Хмельниччина: Чарівна Сімка

Часто люди недооцінюють красу, котру може запропонувати Україна тим, хто насмілиться нею подорожувати. Не лише закордонна Європа володіє цікавими, привабливими містами та селами. Варто лише поглянути на будь яку частину України і ви обов'язково знайдете щось чарівне. Не виключенням є й Хмельниччина, до котрої ми сьогодні й звернемось у пошуках привабливих, мальовничих місцин.

Сатанів

sataniv-3.jpg (320.58 Kb)

Сатанів – селище міського типу на Хмельниччині. Його населення складає менш як 2.5 тисячі людей. Якщо ви вирішите сюди поїхати, то із Хмельницького ідуть постійні рейси. Зокрема до курорту «Сатанів». Але містечко цікавіше саме по собі.

sataniv_synahoha.jpg (376.47 Kb)

Перша згадка про містечко Сатанів з’явилась ще у 1404 року. Окрім колоритної назви місто має також дуже навіть вражаючу архітектурну спадщину. Вежа Одровонжа – найстаріша споруда, що збереглася у Сатанові. Не далеко є старовинна кам’яна синагога.

sataniv_jewish_cemetery3.jpg (426.91 Kb)

Можна і в Сатанівський Монастир навідатись, при бажанні, і Єврейське Кладовище відвідати можете, якщо полюбляєте подібні місця. Ну і, звичайно, не забувайте про Сатанівський Замок.

Тарноруда

tarnoruda_2.jpg (321.67 Kb)

Тарноруда – настільки маленьке селище, що здивуватись не важко. Тут проживає менше тисячі людей і, особисто мене, такі місцини завжди заманювали…

Головною окрасою містечка є Тарнорудський Костел, збудований в XVI столітті. Костел нищився кілька разів, в тому числі й в «радянський» період. В 90-х роках він активно відновлювався. Одною із головних цікавинок костелу був герб засновників храму, на сьогодні він зберігся погано, але все ще на місці. Також костел прикрашають оригінальні дубові двері.

Зіньків

Для початку зауважу, що мова йде не про однойменне місто на Полтавщині, а про село саме на Хмельниччині. Що цікаво, як і про Сатанів, згадки про Зіньків сягають 1404 року. Колись то було місто, сьогодні село.

Головними окрасами містечка є Зіньковецька Оборонна Фортеця, Костел святої Трійці, стара, хоч і перебудована синагога, кілька цікавих церков та костел.

Самчики

sadiba_v_seli_samchiki.jpg (228.65 Kb)

Самчики – це невеличке село в Хмельницькій області. Добратись туди зовсім не складно. Славиться селище, у першу чергу, свої Палацом Хоєцьких із дуже цікавою архітектурою. Вхід до палацу обороняє двійко левів. Звичайно, окрім палацу тут є ще кілька цікавих історичних пам’яток, серед котрих будівлі в «китайському стилі», старі млин та дзвіниця та багато інших цікавинок.

Антоніни

smt_antonini_pl__lenina_6.jpg (229.84 Kb)

В містечку «Антоніни» збереглися зилшки резиденції Сангушків-Потоцьких. Палац, на жаль, не дійшов до наших днів, втім, є неповторні в’їздні брами. Свою назву містечко отримало ще в XVIII столітті, на честь дружини тодішнього власника села. На щастя, також, в Антонінах збереглося безліч старовинних будівель родини Сангушків-Потоцьких, на котрі варто поглянути.

Маліївці

1280px-pivdennii_fasad_maetku_v_maliivcyah.jpg (284.68 Kb)

Маліївці – це маленьке село, населення котрого не сягає й тисячі осіб, на Хмельниччині. Найвідомішою згадкою давнини тут служить Палац Орловських. А головною окрасою місцини служить 18-метрова скеля із водопадом. Справді незабутнє враження. Будете тут – не забудьте зробити фото!

Також у Маліївцях варто відвідати старовинний парк, в котрому розташовані кілька фонтанів, ставків, а також водонапірна башта, стилізована під замок.

Кам’янець-Подільський

2017_-_kamyanec-podilskii_-_fortecya.jpg (446.53 Kb)

Кам’янець-Подільський – старовинне місто із багатою історією. Тут збереглось так багато пам’яток, що він з легкістю може конкурувати із найбільш туристичними містами України. Чого лише варта міська ратуша, котра, до речі, є найстарішою в країні. Також місто багато кількома фортецями та міськими укріпленнями, котрі варто оцінити в живу. Також тут знаходить костел із мінаретом та багато старовинних храмів. Та й, врешті-решт, Кам’янець власник дуже атмосферних вуличок, так що просто гуляючи містом ви вже отримаєте незабутні враження.