Найбільший аеропорт Каталонії знаходиться в Барселоні, куди регулярно здійснює рейси авіакомпанія Vueling, що значно спрощує життя мандрівникам. Якщо мандрівник виявляється ще й футбольним фанатом, то побувати на стадіоні “Камп Ноу” просто необхідність.
Camp Nou – домашній стадіон є одним з найбільш титулованих футбольних команд у світі і завжди переповнений фанами. Особливій любові до футболу іспанців і каталонців зокрема можна присвячувати наукові дослідження, але ніякі дослідження не зможуть передати тої енергетики, що відчувається на стадіоні під час гри.
Потрапити на ігри національного чемпіонату нескладно. Навіть перед матчем в касах продаються квитки, ціна яких починається від 35 євро. Однак, якщо гра важлива – наприклад, вічне і принципове протистояння “Барси” і мадридського “Реала” або матч Ліги чемпіонів, то квитки краще купувати заздалегідь на спеціалізованих сайтах, або подружитися з ким-небудь з місцевих фанів у Фейсбуці. Шарфи, футболки та іншу атрибутику з символікою “Барси” можна дешевше купити перед грою на підході до стадіону. Дорожче ці речі коштують у фірмовому магазині вже на території, прилеглій до комплексу.
Вуличні товари від магазинних дуже відрізняються, перш за все, якістю. Футболка з ім’ям футболіста на спині з фірмового магазину обійдеться майже в 100 євро, в неофіційних же точках продажу треба бути готовим до того, що на заміну Messi вийде хтось Fessi.
Поки пляжний відпочинок лише в планах, подорож в Каталонії може принести масу як очікуваних, так і вельми несподіваних приємностей.
Відвідування виноградників є одним з найбільш цікавих і захоплюючих екскурсій. У міжсезоння виноградники виглядають не так мальовничо, як влітку, але майже цілорічне сонце і пронизливо синє небо роблять виразними навіть голі виноградні лози. Один з найвідоміших виноробних регіонів Каталонії – Пріорат – знаходиться приблизно за дві години від Барселони. Вина Пріората заслужено вважаються гордістю каталонського виноробства і в останні роки із завидною постійністю завойовують призи на міжнародних конкурсах.
Свій неоціненний вклад в справу виробництва вина в пріорат вносять потомствені винороби і за сумісництвом дружини Сальвадор Бургос і Кончіта Порта. Їх виноробня Celler Burgos Porta розташована недалеко від невеликого містечка Поболеда. Захопленість гостинних господарів своєю справою видно з перших хвилин спілкування. Розповідаючи про виноград, синьйор Бургос схожий скоріше на футбольного тренера на краю поля, ніж на винороба.
Головна специфіка вин Пріората – це, перш за все, унікальне поєднання природних умов. З одного боку, вісімнадцять кілометрів, що відокремлюють виноградники від Середземного моря, роблять плантації доступними для морського бризу. З іншого боку – з боку Арагонскої рівнини дують вже зовсім інші вітри. При змішуванні на кожному схилі цих повітряних потоків і формується той особливий мікроклімат, який оптимально підходить для різних сортів винограду.
Кам’янистий ґрунт, що містить сланці, буквально змушує кореневу систему шукати воду на глибині, завдяки чому вино насичується мінералами. Все це в сукупності надає смаку вина особливої вишуканості, оцінити яку пропонується всім відвідувачам виноробні в дегустаційному залі.
Приблизно за годину їзди від Поболеді знаходиться село Сіурана з незабутніми мальовничими місцевими пейзажами красивих гір, які вже давним-давно облюбували скелелази з усього світу.
Саме село вважається місцем паломництва всіх молодят і тут можна зробити багато красивих фото, особливо красивими вони виходять на заході сонця.
А вулички з бруківкою і затишні кафе зі столиками під старовинними ліхтарями роблять і без того безтурботну Сіурану місцем майже ідилічним.
Спуск з гір до Фалсет дається нелегко людям з поганим вестибулярним апаратом, адже гірський серпантин заколисує сильніше морських хвиль. Столиця Пріората є проміжним пунктом на шляху до Реус.
Саме тут провів своє дитинство і, можливо, народився Антоніо Гауді – видатний каталонський архітектор, який надав Барселоні вид тієї візитної картки, з якою тепер асоціюється у всьому світі це місто.
Центр Гауді, розташований в центрі Реуса, не просто данина роботі архітектора – це путівник по світу майстра. Тут по поличках розкладені всі прийоми, які він використовував у своїй творчості. Кожна деталь, кожен штрих, досі неясний, стає більш чітким для розуміння. Звідки архітектор черпав натхнення, в яких умовах працював – про це і про багато іншого можна дізнатися не тільки з музейної експозиції, а й з фільму, який транслюється в невеликому залі сидіннями, які обертаються, і розташованими по всьому периметру екранами.
По-друге, Реус – це один з найбільших центрів шопінгу в Каталонії. Тут можна купити все. Вулицями з пакетами в руках неспішно прогулюються жінки в паранджах з багатих арабських сімей і емансиповані панянки з маленькими собачками. Більшість туристів вибирають Реус для шопінгу.
Хто не любить відвідувати магазини і нескінченну примірку, можуть відвідати вуличні базари. Тут можна купити светр за один євро і шарфик – за три. Крім речей тут продають гусей, півнів, кроликів та іншу живність, що надає вулицям Реуса певну оригінальність.
У вільний час можна відвідати місцевий театр або будівлі адміністрації, яка займає старовинний палац.
Недалеко від Реуса знаходиться ресторан Masia Bou, примітний головним своїм блюдом – смаженою (печеною) цибулею. Традиційна трапеза, яка користується особливою популярністю у простих каталонців, називається кальсотада, і цибулю для неї починають готувати з моменту посадки. В процесі вирощування її спеціальним чином підгортають, щоб весь зріст ішов не в головку, а в стріли.
Коли приходить пора збирати урожай, з цибулі збирають щільні “снопи”, які і розвозять по ресторанах. Зелені цибульні віники викладають на спеціальні грати і готують на відкритому вогні.
Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Подорож Італією – Паола
Спершу з виду блюдо інакше як тарілкою з вугіллям не назвеш, та пахне специфічно, але технологія поїдання готового блюда настільки захоплююча, що правильніше буде залишити її за кадром. Адже краще один раз спробувати, ніж сто разів побачити, як пробують інші.