Що побачити в Ряшеві?

rzeszow.jpg (135.27 Kb)

Площа Ринок. Центральною площею старого міста є ринок з Ратушею і колодязем XVII століття. Будівлі Ринку за століття зазнавали перебудов. Однією з найцікавіших є кам’яниця номер 19. В її підвалі виявлені були фрагменти кам’яних мурів і склепінь, а також готичні перемички з гострими арками,які можна побачити у Підземному маршруті міста. Саму площу Ринок датують п’ятнадцятим століттям.

rzeszwglow.jpg (138.12 Kb)

Ратуша. Найбільш презентаційною є міська Ратуша збудована у 1591 році. Сьогоднішній вигляд її походить з кінця XIX століття. У підземеллях Ратуші є старі мури, красиві склепінчасті підвали, там знаходиться міська Галерея. Підземний туристичний маршрут. Підземний туристичний маршрут має довжину 369 метрів і проходиться під кам’яницями і площею Ринок. Включає 25 підвалів, і 15 коридорів, що сягають 10 метрів в глибину. Тут можна побачити залишки середньовічних мурів, сліди міських пожеж та таємні переходи. В нижніх частинах зберігали товари, що вимагали низьких температур. Тут зберігали харчі, які рятували городян під час нападу татар. У будівлі входу до Підземного маршруту знаходиться пункт туристичної інформації.

farny.jpg (137.33 Kb)

Фарний костел Святого Войцеха. Костел імовірно існував ще до 1363 року і був дерев’яний. Після пожежі вцілів готичний пресвітерій датований XV століттям. У першій половині XVII століття добудували дзвіницю, а в 1754 році фасад у стилі бароко. У пресвітерії знаходяться родинні поховальні роду Жешовських.

zamek.jpg (192.94 Kb)

Замок. Заклав його у 16 столітті тодішній власник міста Микола Лігенза. У XVII столітті князі Любомирські розбудували його оборонними мурами і бастіонами. Сучасний вигляд замку надали вже у XVIII столітті. Ззовні він є дуже схожий на український замок в Підгірцях.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Svitom.info! Become a Patron!