Монетку на щастя: список відомих та популярних фонтанів світу

fontan_golovna

Ви довго мандрували містом, розглядали цікаві пам’ятки … і ось Ви на площі, де в повітря злітають бризки фонтана, саме того, який поверне Вас в це місце знову, виконає бажання, подарує любов, достаток. І Ви вже дістаєте монетку з гаманця і вона дзвінко падає на дно фонтана. Отже, ми сьогодні поговоримо про найпопулярніші фонтани світу, яким ми віддаємо свої гроші.

Фонтан Треві, Рим, Італія

fontan_trevi1

Цей фонтан у багатьох відношеннях самий-самий: він і найбільший в Римі, і, напевно, найкрасивіший, оскільки без нього ніхто вже не може собі уявити фасад Palazzo Poli. Фонтан Треві був відображений в таких фільмах, як «Римські канікули», «Солодке життя», «Шалено закоханий» і багатьох інших.

З центральної ніші палацу на колісниці виїжджає Океан, що сидить на морській раковині (мушлі), яку тягнуть тритони і гіпокампи. У правій частині фонтану є так звані «соломинки закоханих». Вважається, що якщо хлопець з дівчиною разом поп’ють води з них, то будуть любити один одного до самої старості.

Той, хто кине в фонтан одну монетку, неодмінно ще раз приїде в Рим, якщо кине дві монетки – буде щасливий в любові, якщо три монетки – вдало одружиться або вийде заміж, ну, якщо аж чотири монетки – стане багатим. Кидати потрібно, стоячи спиною до фонтану.

Але, вже хто точно став найбагатшим завдяки цим віруванням – так це сам фонтан Треві. Монетки, які щорічно витягають з фонтану комунальні служби Риму, складають суму, що перевищує мільйон євро!

Фонтан Монжуїк, Барселона, Іспанія

fontan_monzhuik

Співаючий фонтан, магічний фонтан або магічний фонтан Монжуїк був побудований в 1929 р., та приурочений до відкриття Всесвітньої виставки в Барселоні. На той момент стиль фонтана вважався дуже футуристичним, сьогодні ж він став класикою.

Друге народження магічний фонтан пережив в 1992 році, коли в Барселоні проходили Олімпійські ігри. З тих пір з усіх боків площі біля водної феєрії звучать музичні мотиви, під які 3620 струменів води виконують свій танець.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Фонтан Монжуїк став прообразом для величезної кількості музичних і співаючих фонтанів, які сьогодні є і в Єгипті, і в ОАЕ, і в інших туристичних країнах. Але барселонський фонтан був першим і залишається найпопулярнішим, а в рік його відвідують близько двох з половиною мільйонів гостей.

Фонтан Swarovski, Інсбрук, Австрія

fontan_svarovski

Знаменитий музей кристалів Swarovski Kristallwelten знаходиться під землею. Ну, а де йому, власне бути, якщо завідують кристалами гноми і ельфи, та зберігають їх під землею.:biggrin:

Щоб потрапити в музей, треба пройти повз голову велетня, а у нього є два величезних зелених ока з кристалів Swarowski, ну, а з рота вивергається знаменитий водоспад. Гід Вам порадить не сердити господаря тутешніх гір та кинути у фонтан монетку. Тисячі туристів так і роблять, після чого відправляються оглядати блискучі експонати музею.

Фонтан багатства, Сінгапур

fontan_bagatstva

Фонтан багатства або Фонтан достатку знаходиться в одному з найбільших сінгапурських торгово-розважальних центрів – Сантек-Сіті (Suntec City) та є одним з найбільших у світі (так стверджує Книга рекордів Гіннесса) і побудований по фен-шую.

Кілька разів в день фонтан вимикається, і відвідувачам дозволяється підійти до центру фонтанного комплексу, де продовжує працювати маленький фонтанчик, і зібрати монетки, які їх попередники встигли накидати. Кажуть, що ці монетки приносять удачу подвійно – і тим, хто їх кинув, і тим, хто їх підібрав.

Ввечері та вночі фонтан перетворюється в арену лазерних шоу, а між восьмою і дев’ятою годинами вечора кожен день тут можна послухати живу музику.

Танцюючий фонтан Bellagio, Лас-Вегас

fontan_beladzhio

Гості Лас-Вегаса обов’язково повинні побачити фонтан Белладжіо. Фонтан «танцює» під музику відомих оперних співаків. На це дивовижне шоу на березі великого штучного озера, з’їжджаються подивитися туристи з усього світу.

Фонтан збирає близько $ 12 тис., на рік. Для очищення дна озера використовується гігантський вакуум. “Видобуті” гроші просівають, поміщають в бетономішалку і перуть разом з рушниками, отримуючи на виході чисті монети.

Шоу починається о 15.00 і триває до опівночі, а у вихідні дні – о 12.00.

Фонтани Вілла д’Есте, Тіволі, Італія

villa_deste

Цей розкішний палацовий комплекс з ландшафтним парком належав в XVI столітті кардиналу Іпполіто д’Есте, якого було призначеного губернатором Тіволі в Італії. Фонтанів навколо вілли близько п’ятисот, і всі вони різні, так що, запасайтеся монетками. Тут є фонтани зі статуями драконів і Сивіли, фонтани у формі раковини (мушлі) і навіть фонтан у вигляді органу.

Свого часу Вілла д’Есте послужила прообразом і для будівництва Версаля в Парижі, і для будівництва Петергофа. Російський імператор Петро I був настільки вражений відвідуванням вілли, що після візиту сюди вирішив «наздогнати і навіть перегнати Італію».

Ось такі популярні та відомі фонтани світу обов’язково потрібно побачити. Тож, готуйте монетки!