Мандрівка до Миколаєва

mikolaiv_golovna

Тепла весняна погода просто не дозволяє сидіти вдома. Так і хочеться вибратися на природу, погуляти по квітучих містах і оглянути старовинні пам’ятки. Все це можна зробити, запланувавши поїздку на вихідні в Миколаївську область. Адже тут є і дивовижні природні пам’ятки, і навіть старовинне давньогрецьке поселення. Запланувавши подорож на південь України, ознайомтеся з нижченаведеним переліком визначних пам’яток та цікавих місць Миколаєва та Миколаївської області. Тож, вирушайте в подорож!

Прогулянки по весняному Миколаєву

progulyanki_po_mikolaevu

Пропонуємо Вам відправитися на прогулянку по місту. Заснований понад два століття тому, Миколаїв є центром кораблебудування. Про це можна здогадатися просто гуляючи по місту.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Візитною карткою Миколаєва є Музей суднобудування і флоту, розташований в старовинній будівлі штабу Чорноморського флоту. Це єдиний подібний музей в Україні. Експозиція 10-ти залів розкриває етапи розвитку суднобудування в Північному Причорномор’ї, починаючи з давніх часів, процес становлення Чорноморського флоту, розвиток суднобудівних підприємств, а також історії та долі кораблів.

muzei_sudnobuduvannya_i_flotu_mikolaiv

Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна є одним із найстаріших художніх музеїв України. Основу музейної експозиції склали 148 різних творів В.В. Верещагіна (картин, етюдів та малюнків). Серед них найвизначнішими були 20 картин, три з яких демонструвались у грудні 1914 року на посмертній виставці творів В.В. Верещагіна.

Миколаївський обласний краєзнавчий музей – один із найстаріших музеїв України. До 1806 року це був єдиний музей, куди привозили всі археологічні знахідки цієї частини України.

Якщо Ви просто хочете погуляти по парках і відпочити в зелені дерев, у нас для Вас хороші новини: у Миколаєві знаходиться більше 10 скверів, парків і заказників. Також не забудьте заглянути в відомий Миколаївський зоопарк. Сьогодні колекція зоопарку налічує близько 460 видів (понад 5600 особин) тварин, з яких 220 видів, занесених до Міжнародної Червоної книги. Це найбільша колекція в Україні. Більше 90 видів тварин серед українських зоопарків представлені тільки тут. Зоопарк бере участь в 28 європейських програмах з розведення рідкісних видів тварин.

zoopark_mikolaiv

Мигійські пороги

migiiski_porogi

Любителям гарних краєвидів та екстриму просто необхідно заглянути в Національний парк Бузький Гард. Найвідоміша частина парку – Мигійські пороги, вражає своєю красою. Найкрасивіший вид на них відкривається з гори Високої, що знаходиться поруч з трасою. Мигійські пороги дуже популярні серед туристів і спортсменів.

Руїни давньогрецької Ольвії

ruini_davnogreckoi_olvii

На березі Бузького лиману розташовувався один з найбільших античних полісів у Північному Причорномор’ї – Ольвія Понтійська. Зараз від давньогрецького міста залишилися лише руїни. Але тим не менш, туристи залишаються в захваті від відвідування Ольвії.

Сьогодні Ви зможете відвідати музей, розташований в будівлі старого маяка, а також побачити залишки головного вівтаря (теменосу), центральної площі (агора), фундаменти храмів і житлових будинків, склепи знатних жителів, фрагменти цитаделі, оборонних стін, воріт і дороги.

Приінгульський регіональний ландшафтний парк

priingulskii_regionalnii_landshaftnii_park

Парк розташований на південно-західній околиці Інгульського блоку Українського кристалічного щита. У цій місцині, по долинах річок Інгул та його приток — Березівки, Сагайдака та Стовпової, докембрійські гнейси та граніти виходять на поверхню, створюючи неповторно привабливі ландшафтні утворення, вік яких визначається геологами у 1,8—2,2 мільярди років.

Актівський каньйон

aktivskii_kanion

Недалеко від Мигійських порогів на території парку Бузький Гард розташований Актівський каньйон, відомий також як “Долина Диявола”. Своїм зовнішнім виглядом Актівський каньйон нагадує знамениті каньйони Північної Америки. Звивистість русла та скелі просто заворожують туристів, і ваблять екстремалів. Через складний рельєф – сплав по річці неможливий. Поруч розташовується не менш мальовничий Малий Актівський каньйон.

Садиба Скаржинських

sadiba_skarzhinskih

Побудована ще XVIII столітті, садиба представників козацького роду Скаржинських частково “дожила” до наших часів. В садибному будинку зараз розташовується школа мистецтв. Один із спадкоємців роду Скаржинських, відомий ботанік, організував унікальний парк, до складу якого входив помологічний сад, дендрарій, плодовий сад з виноградником і лісові розсадники. Зараз його господарство і парк є державним заповідним урочищем “Трикратський ліс”.

Собор Касперівської ікони Божої Матері в Миколаєві

sobor_kasperivskoi_ikoni_bozhoi_materi_v_mikolaevi

Храм присвячений одній з найбільш шанованих чудотворних ікон – Касперівській іконі Божої Матері, яка з 1853 по 1918 роки щорічно урочисто прибувала в Миколаїв хресним ходом і упродовж місяця (з 1 липня по 1 серпня) знаходилася в різних храмах міста. Жителі Миколаєва вірили, що саме ця ікона врятувала місто від нападу ворогів.

Костел Св. Йосипа в Миколаєві

kostel_sv__iosipa_v_mikolaevi

Через три роки після заснування міста, у Миколаєві з’явилася офіційно зареєстрована католицька громада. Оскільки в місті на той час перебувало багато іноземних спеціалістів, то громада складалася з французів, бельгійців, італійців та поляків. У 1794 році католицькій церкві був переданий один з державних будинків. Цей будинок був перебудований в перший католицький храм Святого Йосипа і освячений 20 травня 1796 року.

Миколаївський яхт-клуб

mikolaivskii_yaht-klub

Це найбільш старовинний яхт-клуб на території України. 22 серпня 1888 року Морське міністерство затвердило Статут миколаївського яхт-клубу і виділило місце на річці Інгул.

Миколаївська обсерваторія

mikolaivska_observatoriya

Миколаївська обсерваторія – одна з найстаріших обсерваторій Східної Європи, до того ж пам’ятник архітектури загальнонаціонального значення. У 2007-му році вона була включена в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Сподіваємося Вам сподобаються вихідні в Миколаєві та Миколаївській області. Мандруйте Україною з задоволенням!