Неймовірні підземелля світу. Частина 2

pidzemellya_ggolovna_2

Люди давно почали підкорювати підземні багатства нашої планети. Так, під землею вони примудрилися побудувати цілі мережі тунелів, храми і навіть цілі міста. Складно навіть уявити, які таємниці можуть приховувати підземелля. Тож, як і обіцяли, продовжуємо подорожувати підземеллями світу і пропонуємо Вам дізнатися про самі цікаві об’єкти, організовані під землею.

Cоляні копальні, Величка, Польща

solyani_shahti_velichka

Соляні копальні у Величці одні з найстаріших у світі – їх почали розробляти ще в XIII столітті. Своїми масштабами – до 200 кілометрів у довжину і до 198 м в глибину – шахти заслужили прізвисько «підземного соляного собору Польщі». Під час екскурсії тут можна побачити скам’янілі соляні статуї, каплиці і підземне озеро. Екстремали зможуть перевірити себе на «Шахтарській трасі», а діти будуть в захваті від інтерактивного ігрового майданчика і підземного кінотеатру.

Печери Канго, Південна Африка

pecheri_kango

Печери Канго – підземне диво природи в підніжжі гір Звартберге в ПАР. Дивовижні доісторичні гроти прикрашені сталактитами і сталагмітами найхимерніших форм. Один з гротів носить назву «Органного залу» через сталактити, що нагадують труби справжнього органу. Класична музика і світлові ефекти тільки підсилюють враження. Є кілька маршрутів для дослідження цих унікальних печер – від сімейних туристичних до екстремальних, з підйомами по скелях і подоланням перешкод.

«Мармурові печери», Чилі

marmurovi_pecheri

Одне з найглибших озер в світі, льодовикове озеро Буенос-Айрес, укладено в чудовий печерний лабіринт, який іноді називають «Мармуровим собором». Численні тунелі, колони і гроти тут створила вода, яка тисячоліттями висікала склепіння «Мармурових печер». Відбиваючись в бірюзовій воді, все підземелля здається немов висіченим з мармуру. У печерах варто взяти напрокат байдарку – найзахопливіші краєвиди відкриваються з води.

Озеро «Зачарований колодязь», Бразилія

ozero_zacharovanii_kolodyaz_braziliya

Національний парк Шапада-Діамантина – це мальовничі пейзажі з високими скелями, річками, водоспадами і багатим тваринним світом: від колібрі до пум. Але головне диво цього парку, бірюзове озеро «Зачарований колодязь», яке ховається під землею. Щоб потрапити до озера, потрібно спуститися в одну з печер на глибину 80 м. З квітня по серпень тут можна спостерігати неймовірне природне шоу: промені сонця проникають в печеру і наповнюють колодязь до самого дна дивним синім світінням.

Підземні церкви Лалібела, Ефіопія

pidzemni_cerkvi_lalibela

Православні з усього світу з’їжджаються в місто Лалібела, щоб на власні очі побачити незвичайні церкви, висічені в скелях під землею і внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Найвідомішою і красивою з них вважається Церква Святого Георгія в формі хрестоподібної вежі, яка знаходиться в глибокій ямі. Потрапити до церкви можна тільки через прорубаний в скелі тунель.

Печери Аджанти і Еллори, Індія

pecheri_adzhanti_i_ellori_1
pecheri_adzhanti_i_ellori_2

Два комплекси печерних храмів в серці Індії також внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – в першу чергу завдяки скульптурам і фрескам, що їх прикрашають. Настінний живопис печер ілюструє буддистські міфи і життя індійського народу у всьому різноманітті. Те, що стародавні майстри змогли в темряві печер створити такі барвисті полотна і найтоншої роботи скульптури і барельєфи, до сих пір здається неймовірним.

Шахта Саліна Турда, Румунія

shahta_salina_turda

Шахта Саліна Турда в Трансільванії використовувалася з давніх часів. В кінці XX століття її відкрили для туристів, і сьогодні це одне з найбільш відвідуваних місць в Румунії. Гігантський підземний атракціон включає підземне озеро з човновим причалом, майданчики для боулінгу і міні-гольфу, столи для настільного тенісу, амфітеатр і навіть колесо огляду. Туристи і місцеві жителі приходять сюди, щоб приємно провести час і заодно подихати цілющим солоним повітрям.

Гроти Нептуна, Італія

groti_neptuna

Одне з найкрасивіших місць планети і гордість Сардинії – Гроти Нептуна. Потрапити в підземні галереї можна по морю або спустившись по 654 сходинках з вершини мису. Зсередини Гроти Нептуна схожі на казковий палац, прикрашений химерним мереживом сталагмітів і сталактитів. Не дивно, що рибалки, які відкрили Гроти, були впевнені, що в них Нептун ховає свої скарби.

Тунель Кучі, В’єтнам

tuneli_kuchi

Під час війни з США підземні Тунель Кучі, що простягнулися на сотні кілометрів, стали своєрідною відповіддю в’єтнамців добре оснащеній американській армії. Місцеві партизани використовували ці підземні ходи в якості схованок, складів, госпіталів і столових. Входи в тунелі були так ретельно замасковані, що вороги довго не могли їх виявити, а виявивши – просто не могли пробратися по вузьких проходах, призначених для мініатюрних в’єтнамців. Сьогодні Тунелі Кучі – одна з найпопулярніших туристичних пам’яток країни.

Печери Геракла, Іспанія

pecheri_gerakla

За легендою, цей чудовий підземний палац з римськими склепіннями в серці Толедо побудував сам Геракл, і тут століттями чаклували чарівники і некроманти, приховані від людських очей. За іншими переказами Геракл сховав у підземеллях нещастя, які повинні були обрушитися на Іспанію, якщо грот відкриють. Король Родрігор порушив цю заборону, спокусившись на приховані в печерах скарби, і незабаром країна впала під натиском арабів. До цього дня туристи з усього світу і вчені намагаються розгадати таємниці цього дивного підземелля.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола

Подорожувати, захоплюватися і милуватися краєвидами можна не лише на поверхні землі. Ви навіть не уявляєте скільки краси ховається під землею, а саме в підземних палац, містах, храмах. Список неймовірних підземель світу Ви тепер знаєте, залишилося лише організувати подорож. Удачі!