Безкомпромісно-зимовий сноутюбінг на Закарпатті

Гірськолижні курорти Закарпаття мають різноманітні пропозиції активного відпочнику. Та серед них найпростішим є сноутюбінг, що доступний навіть для трирічних діток.

Сноутюбінг — це спуск схилом на надувних санках (тюбах) по підготовленій доріжці зі стінками що не гальмують рух, надають йому траєкторію і напрямок. Той, хто спускається лежить на спині, крутиться довкола своєї осі і тримається за ручки тюба. Тюб (у народі їх ще називають “ватрушка” і “бублик”) мають середній діаметр 1,35 метра і важать не більше 20 кг.

Цю послугу вважають найбезпечнішою з тих, що є активним зимовим відпочинком. Вона не потребує ніяких навиків, тому її пропонують навіть дітям. У Закарпатті катання на тюбінгу має особливість – доступне перш за все на гірськолижних курортах чи відпочинкових комплексах взимку. Любителі тюбінгу спускаються поруч з лижниками на природних схилах гір. А всесезонних спеціалізованих тюбінг-трас небагато. Кілька локацій – сусіди, бо є у одному населеному пункті. А загалом у нашій добірці майже 10 місць для тюб-катання.

Polianski

polianski_tub

Гірськолижний комплекс зі сніговими гарматами і бугельними витягами. Тут майже стометрова безпечна траса, хоч і має один крутий віраж. На ній діти до 6 років мають спускатися на одному тюбі з дорослим. Вартість – 200 гривень на годину.

Адреса: Сваляський район, село Поляна, вул. Сонячна, 55б.

Ведмежа

vedmezha

Майже по сусідству ще один гірськолижний комплекс. Втім, «Ведмежа» заснувало перший у Закарпатті тюбінг-парк! Як мінімум три траси, що мають достатню ширину для одночасного спуску двох і більше “бубликів” одразу на одній. Довжина схилів від 150 м. Щоправда, з незрозумілих причин робота цього комплексу в сезон 2022-23 під знаком питання.

Адреса: Сваляський район, село Поляна, вул. Духновича, 209.

Oasis

oasis

Ще один парк тюбінгу є на околиці Поляни. Він особливий, бо єдиний у Закарпатті всесезонний тюбінг-парк зі штучним покриттям і працює увесь рік. Тобто це не зовсім сноутюбінг, та у нашому списку виглядає органічно. Тут дві прямих траси довжиною 130 м, але вузьких, – спускатись наодинці. Вартість: 200 грн за годину.

Адреса: Сваляський район, село Поляна, вул. Європейська 35

Сноутюбінг у Воєводино

voevod3

Сучасний всесезонний курорт «Воєводино» має гнучкий підхід і тому сюди пропонують приїздити кататись на сноутюбінгові спуски як послугу на увесь день. Витяг працює з 09:00 до 18:00. На сезон 2022-23 тут така вартість катання: увесь день – 700 грн, година –300 грн, дві – 500. Є дитячий абонемент, що діє для дітей до 12 років. Діти віком до 5 років при супроводі батьків користуються витягом безкоштовно. Тариф «Половина дня» діє з 09:00 до 13:00 або з 13:00 до 18:00.

Адреса: Ужгородський район, село Тур’я Пасіка.

Dream park

dreampark_ka

А неподалік від «Воєводино» є ще один закарпатський тюбінг-парк. У ньому лише катаються на “бубликах”, і більше ніяких інших зимових розваг. У «Dream park» працюють снігові гармати, спорудили 4 прямих траси довжиною 200 метрів. Вони достатньо широкі аби їхати цілою компанією. Вартість: 1 спуск – 50 грн;1 година – 250 грн; 2 години – 350. Катання для дітей віком до 6-ти років (зріст до 120 см) – разом з дорослим в одному тюбі.

Адреса: Ужгородський район, між селом Тур’я Пасіка, і курортом «Воєводино»

Красія

krasiya

Популярний гірськолижний курорт пропонує трасу для сноутюбінгу з крутими віражами. На ній катаються вже кілька зим поспіль. Вартість залежить від того, чи катання буде разове, на годину чи на дві години, про це можна дізнатись лише на місці чи зателефонувавши (096) 622 66 11.

Адреса: Ужгородській район, село Вишка.

Великий

velyk2

Всесезонний відпочинковий комплекс «Великий», що має і гірськолижну частину зі зручним сноутюбінговим катанням, адже є окремий спеціальний витяг! Довжина траси 150 метрів, з крутими поворотами. Але сезон 2022-23 тут недостатньо сніжний, відтак ця та інші послуги недоступні, на них слід чекати до наступної зими.

Адреса: Тячівський район, село Калини, вулиця Мічуріна, 76.

Сноутюбінг в Ізках

izki_tubing

Екокурорт «Ізки» всесезонний. Відтак і зимою, і в інші пори року тут можна кататись на тюбах. Траса довжиною близько 120 метрів. Вартість: 100 грн/год або 300 грн за половину дня.

Адреса: Міжгірський район, село Ізки.

Сноутюбінг в Ужгороді

ice_land

Ковзанка «Ice Land» має кілька трас для тюбінгу зі штучним покриттям. Така розвага тут не цілорічна. Та якщо взимку достатньо снігу, то це – майже сноутюбінг. Щороку адміністрація визначає початок і завершення сезону. Вартість:1 спуск – 25 грн, 3 спуски – 60, 6 спусків – 100, 9 спусків – 180.

Адреса: Ужгород, вул. Франка, 1 (стадіон «Авангард»).

До слова, найбільший в Україні тюбінг-парк є у Львівській області.

Фотографії – зi сторінок відпочинкових комплексів і курортів у Facebook.