Франкфурт. Культ Євро і найвищі хмарочоси Європи

frakfurt.jpg (77.43 Kb)

Франкфурт на Майні – фінансовий та бізнесовий центр ЄС. Лежить місто на річці Майне. Це найбільше місто землі Гессен. До Франкфурту переїжджають жити та працювати німці з усієї Німеччини, адже тут найвищі зарплати та рівень життя. Однак, незважаючи на це – місто Франкфурт не є містом мільйонником, і населення його менше, навіть, ніж у Львові – 670 тисяч. Це зумовлено також найвищими в Європі цінами на оренду житла, продукти та побут. Тим часом, землі довкола Франкфурта налічують п’ять мільйонів мешканців, бо так фінансово вигідно: жити на околицях, але працювати звичайно у Франкфурті.

frankglowna.jpg (71.05 Kb)

Франкфурт на Майні - це місто грошей та статусів. На вулицях, побачиш нетипову для сучасної Німеччини картину: охайно вдягнені жінки, взуті в мештах на шпильках, чоловіки у ділових костюмах від бренду «Армані». Здається, усі тут хочуть підкреслити своїм виглядом, що мають достатньо грошей і не один банківський рахунок чи цінні папери. Навіть, переселенці з Азії та Африки одягнені дорого. Місто задає ритм своїм мешканцям. В цьому особливість Франкфурта.

Впершу чергу – це місто найвищих у Німеччині хмарочосів: Башта Коммерцбанку, Мессетурн, Вестернштрассе, Башта Майн, Вежа 185, Тріанон, Таувернустур, Опертурн, Сільбернтур, Дойчебанк,Скайпер, Європатурн, Гьотетаувер. Сьогодні у місті розмістилися центральні офіси Європейського центрального банку, Німецького федерального банку, Фондової біржі, Deutsche Bank, Commerzbank та інших. У місті регулярно проводяться такі заходи, як Франкфуртський автосалон та Франкфуртський книжковий ярмарок.

deutsborse.jpg (50.06 Kb)

У центрі міста знаходиться знаменита Дойче Борсе – найбільша фондова біржа Європи. Тут цінні папери та акції щогодини то йдуть вгору, то падають вниз, і визначають курс євро, та стабільність європейських бізнес-гігантів. byk.jpg (99.15 Kb)Перед будинком Дойче Борсе, вас зустрінуть дві мідні скульптури: бика та ведмедя. Закладені тут у 1985 році, як символи біржових коливань. Німці вірять, якщо взяти бика за роги, а ведмедя «відігнати», то ціна на акції піде догори. Численні фотосесії туристів відшліфували роги бика до золотого блиску, адже не можна бути у Франкфурті, і не зробити тут фото.

wedmid.jpg (52.76 Kb)

У Франкфурті зав’язаний не лише фінансовий вузол Європи, а й залізничний. Тут є найбільший залізничний вокзал Європи, куди щохвилинно приїжджають сотні швидкісних інтерсіті Міжнародного сполучення. Треба бути дуже уважним, щоб не загубитися у шести величезних двірцях, і знайти та встигнути на свій потяг.

wogzal.jpg (52.46 Kb)

Старого Франкфурта, такого типового німецького середньовічного міста залишилося мало, і стару частину міста добре видно з вежі Майне Таувер, на яку можна піднятися ліфтом за 20 євро. В часи Другої світової війни, старий Франкфурт знищили бомбами війська союзників антигітлерівської коаліції. Тоді знищили 50 % історичних пам’яток міста, точніше це 90 тисяч будинків, тобто, практично, весь старий середньовічний німецький квартал. Тоді загинуло п’ять з половиною тисяч мешканців Франкфурта.centrfrank.jpg (65.15 Kb) Післявоєнна відбудова міста змінили обличчя Франкфурта на Майні. Нині це місто хмарочосів та металоконструкцій. Місто конструктивізму, і навіть на висоті із рівнем хмар, постійно йде будівництво нових і нових хмарочосів.centr2.jpg (72.39 Kb) Але відшукати серце старої Європи у Франкфурті все ж можна. На площі Свободи зберігся перший будинок Бунднестагу- німецького парламенту. Звідси, фактично почалася історія Німеччини, коли усі німецькі землі об’єдналися.

persz_parlament.jpg (63.22 Kb) У будинку, де був Бундестаг, сьогодні є виставковий зал - музей, а також тут щорічно вручають премію Свободи з літератури, за визначні досягнення у захисті європейських цінностей та демократії.platz.jpg (.44 Kb)

Трохи історії: Починаючи з 1562 року, у Франкфурті відбувалася коронація імператорів, місто належало Священній Римській імперії. Останнім в 1792 році був коронований Франц II Габсбург. Після розпаду Священної Римської імперії Франкфурт приєднався до Рейнського союзу і в період правління князя-примаса Карла Теодора фон Дальберга став столицею великого герцогства Франкфурт, що проіснувало недовго. У 1815 році Франкфурт стає вільним містом і місцезнаходженням Бундестагу. Після війни з Прусією був анексований і втратив статус вільного міста. У 1871 році, після закінчення французько-прусської війни, як символ примирення у Франкфурті був підписаний Франкфуртський мир.

Кінець вісімнадцятого, початок двадцятого століття це час розквіту міста. У Франкфурті будують оперу, університет і перші фінансові біржі. Впродовж століття цей фінансовий статус місто не втратить і вже у1998 році Франкфурт стає резиденціє Європейського центрального банку.

frankfpanorama.jpg (114.21 Kb)

Франкфурт на Майні сьогодні – це місто свободи і толерантності. На площах міста є «прапори веселки» тобто прапори миру. Тут дихаєш вільно, вдихаючи всю непросту історію міста, яке було знищене і відродилося, як Фенікс з попелу. Франкфурт - це місто, яке сьогодні тримає на своїх хмарочосах стабільність та добробут усієї Європи.

Ярина Матвіїв, фото автора