Хургада

hurgada

Місто розташоване на західному узбережжі моря, в 500 км на південний схід від Каїру. Хургада є адміністративним центром однієї з 26 єгипетських провінцій – провінції Червоного моря.

Місто складається зі старого центру «Дахар» (Dahar або Down town), нового центру «Саккала» (Sakkala) і майже безперервного ланцюжка готелів, що простягнулася уздовж берега Хургади на північ і на південь від міста загальною протяжністю майже на 40 км.

Клімат Хургади, так само як і всього Єгипту – тропічний пустельний. Опадів ніколи не буває влітку і практично не буває взимку (в рік випадає 5 мм опадів). Літо в Хургаді надзвичайно спекотне: середня температура серпня (найспекотніший місяць) складає +31,8 ° C. Середня температура січня + 16,4 ° С, купальний сезон триває майже весь рік, крім зимових місяців. Погода завжди ясна в літні місяці і переважно ясна в зимові.

Основними визначними пам’ятками міста є центральна мечеть Абдульхасана Ельшазі, коптська церква, світлофор Хургади, акваріум. Все це знаходиться в межах Старого міста (район Дахар).

Неподалік від порту розташовується комплекс «Нью Марина», що поєднує в собі стоянку яхт і центр розваг. Уздовж набережної розташовані кафе, ресторани і магазини, діє атракціон «Вертикальний зліт». Більшість ресторанів мають столики під відкритим небом, захищені від сонця тентами і парасольками.

У південній частині Хургади є палац «Тисяча і одна ніч», побудований в стилі східного Діснейленду, де щовечора проходять театралізовані вистави на теми життя в Єгипті в епоху фараонів.

У пустелі приблизно в 12 км від Хургади підноситься друга за висотою гора країни і найвища точка африканського Єгипту, вершина Гебель Шеіб Ель Банат (2187 м).

hurgada2

Готелі для туристів розташовані по всій території Хургади і мають різний клас (кількість зірок). Бувають як комплекси з великою територією, оточені стінами, що примикають до моря, так і прості готелі в межах міста.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Місцеві пляжі в основному звичайні, піщані, без коралів. Пляжі з кораловими рифами зустрічаються в основному на півночі Хургади, в районі готелів Zahabia Beach, Arabella Azur; на півдні – в районі готелю Coral Beach. Також в Хургаді на території готелів розташовані три величезних єгипетських аквапарки – «Джангл-парк», «Синдбад» і «Титанік».

29 квітня 2013 року в Хургаді відкрився перший в світі безалкогольний готель Le Roi Hotel, чий власник Ясер Камаль вважає, що це буде новим словом в промоції туристичних послуг. Готель крім повної відсутності алкоголю виділив окремий поверх для жінок на 135 номерів і «жіночий» басейн.

hurgada3

Хургада є міжнародним центром для любителів водних видів спорту: віндсерфінг, кайтинг, глибоководна рибалка, плавання, всі можливі види снорклингу і дайвінгу, а також морські прогулянки під вітрилами.