Проте, побачити своїми очима місця показаних або описаних подій не завжди реально. Інколи екскурсоводи, гіди чи місцева влада йдуть на підробку, щоб не розчаровувати туристів.
Нижче наведено кілька найвідоміших пам’яток, які зроблені штучно, для того щоб привабити туристів.
Музей Шерлока Холмса в Лондоні
Всім безсумніво зрозуміло, що персонаж Артура Конана Дойла Шерлок Холмс вигаданий, але це не заважає туристам вибудовуватися в чергу, щоб потрапити в музей генія розшуку за адресою Бейкер-стріт, 239. Проте ніхто не звертає увагу на те, що нема дому Бейкер-стріт 221Б, де, як відомо з книг, жив Холмс, бо такої адреси не існує.
Ресторан “Піц Глорія” в Швейцарії
За сюжетом шостого фільму про Джеймса Бонда “На секретній службі Її Величності” спецагент виявляє в Альпах секретну лабораторію, де розробляють смертоносний вірус. Деякі сцени були зняті, як прийнято вважати, в легендарному панорамному ресторані “Піц Глорія”, який обертається. Насправді заклад побудували спеціально для зйомок на кошти з бюджету картини.
Балкон Джульєтти в Італії
Основна кількість мандрівників, які відвідують Верону, бажають побачити – балкон Джульєти. Більшість із туристів знають, що події роману розгорталися в зовсім іншому місті, проте всеодно вони бажають відвідати це місто.
Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола
Будинок Джульєтти є дуже популярним серед туристів. До балкону, на якому вона нібито стояла, приносять любовні записки і квіти. Основним джерелом інформації є художній фільм і театральні постановки, а не оригінальний текст Шекспіра, в якому слово “балкон” жодного разу не використовувалось, а освідчення в коханні дівчина слухала, стоячи на терасі.
Міст через річку Квай в Тайланді
Один з визначних пам’яток Таїланду – дерев’яний міст, який перебував приблизно на сто метрів вище від течії річки і не зберігся. Той, які бачать туристи зроблений пізніше. Шанувальники фільму “Міст через річку Квай” режисера Девіда Ліна не знають також, що річка називається не Квай, а Меклонг, а фільм знімали на Цейлоні.
Замок Бран в Румунії
Замок Бран в 30 кілометрах від Брашова, на кордоні історичних областей Мунтенія і Трансільванія, показують туристам як лігво вампірів. Споруда самотньо стоїть на вершині скелі і як найкраще показує романтичну історію безсмертного графа. Проте знавці історії заявляють, що ця будівля ніколи не належала князю Владу III Цепешу – прообразу легендарного персонажа. Хоча не виключено, що автор однієї з найвідоміших книг про Дракулу Брем Стокер надихався саме замком Бран .
Сонна Лощина в США
Популярність новели Вашингтона Ірвінга “Легенда про Сонну Долину” подала ідею владі Північного Таррітауна змінити назву поселення і тим самим привернути увагу туристів. Вибір зроблено правильно, майже через двісті років це підтвердила популярність, стимульована готичним фільмом жахів Тіма Бертона.
Шангрі-Ла у Китаї
Через популярний літературний твір китайський повіт Чжундянь в 2001 році перетворився в Шангрі-Ла в честь вигаданої країни з роману письменника-фантаста Джеймса Хілтона “Втрачений горизонт”. Ця літературна алегорія дуже сильно привабила туристів.