Сім цікавих фактів про Тадж-Махал

Перлинно-білий палацовий комплекс, який став символом Індії, є однією з головних визначних пам’яток для всіх поціновувачів мистецтва.

Тадж-Махал «Корона палацу» – мавзолей із білого мармуру на південному березі річки Ямуна в індійському місті Агра.

tajmahal1

Тадж-Махал визнаний об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 1983 році за те, що він був «перлиною мусульманського мистецтва в Індії та одним із загальновизнаних шедеврів світової спадщини». Багато хто вважає його найкращим зразком архітектури Маголів та символом багатої історії Індії. Тадж-Махал привертає 7–8 мільйонів відвідувачів на рік, і в 2007 році він був оголошений переможцем ініціативи New7Wonders of World (2000–2007).

tajmahal2

Нижче подано 7 дивовижних фактів про Тадж-Махал, зібрані експертами порталу Big 7 Travel:

1. Палац є справжнім символом любові. Падишах Шах-Джахан побудував цей мавзолей для своєї третьої дружини Мумтаз-Махал. Їх шлюб тривав 19 років і привів до народження 14 дітей. Після передчасної смерті Мумтаз-Махал, викликаної ускладненнями під час пологів, Шах-Джахан був спустошений. Страждаючи від найстрашнішого горя у своєму житті, він вирішив вшанувати пам’ять про свою улюблену, побудувавши палац.

tajmahal3

2. Найбільш скромною частиною комплексу є гробниці падишаха і його дружини – згідно з правилами ісламу, могили не можна багато прикрашати, щоб не піддаватися марнославству.

tajmahal4

3. Уривки з Корану були вигравірувані на стінах палацу каліграфом Абд-аль-Хакки. Він підписав свою роботу скоромним написом “Написано нікчемним істотою”.

4. Під час Другої світової війни уряд Індії вживав всіх можливих заходів для захисту пам’ятки. Наприклад, архітектори покрили палац будівельними лісами, і бомбардувальники, які пролітали над будівлею бачили ілюзію бамбука а не пам’ятку.

tajmahal5

5. Щоб запобігти можливій шкоді блискучому білому мармуру, всі транспортні засоби повинні перебувати на відстані не менше 500 метрів від Тадж-Махала.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

6. Раптова хвороба і слух про смерть Шах-Джахана привели до міжусобної війни між його синами, в результаті якої він був повалений сином Аурангзебом і заточений у власних покоях. Звідти він споглядав своє найбільше творіння до самої смерті, не маючи можливості відвідувати його.

tajmahal6

7. Тадж-Махал є втіленням ідеальної симетрії. Однак 4 мінарети, що оточують склеп Мумтаз-Махал злегка нахилені. Таким чином, в разі обвалу палацових стін вони впадуть біля гробу, а не на нього.