Помідори чері: те, що цінують в Італії

В останні роки серед городників стає популярним вирощування помідорів чері. Наживо і на фото такі томати виглядають дуже цікаво. Крім того, вони відрізняються хорошими смаковими властивостями. Якщо подивитися рецепти світу (особливо Італії), можна знайти навіть окремі варіанти страв, винайдені спеціально з додаванням чері. Позитивний опис сорту підтверджують відгуки людей, які мають досвід вирощування цих помідорів.

Якщо полюбляєте такі маленькі, але дуже смачні плоди, радимо звернутися до інтернет-магазину Foodex24. На сайті ви зможете вигідно купити помідори з доставкою https://foodex24.com/ua/category/tomati. Процедура покупки безпечна, зручна, швидка та дуже приємна. При цьому ціна приваблива і навіть діє бонусна програма.

1_cheri

Основні характеристики

Деякі ботанічні класифікації напівкультурних різновидів томатів — родоначальників чері — відносяться до типу «вишневидних». Хоча треба відзначити: при отриманні сорту селекціонери використовували також «сливовидні» (cerasiforme) і навіть «смородиновидні» (pimpinellifolium) види. Чері-томати дуже близькі «по крові» до диких і напівкультурних різновидів помідорів. Переважно вони мають більше життєвих сил, ніж їх «породисті» великоплідні побратими.

До переваг томатів чері відносяться:

  • значно краще, ніж у інших томатів, розвинена коренева система;
  • потужне зростання;
  • рання стиглість;
  • хороша стійкість до великої кількості захворювань;
  • відмінне перенесення стресів, будь то перепади температури, нерівномірні поливи та ін.

Форма стебла куща може бути прямою, повзучою і навіть у вигляді ліани. Загальна висота рослини складає від 30 см (карликові сорти) до 2 м (високорослі). Плоди переважно розташовуються гронами на окремій гілці рівномірно і щільно. Може промайнути думка, що перед очима виноградна грона, яка складається з 526 плодів. Також зустрічається розташування в формі калинового суцвіття. Китиця може досягати в довжину один метр. За складом помідори чері відрізняються від великоплідних сортів підвищеною місткістю цукру і корисних речовин (перевищує приблизно в 2 рази).

2_cheri

Позитивні властивості

Відмінною особливістю чері є високий вміст в плодах сухих речовин у порівнянні з великоплідними томатами: 8–15% проти 4–6%. Насичений, часто з фруктовими нотками смак визначається високим вмістом цукру, кислот, каротиноїдів (лікопіну, каротину, ксантофілу, антоціану, хлорофілу) та інших корисних для здоров’я людини речовин.

Приблизно 100–200 г плодів чері заповнюють щоденну потребу організму в лікопінах — найпотужніших антиоксидантах, що беруть участь в профілактиці серцево-судинних захворювань і раку простати. Вони також очищають організм і шкіру, сповільнюють процес старіння і зміцнюють волосся.

Зверніть увагу на томати «коралові намиста F1»: в них вміст лікопіну більш ніж в 2 рази перевищує норму. Це індетермінантний ранньостиглий гібрид. Від сходів до початку дозрівання плодів у нього проходить 100–105 днів. Формує довгі, щільні, красиві китиці, на кожній з яких утворюється до 30 плодів масою по 17–19 г відмінного смаку. Цей гібрид відмінно зав’язує плоди в стресових умовах, стійкий до кладоспоріозу, ВТМ.

Помідори чері Honing вважаються найсмачнішим сортом. Плоди круглої форми, пружні на дотик. Вони мають дуже солодкий і незвичайний смак. Середня вага варіюється від 8 до 15 г. Такі помідори набагато перевершують звичні. Багато елітних ресторанів беруть саме цей сорт, так як за корисними властивостями він не поступається своїм великим «побратимам».