Курорт Таба

taba_egipt

Таба – невелике курортне поселення в губернаторстві Південний Синай, Єгипет. Знаходиться на єгипетсько-ізраїльському кордоні, в північній частині Ейлатскої затоки в 8 км від ізраїльського Ейлату і 15 км від йорданської Акаби.

Липень і серпень – найспекотніші місяці в Табі. В цей час вода в морі прогрівається до 29 градусів, а середня температура повітря становить 35-36 градусів вдень і 25-26 градусів вночі. Січень і лютий – найхолодніші місяці в Табі: вода в морі досягає 22-23 градуси, температура повітря вдень 23-24 градуси, вночі 16-17 градусів. Можна сказати, що море досить тепле, особливо в післяобідній час, коли прогрівається, але виходити з води багатьом досить некомфортно. Сонце в Табі в лютому заходить рано, температура вечорами різко падає, дує сильний вітер. Бувають грози і навіть шторм.

Таба славиться піщаними пляжами і новими готелями, що виросли на місці рибальських селищ завдяки чому ці курорти зберегли свою екзотичну чарівність. З Таби відкривається прекрасний вид на затоку Акаба і відразу на три країни: Ізраїль (Ейлат), Йорданію (Акабу) і Саудівську Аравію. Основна визначна пам’ятка Таби – її прикордонний статус. Біля узбережжя в районі Таби є цікава історична пам’ятка – крихітний острів Фараонів з добре збереженою фортецею XIII століття.

taba_diving1

Приїхати відпочивати в Табу туристів приваблює дайвінг і фрі-дайвінг, тут діє три дайв-центри, зокрема, Aqua Sport і Werner Lau, які проводять курси навчання за стандартами PADI – професійної асоціації підводних інструкторів. Ще одна розвага для туристів – особливий вид пустельного гольфу.

Дивіться також цікаве відео на нашому каналі: Цвітіння сакур та весна в Ужгороді

Найзручніше туристам дістатися в Табу через місцевий міжнародний аеропорт Таба або через міжнародний аеропорт в місті Шарм-ель-Шейх.

З міст Таба і Акаба регулярно ходять кораблі, що доставляють туристів на Фараонів острів. Крім старовинної фортеці, Фараонів острів привертає увагу дайверів своїм Кораловий рифом.

taba_diving

28 липня 2003 року острів з фортецею внесені до попереднього списку ЮНЕСКО, але статус об’єкта Всесвітньої спадщини поки ще не присвоєно.