Фестивалі продуктів, їжі і напоїв в світі

Їжа і гастрономія самі по собі вважаються креативними індустріями, які стимулюють інновації, залучаючи споживача в спільну творчість, зміцнюючи зв’язок між глобальними і локальними культурами, створюючи легенди про їжу.

gastronomyinfrance

Серед Європейських країн перше місце займає Франція. Гастрономія у Франції займає одне з центральних місць як в місцевій культурі, традиціях і способі життя, так і в територіальному – бренд країни. На другому місці світових гастрономічних центрів – Італія. Вона, як і Франція, володіє цілим спектром гастрономічних брендів. Від цілої країни до окремих страв, таких як паста, піца або лазіння. Ще один безумовний гастрономічний лідер – Іспанія. Тисячі людей їдуть в цю країну для того, щоб покуштувати місцеві надбання: паелью, хамон або гаспаччо.

gastronomyinswitzerland

Швейцарія, в основному за рахунок своїх високих цін, поки не є провідною туристичної дестинації, проте в сфері гастрономічного туризму швейцарські бренди, такі, наприклад, як сир, шоколад і вино, вважаються одними з найсильніших в Європі.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Як це не дивно, але існує цілий ряд фестивалів присвячений цибулі. Найбільш відомі Цибулевий ринок в Берні, цибулевий ярмарок в Веймарі і цибульний фестиваль в Вальсі. Не обійшов увагою і часник. Більше тридцяти років Фестиваль часнику в містечку Гілрой (штат Каліфорнія, США) продовжує традицію – знайомить відвідувачів з усього світу з унікальними рецептами з цього продукту.

garlicmusicfestival

У Північній Греції в області Еврос влітку проходить Фестиваль часнику в Неа-Вісса. Щорічно в кінці літа на острові Уайт (Великобританія) проходить Часниковий фестиваль – Isle of Wight Garlic Festival. Цей часниково-музичний фестиваль, що поєднує в собі хепенінгі 60-х і сільський ярмарок, вперше став проводити один фермер – Колін Босуелл. Фестиваль швидко завоював серця місцевих жителів, а незабаром його стали відвідувати і дізналися про нього туристи. Сьогодні вони з’їжджаються з усіх куточків планети, щоб послухати гарну музику і насолодитися всілякими стравами з часнику, в тому числі вишуканими і оригінальними. Гостям пропонуються як традиційні страви – супи, соуси, соління, пироги, так і незвичайні – пиво з частика і навіть морозиво зі смаком часнику.

Проте, найпопулярнішими є фестивалі, які присвячені вину і пиву а також деяким іншим напоям. Серед них найвідомішим, звичайно ж, є грандіозний легендарний пивний фестиваль Oktoberfest

oktoberfest
. Він проводиться з 1810 р в останніх числах вересня в центрі Мюнхена, на лугу Терези, і вважається найбільшим народним гулянням в світі. Більш ніж за два тижні його встигають відвідати в різні роки від 6 до 7 млн. Туристів, що в кілька разів більше населення міста. За час фестивалю випивається близько 7 міліонів літрів пива. За деякими даними, близько 70% відвідувачів є жителями Баварії, 30% – приїжджі з інших земель Німеччини і туристи з усього світу.

portlandinternationalbeerfestival

Інші не менш відомі фестивалі, присвячені пиву є: Міжнародний пивний фестиваль в Портленді, США, проводиться в кінці червня; Азіатський пивний фестиваль в Сінгапурі – в кінці червня; Фестиваль «Пивне літо» в Таллінні, Естонія – на початку липня; Фестиваль «Пивна біржа» в Фирзен-Дюлькен, Німеччина – на початку липня; Міжнародний пивний фестиваль в Сіетл, США – в першій декаді липня; фестиваль хмелю і пива в місті Жатець в Чехії.

Зазвичай на таких фестивалях можна спробувати від 100 до 250 сортів пива. А під час Міжнародного Берлінського фестивалю пива в серпні традиційно на вулиці довжиною в 2,2 км розташовується знаменита «Пивна миля», на якій свою продукцію представляють близько 300 пивоварних заводів з 86 країн світу, і відвідувачі можуть спробувати 2000 сортів пива.

Свій пивний фестиваль, що збирає численних туристів, є і у Великобританії. Він так і називається – «Пивний фестиваль в Великобританії». Під час його проведення пропонуються 800 різних сортів справжнього бочкового та пляшкового елю, яблучного сидру та іноземних сортів пива.

berlinbeerfestival

Не менш відомі винні фестивалі. Так, найвідомішим фестивалем в цій ніші є найбільший винний фестиваль «Божоле нуво», який проходить кожен третій четвер листопада в Бургундії. В Італії, недалеко від Турина, у вересні проводиться гастрономічний фестиваль «Канеллі – місто вина», присвячений не тільки вину, а й найкращим італійським продуктам і традиційним закускам, виробленим в околицях Канеллі. Також цікава квітнева міжнародна виставка вина «Vinitaly», що проводиться в Вероні.

vinitaly

В даний час в світі набули поширення рибні фестивалі. У Великобританії, в графстві Уельс, в жовтні проходить “Тиждень молюсків і креветок”.У Кнісна (ПАР) в серпні проводиться Фестиваль устриць – одне з найпопулярніших і великих заходів в Південній Африці, що приваблює не тільки любителів морепродуктів, але і спортсменів. У Нідерландах в першу суботу червня традиційно проводиться «Свято оселедця», коли в порт доставляється перший оселедець нового улову. Виручені кошти від продажу оселедця ідуть на благодійні цілі. Всі бажаючі можуть поїхати на екскурсії на старовинних вітрильниках чи сучасних океанських судах. У Франції, в Нормандії, в кінці жовтня проводиться свято морських гребінців Fete de la Coquille. У Фінляндії, в Гельсінкі в жовтні проводиться Фестиваль салаки, в рамках якого проходить конкурс на кращу страву з оселедця і традиційна вітрильна регата.