Відень – місто справжнього мистецтва

vienna

Місто розташоване в північно-східній частині Австрії біля підніжжя Альп, в 60 км від кордону зі Словаччиною.

Через місто протікає річка Дунай зі своїм рукавом Донауканалом і річка Відень. Історично місто розвивалося на південь від Дунаю, однак у останні два століття Відень ріс уздовж річки.

Найбільша висота міста над рівнем моря в районі Германськогель (542 м), а найменша – в Еслінґу (155 м). Навколо міста знаходиться Віденський ліс.

Географічно вигідне розташування робить Відень зручним місцем для розвитку відносин з іншими країнами Центрально-Східної Європи. Це стало особливо відчутно після 1989, коли впала так звана «Залізна завіса». Наприклад, в столицю Словаччини Братиславу від Відня всього 60 км – це найкоротша відстань між двома європейськими столицями (за винятком Ватикану та Риму).

У Відні розташований міжнародний центр ООН – VIC. Віденська опера – одна з найвідоміших у світі. Гундертвассергаус – шедевр архітектора Хундертвассера. Хофбург – резиденція імператорів Священної Римської імперії. Палац Бельведер – розкішний бароковий палацовий комплекс. Будівля парламенту Австрії – один з найяскравіших прикладів неогрек в Європі. В Відні можна відвідати такі музеї, як: Музей історії мистецтв; Альбертіна – один з найбільших музеїв образотворчого мистецтва в світі; Військово-історичний музей – один з найстаріших військово-історичних музеїв у світі; палац Бельведер; Віденський будинок мистецтв; Музей декоративно-прикладного мистецтва; Музей сучасного мистецтва; Музей Леопольда (заснував Рудольф Леопольд, твори Егона Шиле, Густава Клімта, дизайнерські твори від Йозефа Хофмана до Коломана Мозера).

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Шенбруннський зоологічний парк віденської аристократії був заснований в 1752 році при резиденції Габсбургів палацу Шенбрунн, що створив невеликий, відомий ще з 1540, звіринець. Він знаходився просто в парку палацу Шенбрунн в районі Гітцінґ.

Відень славний своїми музичними традиціями. Крім Віденської опери тут функціонує відомий на весь світ Віденський філармонічний оркестр, який щорічно проводить традиційний Новорічний концерт. Місто також славиться на весь світ хором хлопчиків.

Щорічно в жовтні з 1960 року в місті проходить міжнародний «Віденський кінофестиваль». Переможці нагороджуються «кінопремією Відня» (Vienna Film Prize). Традиційно демонстрації фільмів відбуваються в кіноцентрі: Gartenbaukino, Urania, Metro-Kino, Filmmuseum, Stadtkino.