Починається водоспад з джерел на околиці подільського села Русилів, тому шлях туристів до пам’ятки починається саме звідси.

rusiliv2

Згідно з енциклопедичними даними, струмочки з різних джерел поступово зливаються в один найбільш водоспадний струмочок України. Цей невеликий потік води стікає по скелястих уступах, які мають характерний червоний колір і утворює мальовничий каскад, що простягається на відстані 1,5- 2 км і нараховує, за підрахунками мандрівників, приблизно 15 водоспадів, які мають різну висоту. Найбільшим вважається шостий водоспад, оскільки вода тут ллється з висоти 11 м, його краса та загадковість залишають незабутні враження незалежно від пори року. Також тут трапляються й дуже маленькі водоспади висотою лише у 1,5 м. Загальна висота водоспадів становить від 1,5 до 11 м, а ширина – від 1 до 15 м.

rusiliv1

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Природа місцевості влітку дивує своїми соковитими фарбами. Найкраще милуватися мальовничими витворами природи у першій половині дня, поки сонце хоча б частково має змогу потрапити у ці зарості. Краса гідрологічної пам’ятки природи доповнена вишнево-червоними та голубувато-зеленими шарами гірських порід на схилах, де розкинулася багата чагарникова і трав’яниста рослинність. У деяких місцях над ущелиною нависають пористі гірські породи – вапнякові туфи, на яких видніються відклади листя і залишки тварин, які тут водилися у далекому минулому. Влітку тут можна сховатися від спекотних сонячних променів та насолоджуватися прохолодою Русилівського потоку. Картину доповнює запаморочливий запах лісу і аромати трав – тут відчувається справжня єдність з природою.

rusilivski_vodospadi1

Тут унікальна і повністю автентична природа, саме така, якою вона і повинна бути. Тут не чути голосів людей і немає шуму машин – тут абсолютна тиша, і тільки птахи і комахи нагадують, що ти не спиш. Над головою можна побачити сокола, який вимальовує в небі кола і здається що він зовсім близько, але до нього не менше кілометра. Бурхливі води потоку, спадаючи із скель, розсіюють довкола райдужні бризки та зачаровують своїм мелодійним шумом, даруючи відчуття гармонії та спокою.

Зауважте, що у цю місцевість досить важко добиратися, оскільки дорога тут досить погана і автобуси сюди не ходять. Крім того, безпосередньо потрапити до водоспадів не так легко, оскільки річка тече у глибокій ущелині, по краях якої щільно ростуть дерева та чагарники. Саме тому бувалі туристи рекомендують їхати туди в холодну пору року (щоб не було листя на деревах), бо інакше побачити Русилівські водоспали в усій красі буде важко “завдяки” зарослям лісу.

Просто уявіть собі, як Ви заходите у весняний ліс: повітря насичене неймовірно свіжим ароматом, природа щойно прокинулась від зимового сну, а дерева одягли своє вбрання ніжно–зеленого кольору.

rusiliv3

Ці місця особливо полюбляють відвідувати романтики та любителі екстриму. Напевно тому, романтичні Русилівські водоспади змагаються за красою з аналогічними пейзажами Плитвицьких озер, що в Хорватії.

Відвідини водоспадів зручно поєднати з мандрівкою у Язловець, з його знаменитим замком та десятком інших пам’яток, або ж з відвідинами замку у Золотому Потоці.

Тож, якщо Вам хочеться по-справжньому відпочити від цивілізації – це місце для Вас! Завітайте до Русилівських водоспадів!