Підкарпаття – магічний край на кордоні з Україною

podkarpaciglow

Перетнувши українсько-польський кордон на Краківці, потрапляєш у Підкарпатське воєводство Польщі. А фактично у Національний заповідник, в якому варто залишитися для довготривалої подорожі горами, замками та скансенами.. Підкарпатська природа – це магічний світ, де поєднується дикість з гармонією, це світ захоплюючих вражень, а в той же час – ідеальне місце для відпочинку.

beszcady

Бещади

Найвідомішою частиною регіону є Бещади. Оповиті легендами, вони приваблюють туристів з усієї Європи. Мандрівники, які шукають тиші та спокою, все частіше вибирають також захоплюючі пейзажі Нижнього Бескиду та Східного Розточчя. Підкарпатські гірські стежки простягаються через край, що зачаровує не тільки неповторними видами з полонин і вершин, але також багатством флори і фауни. В регіоні знаходяться релікти первинних пущ: Сандомирської та Карпатської. Дику природу можна побачити в двох національних парках: Бещадському та Магурському, 10 ландшафтних парках, 13 зонах охоронного природного ландшафту та 94 заповідниках. У Підкарпатті прихильники активного відпочинку протягом всього року будуть мати чим зайнятися. Це найкраще місце для кінного туризму – великі простори та ліси, мережа шляхів та центрів кінного спорту. Різноманітність рельєфів дає можливість займатися вело туризмом. Регіон перетинають понад 3 тисячі кілометрів велосипедних шляхів.

Солинське озеро

Солинське озеро – це омріяне місце для прихильників води, де можна плавати на яхтах,байдарках чи просто купатися. Найбільші вітрильні центри це Полянчик, та Солина, де знаходяться численні пристані, вітрильні клуби,а також пляжі з виділеними місцями для купання. На прихильників сніжних розваг чекають більше 30 спусків, переважно зі штучним снігом, діють пункти оренди обладнання. Гірськими просторами можна мандрувати на бігових лижах, та лижах для скітуру.

podkarpaciglow

В сучасному метушливому світі ми все частіше шукаємо місць, де можна розслабитися, відбудувати сили, повернути здоров’я. Підкарпаття зі своєю чистою природою та сприятливим кліматом створене для такого відпочинку. Незмінно популярними є курорти Риманів Здруй, Івонич Здруй, Горинець Здруй та Полянчик. Славетна галицька кухня теж не залишить байдужим. Гурманам порадимо Кулінарний шлях: “Підкарпатські шляхи», який поєднує між собою місця, де подають лемківські, бойківські, по горянські, лісовяцькі страви,також вино з підкарпатських виноградників варто скуштувати.

lacut1

Замки палаци та маєтки століттями були невід’ємною частиною ландшафтів. Мешкали в них славетні роди Речі Посполитої. Вони залишили після себе прекрасні маєтки, часто посеред вікових парків та садів. Замок з Ланьцуті є одним з найчарівніших магнатських маєтків Польщі. Захоплення викликають чудові оригінальні житлові інтер’єри у європейському масштабі каретник з безцінною колекцією розкішних кінних екіпажів.

slid

Варто також відвідати замок в Красічині та Баранів Сандомирський – перлини польського ренесансу, перемишльський замок короля Казимира або руїни в Одрикінь, де розгортався сюжет «Помсти» Александро Фредро.

baranow

Підкарпатський шлях дерев’яної архітектури

Підкарпатський шлях дерев’яної архітектури – це 9 маршрутів площею понад 1200 кілометри. Він веде до коcтелів та церков, в найстаріших з яких возносилися молитви вже у 15 столітті.

skansensanok

Всередині можна побачити захоплюючі старі іконостаси,віковічні вівтарі та купелі, або скульптури майстра Віта Ствоша, що були відкриті у маленькому сільському костелі в селі Бжезіна. Варто зазначити, що аж 6 пам’яток на Підкарпатті мають статус пам’яток Юнеско. Це костьоли в Блізнє, Гачув, дерев’яні церкви в Хотинцю, Радружу, Смолинику на Сяні, та Туринську.

skansensanoku

Перлина шляху – це Музей народної культури в Кольбушова з дерев’яними будівлями лісовиків і ряшівців. А також один з найкрасивіших музеїв просто неба в Європі – Музей народного будівництва в Сяноку, з реконструкцією Галицького ринку.